Fundacja SKŁADAK

W Patronite od 01.12.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1214

Liczba Patronów: 1192

Zostań Patronem
Kup na prezent
10 patronów
305 miesięcznie
620 łącznie
Głównym celem naszej Fundacji jest to, aby być blisko człowieka, wraz z jego potrzebami, wyzwaniami, emocjami, doświadczeniami i duchowością. Prowadzimy działania psychoedukacyjne, indywidualne sesje psychoterapeutyczne, warsztaty rozwojowe, a także kursy ewangelizacyjne i rekolekcje.

O Autorze

Cześć!

Żeby tu trafić, musiałeś wykonać przynajmniej jedno kliknięcie - dzięki, że chcesz nas poznać! :)

 

OD KIEDY ISTNIEJEMY?

Ze Składakiem jest tak, że nie do końca wiadomo, kiedy powstał. Czy mamy cofać się o kilkanaście lat, do momentu, w którym poznaliśmy się i zaczęliśmy współpracować? Czy datę naszego powstania stanowi dopiero pieczątka i podpis pani z KRSu, która w dobie pandemii kazała pisać do siebie przynajmniej kilkanaście razy zanim dała nam prawo do istnienia? Panią serdecznie pozdrawiamy, a na te pytania trudno nam znaleźć odpowiedź.

KIM JESTEŚMY?

Wiemy natomiast na pewno, kto się składa na Składaka. Formalnie tworzą go: Tomek, Aga, Asia, Staszek, Piotr, Michał i Tomek. Dwoje psychoterapeutów, dwóch matematyków, architekt, dwóch księży, dwóch informatyków, jedna anglistka, dwie pedagożki, jeden student psychoterapii, jedna wychowawczyni w ośrodku dla głuchych, siedmioro ewangelizatorów, jedna studentka psychodietetyki... jesteśmy raczej wielofunkcyjni, więc nie martw się jeśli zgubiłeś się w obliczeniach :)

CO ROBIMY?

Składak działa w trzech przestrzeniach:

  • psychoedukacja i psychoterapia

Uwaga, będzie dużo!

Chcemy psychoedukować żeby później mieć mniej pacjentów w gabinecie :) Jak to robimy? Jak się da.

Tutaj, na przykład, opowiadamy o emocjach: https://www.youtube.com/watch?v=b_FejsLdpzk&t=37s

A tutaj jesteśmy na 5-dniowych warsztatach psychoedukacyjnych w DA w Częstochowie:

Tutaj prowadzimy live na temat związku wiary z psychoterapią: https://www.facebook.com/fundacja.skladak/videos/452484142651741/

Tutaj dochodzimy do siebie po 3-godzinnym gadaniu z licealistami o depresji:

A tak wygląda psychoterapeuta gotowy do dyżuru na Pol'and'Rock Festival:

Zrobiliśmy live o tym, jak poradzić sobie z emocjami w związku z wojną za naszą wschodnią granicą, kręcimy TikToki, edukujemy na Instagramie i Facebooku.

Prowadzimy szkolenia rad pedagogicznych i warsztaty psychologiczne i komunikacyjne dla wspólnot.

Robimy kalendarze, które psychoedukują.

Piszemy ebooki (wpadnij, zobacz: https://psychologiadziecka.org/autor/fundacja-skladak/)

Generalnie... niedługo wyskoczymy Wam z lodówki :)

Poza psychoedukacją prowadzimy również psychoterapię osób dorosłych w nurcie integracyjnym.

Naszych terapeutów znajdziesz tutaj: https://www.fundacjaskladak.pl/psychoterapia-zary/

Dzięki Twojej pomocy możemy utrzymywać cenę terapii na poziomie niezależnym od dotykającej nas inflacji. Pomimo znacznych podwyżek cen konsultacji, które obserwujemy w środowisku w ciągu ostatnich dwóch lat chcielibyśmy aby nasze pozostały na tym samym poziomie - po to, żeby więcej osób mogło otrzymać potrzebną pomoc.

Ważnym działaniem, którego podjęliśmy się w zeszłym roku, jest Tandem Wsparcia: pomoc dla ofiar wykorzystania seksualnego w Kościele w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej (https://www.fundacjaskladak.pl/tandem-wsparcia/). W ramach działań w Tandemie współpracujemy z osobami pokrzywdzonymi, a także prowadzimy szkolenia dla księży diecezjalnych w zakresie reagowania na oznaki przemocy seksualnej.

Nasi specjaliści ciągle szkolą się w najróżniejszych dziedzinach (akademia Social Media Managera, psychodietetyka, psychoterapia, praca z dorosłymi pacjentami w spektrum autyzmu - to cztery kursy, przez które przechodzimy w czasie pisania tego opisu).

Jak widzisz, zdrowie emocjonalne jest dla nas niezwykle ważne. Na nic by się jednak nie zdało gdyby nie coś jeszcze ważniejszego: Dobra Nowina. Dlatego właśnie poświęcamy tyle czasu, ile tylko możemy, na głoszenie Ewangelii. Prowadzimy rekolekcje online i na żywo, misje parafialne, szkołę ewangelizacji, kursy ewangelizacyjne. Angażujemy się w inicjatywy takie jak Przystanek Jezus czy Stacja Jezus.

Nie boimy się poruszać trudnych tematów, związanych na przykład z rozczarowaniem Kościołem:

Kurs Historia Zbawienia, fot. Grzegorz Miłuch

 

Ekipa prowadząca misje parafialne w Częstochowie

 

Spotkanie z Marcinem Zielińskim w Żarach

 

Nasza działalność ewangelizacyjna to też profile FB: SESA Żary oraz Jak nie drzwiami, to oknem.

W ramach Szkoły Ewangelizacji w 2021 założyliśmy hybrydową wspólnotę, z którą co środę widujemy się na spotkaniach formacyjnych.

 

Naszym wielkim marzeniem, które właśnie zaczyna się realizować, jest Dom dla Opuszczonych. Dom to Boża obietnica, którą znajdziesz w Psalmie 68. Jak ta Obietnica realizuje się praktyce? Jeśli potrzebujesz poskładać się psychicznie lub duchowo, jesteśmy w stanie przyjąć Cię w naszym Domu na ok. rok. W tym czasie, w zależności od Twoich potrzeb, będziemy próbowali pomóc Ci stanąć na nogi i wystartować w życie od nowa.

I JUŻ?

Zdecydowanie nie udało nam się opisać tutaj wszystkiego, czym się zajmujemy - ale bardzo próbowaliśmy! :) Zapraszamy Cię do kontaktu, śledzenia naszego Facebooka, Instagrama, TikToka strony internetowej. Jeśli myślisz, że czegoś od nas potrzebujesz, daj znać! :)


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Aga Kulczycka
Aga Kulczycka
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Alina Wiązowska
Alina Wiązowska
Próg: 25 zł
Tomasz Paleski
Tomasz Paleski
Próg: 50 zł
Halina Stefańczyk
Halina Stefańczyk
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł