Maciej Cekało

Jestem pionierem digital paintingu w Polsce - tworzę portrety, które wydobywają wszystkie niuanse twarzy, pokazując ich piękno. Dzięki patronite możesz współtworzyć moją pasję!

O Autorze

 

 

 


Witaj!

 

Dziękuję, że jesteś tutaj i przyglądasz się mojej pasji. Wiesz, nie zawsze sądziłem, że malarstwo porwie mnie aż do tego stopnia - tak naprawdę zdecydowało o tym przypadkowe spotkanie. Od zawsze chciałem poznać Amerykę, zobaczyć trochę świata - i gdy tylko nadarzyła się okazja, rzuciłem pracę i wyjechałem do Stanów.  To właśnie tam wpadłem na digital painting! Podróżując, poznałem malarkę, która miała własne art studio - to ona pokazała mi jak niesamowite efekty można osiągnąć, korzystając z maleńkiego rysika i tabletu...

 

 

 

 

Cyfrowe obrazy?

 

Digital painting jest metodą tworzenia obrazu przy użyciu narzędzi komputerowych, takich jak Photoshop oraz tablet z rysikiem. Połączenie obu światów, sztuki i informatyki, trafia do mnie jak nic innego! Możliwości operowania światłem, cieniami, oddawanie niuansów twarzy, oczu kompletnie zawróciło mi w głowie.

 

Po powrocie do domu od razu usiadłem z nowo zakupionym tabletem i rysikiem do szkoleń dostępnych w internecie. Długie godziny studiowałem pracę innych twórców - wreszcie, nabrałem odwagi i stworzyłem swój pierwszy, pełnoprawny obraz...Dziś mam już na koncie portrety takich osób jak Robert Lewandowski, Michelle Lewin, Maffashion, Deynn, Kuba Błaszczykowski czy Ozi Ugonoh.