Avatar użytkownika

Fundacja Joanny Radziwiłł "Opiekuńcze Skrzydła"

1
patron
25 
miesięcznie
2 799 
łącznie
1
patron
25 zł 2 799 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Każda kwota wspierająca naszych podopiecznych ma znaczenie. Dziękujemy, że nam pomagasz! Twoja kwota przyczyni się do wsparcia działań opiekuńczo-wychowawczych w naszych dziennych domach oraz realizacji celów statutowych Fundacji. Za chęć, dobre serce i pomoc z całego serca dziękujemy! 💖

💌 Z chęcią podzielimy się z Tobą tym co robimy, jak wspieramy i pomagamy. Jeżeli się zgodzisz raz w miesiącu wyślemy Ci wiadomość z bieżącymi informacjami z Fundacji.
25 zł miesięcznie
Każda kwota wspierająca naszych podopiecznych ma znaczenie. Dziękujemy, że nam pomagasz! Twoja kwota wspiera koszty utrzymania dziennych domów i opłaty jakie wiążą się z codziennym działaniem domów: czynsz, woda, energia. Za chęć, dobre serce i pomoc z całego serca dziękujemy! 💖

💌 Z chęcią podzielimy się z Tobą tym co robimy, jak wspieramy i pomagamy. Jeżeli się zgodzisz raz w miesiącu wyślemy Ci wiadomość z bieżącymi informacjami z Fundacji.
50 zł miesięcznie
Każda kwota wspierająca naszych podopiecznych ma znaczenie. Dziękujemy, że nam pomagasz! Dzięki Twojej wpłacie zapewnimy 1 godzinę wsparcia edukacyjnego dla 1 dziecka. Zdanie do następnej klasy to jeden z częstszych problemów naszych podopiecznych. Dzięki wsparciu tego progu możemy zapewnić im odpowiednią pomoc w nauce. Za chęć, dobre serce i pomoc z całego serca dziękujemy! 💖

💌 Z chęcią podzielimy się z Tobą tym co robimy, jak wspieramy i pomagamy. Jeżeli się zgodzisz raz w miesiącu wyślemy Ci wiadomość z bieżącymi informacjami z Fundacji.
130 zł miesięcznie
Dziękujemy za chęć pomocy i zaufanie, to dla nas ważne, że los dzieci nie jest Ci obojętny i chcesz się zaangażować w nasze działania! 💖 Wybrana kwota to miesięczne wsparcie naszego programu Wielki Talerz, dzięki któremu możemy zapewnić potrzebującemu dziecku z Fundacji pakiet obiadów – aż 21 obiadów dla 1 dziecka. Ta kwota obejmuje również naukę podstaw zdrowego żywienia, organizację warsztatów kulinarnych, naukę gospodarnego zarządzania żywnością. Kuchnia i wspólne gotowanie zajmuje u nas szczególne miejsce, a ciepły posiłek to coś więcej, niż zaspokojony głód. To również poczucie bezpieczeństwa i dom, który tworzymy dla dzieci.

💌 Z chęcią pokażemy Ci co robimy, jak wspieramy i pomagamy. Jeżeli się zgodzisz raz w miesiącu wyślemy Ci wiadomość z bieżącymi informacjami z Fundacji.
💌 Z radością podzielimy się z Tobą zdjęciami i krótkimi relacjami z naszych kulinarnych działań.
150 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoją hojność! To wiele dla nas znaczy! Dzięki Twojej wpłacie zapewnimy wsparcie psychologiczne dla dzieci, młodzieży oraz ich rodzin objętych opieką Fundacji. Nasi podopieczni oraz ich rodziny zmagają się z różnymi problemami emocjonalnymi oraz życiowymi. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli zapewnić im profesjonalne wsparcie psychologiczne oraz terapeutyczne.

💌 Z chęcią podzielimy się z Tobą tym co robimy, jak wspieramy i pomagamy. Jeżeli się zgodzisz raz w miesiącu wyślemy Ci wiadomość z bieżącymi informacjami z Fundacji.
💌 Jeśli wyrazisz zgodę to wspomnimy o Tobie jako naszym Patronie na naszej stronie internetowej.
💌 Wyślemy do Ciebie rysunek zrobiony przez naszych podopiecznych.
500 zł miesięcznie
Jesteś niesamowity/a! Dziękujemy, że darzysz nas takim zaufaniem i hojnością! To wiele dla nas znaczy i jesteśmy ogromnie wdzięczni za taką pomoc! 💖

Ta kwota wspiera nasz program Opiekuńcze Skrzydła, dzięki któremu zapewniasz konkretnemu dziecku codzienną opiekę wychowawczą, wsparcie w edukacji, rozwój jego osobistych pasji oraz dobry start w dalsze życie! ✅ Dziecko zyskuje: Codzienną, profesjonalną opiekę wychowawczą w fundacyjnym domu, zaspokojenie emocjonalnych i rozwojowych potrzeb dzieci, wsparcie edukacyjne, wsparcie materialne: w tym ubrania, książki, przybory szkolne, domowe obiady, wsparcie w rozwoju zainteresowań, umiejętności i talentów możliwość uczestniczenia w licznych atrakcyjnych wyjściach oraz letnich i zimowych wyjazdach wakacyjnych.

💌 Mając na względzie Państwa preferencje, prześlemy dane dziecka oraz jego fotografię. Raz w miesiącu, pocztą tradycyjną, wysyłamy informacje o rozwoju wychowanka, jego codzienności i zmianach jakie zachodzą w jego życiu. Możliwość obserwowania tej drogi i świadomość, że dzięki tej pomocy życie konkretnego dziecka zmienia się na lepsze, daje olbrzymią radość i satysfakcję.
💌 Z chęcią podzielimy się z Tobą tym co robimy, jak wspieramy i pomagamy. Jeżeli się zgodzisz raz w miesiącu wyślemy Ci wiadomość z bieżącymi informacjami z Fundacji.
💌Jeśli wyrazisz zgodę to wspomnimy o Tobie jako naszym Patronie na naszej stronie internetowej.
💌Wyślemy do Ciebie rysunek zrobiony przez naszych podopiecznych.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Joanny Radziwiłł "Opiekuńcze Skrzydła" w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Pomagamy dzieciom, które z powodów społecznych i finansowych nie mogą liczyć na wsparcie swoich opiekunów 💔 Przeciwdziałamy wykluczeniu społecznemu dzieci oraz wyrównujemy ich szanse w prowadzonych przez nas dziennych domach, tworzonych na wzór domu rodzinnego.

Jesteśmy organizacją non-profit. Codziennie otaczamy opieką i wspieramy dzieci i młodzież
w naszych dziennych domach
. Dziękujemy, że tutaj jesteś i los dzieci nie jest Ci obojętny. W poniższej wizytówce znajdziesz wybrane informacje na temat naszych działań. Pamiętaj, że każda kwota wspierająca naszych podopiecznych ma znaczenie. Wasza pomoc = Nasza pomoc.

 • W Fundacji otaczamy opieką dzieci i młodzież w wieku 7-17 lat.
 • Niesiemy pomoc tym, którzy z powodów społecznych i finansowych nie mogą liczyć na wystarczające wsparcie swoich opiekunów.
 • Przeciwdziałamy wykluczeniu społecznemu dzieci i wyrównujemy ich szanse.
   

Fundacyjny model pracy z dziećmi zakłada regularny, intensywny, długoletni proces ukierunkowany na jakościową zmianę świadomości oraz życia jej podopiecznych. Tworzymy dla dzieci domy, na wzór domu rodzinnego, w którym mogą czuć się bezpieczne i szczęśliwe, odkrywać pasje i zainteresowania, poznawać swoje mocne strony i wyrównywać zaległości edukacyjne.

Aktualnie prowadzimy domy dzienne dla dzieci i młodzieży polskiej oraz ukraińskiej:

 • 🏠 w Warszawie (grupa młodsza i grupa starsza)
 • 🏠 w Kamionce (woj. lubelskie).

W naszych domach dzieci otrzymują ciepły posiłek (program Wielki Talerz), pomoc w nauce, a także możliwość uczestniczenia w różnorodnych warsztatach i zajęciach. Zyskują bezpieczną i przyjazną przestrzeń, w której zawsze mogą liczyć na wsparcie i pomoc w rozwiązywaniu trudności i problemów, uczą się dobrych, przyjaznych relacji z rówieśnikami, rozwijają się w sferze społecznej i psycho-edukacyjnej oraz nadrabiają zaległości rozwojowe.

Wszystkie działania dla dzieci prowadzone są wyłącznie dzięki wsparciu darczyńców indywidualnych, biznesowych i instytucjonalnych, którym jesteśmy nieustannie, w imieniu swoim i dzieci ogromnie wdzięczni.
 


 

Jakie są podstawowe problemy naszych podopiecznych?

Oprócz braku pozytywnego wsparcia ze strony rodziców i opiekunów, są to między innymi: zaległości edukacyjne, niski poziom umiejętności społecznych, niska samoocena, niski poziom aspiracji życiowych i zawodowych połączony z niską świadomością możliwości wyboru własnej drogi życiowej, agresja.

W wyniku naszej pracy z dziećmi i młodzieżą możemy zaobserwować pozytywne zmiany jakie dokonują się w obrębie funkcjonowania psycho-społecznego naszych podopiecznych dzieci, a także członków ich rodzin.

 


Prowadzimy dwa programy wspierające:

 • Wielki Talerz to program dzięki któremu wpłacając 130  możesz zapewnić zdrowe obiady potrzebującemu dziecku przez cały miesiąc. Więcej informacji znajdziesz w progu wsparcia "130 złotych" ➡
   

   

 • Opiekuńcze Skrzydła to program w którym Fundacja dzięki regularnemu wsparciu finansowemu darczyńcy, zapewnia konkretnemu dziecku codzienną opiekę wychowawczą, wsparcie w edukacji, rozwój jego osobistych pasji, dobry start w dalsze życie! Miesięczny koszt utrzymania 1 dziecka w fundacyjnym domu wynosi 3400 zł. Więcej informacji na temat wsparcia programu Opiekuńcze Skrzydła znajdziesz w progu "500 złotych" ➡
   

Model pracy oparty na domowości, który jest charakterystyczny wyłącznie dla domów dziennych prowadzonych przez Fundację. Jest on autorskim pomysłem założycielek Fundacji - Joanny Radziwiłł i Magdaleny Kryńskiej.

Praca z dziećmi i młodzieżą ma regularny charakter, każde z dzieci spędza z Fundacją ponad 32 godzin tygodniowo, co daje 130 godzin miesięcznie oraz około 1560 godzin rocznie wspólnie przepracowanego czasu z każdym dzieckiem z wyłączeniem wspólnych wakacji i wyjazdów (odbywających się każdego roku).

Jestem przekonany, że gdyby nie ten Dom, który zastępował często mój własny rodzinny nie stałbym się tym człowiekiem, którym teraz jestem. Z perspektywy czasu wydaje mi się to takie klarowne, ale uczęszczając do Fundacji nie sądziłem, że będzie miała taki wpływ. Wiem, że to miejsce jest realnym źródłem pozytywnych przemian w dorosłym przyszłym życiu.

Serdecznie zapraszamy do działania razem z nami na rzecz dzieci, które najbardziej tego potrzebują! Dobro wraca! 💖
 Chcesz poznać więcej historii dzieci, które wspieramy? Zajrzyj na stronę: https://fundacjajoannyradziwill.pl/kim-sa-podopieczne-dzieci/

 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Fundacja Joanny Radziwiłł "Opiekuńcze Skrzydła" w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

WIELKI TALERZ
 • 10 000 zł miesięcznie
 • 9 975 zł brakuje
0%
Wielki Talerz – z pełnym brzuchem, dzień jest lepszy! To program, dzięki któremu zapewnisz pakiet obiadów potrzebującemu dziecku z Fundacji Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła.

Co miesiąc wydajemy 21 obiadów dla jednego dziecka. Do Domu Fundacji przychodzi 74 dzieci. Prosta matematyka : 21 x 74 = to aż 1 554 obiady miesięcznie!
Wielki Talerz to również nauka i doświadczenie:
wspólnota stołu – jemy zawsze wspólnie, przy jednym stole jak duża rodzina . Dbamy o siebie nawzajem. Pokazujemy, że wspólne jedzenie to święto, czas na rozmowy, celebracji jedzenia razem, slow food.
nauka podstaw zdrowego żywienia,
warsztaty kulinarne,
przygotowywania wspólnych posiłków (samodzielność w kuchni),
nauka ekonomicznych zakupów (wyprawy do sklepu),
dbamy o gospodarne zarządzane żywnością.
Zapraszamy osoby prywatne, całe rodziny, uczniów klas szkolnych, firmy lub ich pracowników do regularnego wsparcia programu WielkiTalerz.pl, by w ten sposób zapewnić pożywne posiłki głodnym dzieciom

Dziękujemy za chęć pomocy, to dla nas ważne ,że los naszych dzieci nie jest Ci obojętny i chcesz się zaangażować w walkę z wykluczeniem społecznym najmłodszych.
Nagrodą za wsparcie jaką możemy Ci ofiarować to tytuł Patrona Wielkiego Talerza , oznaczenie Cię w naszych mediach społecznościowych i podzielenie się przepisami posiłków, które przygotowujemy dla naszych dzieci .

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Joanny Radziwiłł "Opiekuńcze Skrzydła" już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anna Kominek
Anna Kominek
25 zł
Maciek Faruga
Maciek Faruga
50 zł
Anna Majchrowicz
Anna Majchrowicz
96 zł
Anonimowy patron
96 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.