Inicjatywa "Zranieni w Kościele"

W Patronite od 21.06.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 301

Liczba Patronów: 447

Zostań Patronem
Kup na prezent
43 patronów
2 050 miesięcznie
44 680 łącznie
Zranieni, ale nie opuszczeni – wspieramy osoby skrzywdzone w Kościele

O Autorze

KIM JESTEŚMY?

Inicjatywa „Zranieni w Kościele” to istniejący od marca 2019 r. ogólnopolski telefon zaufania i środowisko wsparcia dla osób dotkniętych przemocą, przede wszystkim seksualną, w Kościele. Jesteśmy grupą świeckich katolików, którzy nie godzą się na cierpienie i samotność osób skrzywdzonych przez przedstawicieli Kościoła.

Nasza praca opiera się głównie na aktywności społecznej – większość naszego zespołu pracuje w inicjatywie pro bono.

Inicjatywa funkcjonuje dzięki środkom, które otrzymujemy dobrowolnie od darczyńców.

Aby utrzymać podstawową działalność Inicjatywy, co oznacza długofalową pomoc dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele, potrzebujemy stałego wsparcia finansowego.

CO ROBIMY?

Słuchamy i staramy się być głosem osób skrzywdzonych. Reagujemy zawsze wtedy, gdy dzieje się krzywda, kiedy postawa ludzi Kościoła względem osób zranionych jest niewłaściwa, a pomoc niewystarczająca:

  • Co tydzień, w każdy wtorek od godziny 19 do 22, dyżurujemy przy telefonie wsparcia Inicjatywy „Zranieni w Kościele”. Profesjonalni terapeuci współpracujący z Inicjatywą wysłuchują osób skrzywdzonych, udzielając im wsparcia psychologicznego. Informują także o możliwościach otrzymania pomocy prawnej, psychologicznej i duchowej oraz kierują do zaufanych specjalistów
  • Pomagamy w zgłoszeniu nadużycia lub przestępstwa do właściwych instytucji kościelnych i państwowych

  • Umożliwiamy kontakt z zaufanymi prawnikami i osobiście towarzyszymy osobom zranionym w drodze dochodzenia do sprawiedliwości i zadośćuczynienia za doznane krzywdy ze strony ludzi Kościoła

  • Prowadzimy grupę wsparcia dla osób z całej Polski dotkniętych przemocą seksualną w Kościele. Podczas comiesięcznych spotkań w bezpiecznej przestrzeni i zaufanym gronie osoby pokrzywdzone przez duchownych przechodzą wspólnie przez proces radzenia sobie z traumą i wracają stopniowo do lepszego zdrowia psychicznego

  • Organizujemy modlitwy za zranionych

  • Uczestniczymy w konferencjach i spotkaniach poświęconym prewencji i skutkom wykorzystania seksualnego

  • Piszemy artykuły i udzielamy wywiadów, których celem jest edukowanie o mechanizmach przemocy, zwłaszcza seksualnej, i jej zapobieganiu

  • Przygotowujemy i wydajemy własne dokumenty dotyczące ochrony dzieci i osób dorosłych przed wykorzystaniem seksualnym; adresujemy je zarówno do mediów, jak i do przedstawicieli Kościoła

DLACZEGO TO ROBIMY?

Osoby zranione potrzebują wysłuchania i profesjonalnego wsparcia w pełnym zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa, co w ramach Inicjatywy „Zranieni w Kościele” im zapewniamy. Wierzymy, że warto działać dla dobra wspólnoty, szczególnie dla tych, którym dzieje się krzywda. 

Potrzebę istnienia Inicjatywy potwierdzają wiadomości, które otrzymujemy, nie tylko od osób zranionych. Zaufało nam wiele osób. Współpracują z nami prawnicy i psychoterapeuci z całej Polski.   

W grudniu 2020 roku Inicjatywa została uwzględniona w internetowej bazie wiedzy Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich, jako jedna z 10 organizacji w Europie zajmujących się ochroną małoletnich przed wykorzystaniem. 

Jeżeli uważacie, że to, co robimy, jest ważne i nie godzicie się na pozostawienie Zranionych samych sobie, pomóżcie nam pomagać. Każda regularna wpłata pozwala nam na długofalową pomoc. Dlatego serdecznie zapraszamy do grona Patronów Inicjatywy „Zranieni w Kościele”!

Za każde wsparcie, które umożliwia nam działanie i rozwój, jesteśmy ogromnie wdzięczni!


„Zranieni w Kościele” to inicjatywa Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie, Laboratorium „Więzi” i Fundacji Pomocy Psychologicznej Pracownia Dialogu.

Więcej informacji o działalności Inicjatywy można znaleźć na naszej stronie internetowej: zranieni.info

Aby się z nami skontaktować, wystarczy napisać na adres: info@zranieni.info


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Marcin Kaczykowski
Marcin Kaczykowski
Próg: 20 zł
Marek Zgorzelski
Marek Zgorzelski
Próg: 10 zł
Magdalena Komorowska
Magdalena Komorowska
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 300 zł