FUNDACJA AGANDI

W Patronite od 30.09.2019

Mleko w proszku

600 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

600 zł

brakuje

Z tym mlekiem w proszku to jest bardzo różnie u nas, bo to zależy od ilości dzieci, które mamy w domu w wieku od 0-4 miesięcy. Własnie te maluszki piją mleko modyfikowane. Później (ze względu na wysoki koszt mleka) piją one mleko krowie.
Czasami mamy jednego maluszka na modyfikowanym, a jutro możemy dostać kolejnego noworodka. Czasami jest ich nawet pięcioro lub więcej na raz. Wtedy oczywiście rachunek rośnie, ale standardowo wychodzi nam 600zł za mleko miesięcznie. Jedna puszka to koszt ok 50zł i zużywamy ich średnio 12 w miesiącu.

PAMPERSY

1 300 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

1 300 zł

brakuje

Kolejny ogromny comiesięczny wydatek... Większość z dzieci wciąż nosi pampersy. Jedna paczka pieluch kosztuje około 50zł i starcza nam na jeden dzień z kawałkiem (zależy od dnia, wiecie jak jest). Próbowaliśmy używać wielorazowych pieluch, ale niestety ich pranie zajmuje dużo więcej czasu niż go mamy, a również w porze deszczowej nie schną one na czas. Tak więc jesteśmy skazani na jednorazowe pampery. Jedno dziecko zużywa około 3-4 sztuk na dzień. Sami widzicie, że nie jest łatwo.. Ale z Waszą pomocą damy radę! :D

Miesięczny czynsz!

1 500 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

1 500 zł

brakuje

Dom, w którym mieszkają dzieciaki jest wynajmowany. W związku z tym co miesiąc muszę przeznaczyć 1500zł na ten cel. Byłoby wspaniale, gdybyście chcieli dołożyć się do tego wydatku!
Dziękujemy :D

ŻYWNOŚĆ

3 200 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

3 200 zł

brakuje

Ceny żywności w Ugandzie bardzo się zmieniają w zależności od sezonu, ale właśnie około 3200zł miesięcznie przeznaczamy na warzywa, owoce, ryż, posho, kaszki, cukier, sól, mięso, mleko krowie, chleb, olej itd... To w sumie i tak nie tak dużo na 25 dzieci i 7 dorosłych, którzy są częścią naszego gospodarstwa domowego, prawda?

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)