Zrównoważony Biznes Podcast

W Patronite od 03.03.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2468

Liczba Patronów: 2572

Zostań Patronem
Kup na prezent
2 patronów
44 miesięcznie
1 686 łącznie
Hej! Nazywam się Justyna Markowicz i tworzę podcast z praktyczną wiedzą na temat zrównoważonego biznesu. Zależy mi, aby wiedza i inspiracje na temat tworzenia firmy z pozytywnym wpływem na świat były dostępne dla wszystkich, bo tylko tak zmienimy świat biznesu na lepszy!

O Autorze

 

Justyna Markowicz zdjecie

zdjęcie: Łukasz Jezierski

Cześć! nazywam się Justyna:). Moja ścieżka zawodowa zaczęła się od projektu rozwojowego w Górach Usambara w Tanzanii, gdzie wspierałam grupę lokalnych pszczelarzy w tworzeniu centrum pszczelarskiego - to tam mocno poczułam czym może być zrównoważony biznes. Przez następne lata koordynowałam projekty edukacyjne, pracownicze z akcentem na komunikację, kreację i employer branding, po godzinach angażując się w projekty społeczne. Jestem absolwentką Kulturoznawstwa Międzynarodowego i Zarządzania na Uniwersytecie Jagiellońskim.  

Podcast powstał na kanwie moich rozmyślań nad rolą biznesu w tworzeniu lepszego świata, a także inspiracją z zagranicznych podcastów o Sustainability, których jestem miłośniczką.

O CZYM JEST PODCAST?

logo podcastu Zrównoważony Biznes

To podcast o tworzeniu strategii zrównoważonej, modelach zrównoważonych, gospodarce obiegu zamkniętego, celach zrównoważonego rozwoju, o barierach ryzykach, szansach, miernikach, raportowaniu, innowacjach, tworzeniu wartości dodanej, o etyce, przywództwie, trendach i komunikacji, nowej fali CSR.

Jeśli bliski sercu jest Ci model firmy tworzącej wartość dla środowiska i społeczeństwa to jest to miejsce dla Ciebie!

DLACZEGO PODCAST?

Jesteśmy świadkami transformacji w biznesie, w którym firmy wychodząc z podejścia nastawionego na czysty profit i przechodzą w model, w którym firma adresuje wyzwania społeczne i środowiskowe przy jednoczesnym generowaniu zysków. Ten fenomen staje się coraz bardziej popularny i według mnie nie ma już innej drogi dla firm, które chcą odnosić długofalowo sukces, niż zwrócenie się właśnie ku zrównoważonemu modelowi. 

Jesteśmy w miejscu, w którym otoczenie wymaga od firm przeformułowania nastawienia do społecznej odpowiedzialności. Aby odpowiedzieć na wyzwania dzisiejszego świata i tworzyć lepszy świat wykorzystując potencjał biznesowy drzemiący w tym obszarze potrzebujemy dużej zmiany w modelu biznesowym, misji i kulturze naszej firmy. Potrzebujemy ludzi, którzy będą przeprowadzać sektor prywatny przez tę transformację. Temat “Corporate Sustainability” jest obszerny i złożony, a ten kanał ma na celu wprowadzić nas w ten świat. Moją misją jest stworzenie platformy z głosem czołowych ekspertów, która pomoże zbudować kluczową wiedzę i zarazić pasją w tworzeniu zrównoważonych biznesów i inicjatyw.

Bardzo zależy mi żeby ten podcast był maksymalnie praktyczny – pokazywał przykłady działań, firm i instytucji w Polsce i na świecie, które już teraz zmieniają sektor prywatny.

 

DLACZEGO PATRONITE?

Aktualnie podcast realizuję całkowicie pro bono - angażując swój czas i środki na produkcję odcinków. Samodzielnie robię wszystkie działania: research, zapraszam gości, opracowuję pytania, robię obróbkę techniczną nagrań, przygotowuję opisy, posty i promuję. Mam nadzieję, że wsparcie słuchaczek i słuchaczy pozwoli mi rozwinąć ten projekt, a w przyszłości może i rozbudować i sprawić, że będzie bardziej inkluzywny np. poprzez transkrypcje. 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Katarzyna Patoła
Katarzyna Patoła
Próg: 22 zł
Casey Jones
Casey Jones
Próg: 22 zł
Aneta Rasik
Aneta Rasik
Próg: 22 zł
Anonimowy patron
Próg: 12 zł
Mikolaj Kundegorski
Mikolaj Kundegorski
Próg: 22 zł
Anonimowy patron
Próg: 102 zł