Agnieszka Morysiak

W Patronite od 26.10.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 771

Liczba Patronów: 1169

Zostań Patronem
Kup na prezent
10 patronów
600 miesięcznie
2 300 łącznie

O CELACH

1 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Nie piszę i nie chcę pisać o konkretnych kwotach, ponieważ każda kwota dla mnie jest bezcenna i zwiększa moje możliwości poświęcenia się sztuce. Każda złotówka to możliwość tworzenia kolejnych dzieł. Realizacja moich planów i projektów w sposób oczywisty zależy od środków finansowych, jakie mogę mieć do dyspozycji.
W związku z tym, chciałam raczej podzielić się przemyśleniami co do tego, jak mogłaby wyglądać moja twórczość, gdyby sytuacja finansowa, w której się znajduję była silniejsza i stabilniejsza i tak:
● Dalsza nauka w kierunku klasy mistrzowskiej oraz poszerzanie wiedzy w zakresie malarskim, konserwatorskim, pisania ikon, obrazów pastelowych, czy grafiki cyfrowej. Do wszystkich tych dziedzin niezbędne są narzędzia, które dzisiaj nie są tanie a nieraz wręcz bardzo kosztowne.

● W planach mam realizację dla kolejnych pokoleń obrazów z zakresu tzw. „Dzieł utraconych”, a to wymaga jeszcze większej pracy, nierzadko podróży lub pozyskiwania materiałów pisanych i fotograficznych z bibliotek naukowych czy muzeów.
„Dzieła utracone” to potoczna nazwa setek tysięcy dzieł sztuki, które w różny sposób zaginęły podczas II wojny światowej lub uległy zniszczeniu i straciliśmy je jako Naród bezpowrotnie. Możliwość wizualnego przywrócenia społeczeństwu tych dzieł, próba ich rekonstrukcji to ogromne wyzwanie, wymagające nie tylko kunsztu ale i środków finansowych. Wykaz tych dzieł jest w posiadaniu Wydziału Restytucji Dóbr Kultury, działającego w strukturach Departamentu Dziedzictwa Kulturowego za Granicą i Strat Wojennych MKiDN.

● Moje przygotowywane projekty związane są z następującą tematyką:
- człowieczeństwo przez pryzmat czasu, historii i kontynentów,
- historia w obrazach,
- najpiękniejsze zwierzę świata, czyli koń przez wieki
oraz te myśli, które zrodzą się z czasem.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Corvus
Corvus
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Joanna Bacior
Joanna Bacior
Próg: 50 zł