Strefa Patrona:

0

patronów

0 zł

miesięcznie

0 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
-
miesięczne wsparcie
-
liczba patronów

  Seria powieści historyczno-przygodowych traktująca o polskich korsarzach z XVII wieku. Poznaj losy niezwykłej załogi tłukącej wrogów Rzeczpospolitej na Bałtyku i innych morzach oraz oceanach. Jeśli czekałeś kiedyś na czołówkę programu "Morze", jeśli lubisz filmy o piratach, jeśli miałeś galeon z klocków Lego... to jest projekt dla Ciebie!

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 2000 zł miesięcznie
brakuje 2000 zł
Ekscytujące przygody polskich korsarzy CO MIESIĄC!
Ktoś powiedział kiedyś, że każdy dobry Pisarz nie potrzebuje jedzenia, bo karmi się tworzeniem, zamiast kawy napędza się przygodami swoich bohaterów, a zamiast jajecznicy woli zakosztować własnoręcznie wysmarzonych bitew, intryg, romansów...

A nie... Chwilęczkę!

Ja sam to powiedziałem! ;)

A skoro mówię to ja, a nie jakiś uznany mędrzec, więc nie mogę mieć do końca racji.
Niestety, pożywka fabularna dla nikogo nie jest wystarczająca, obojętnie ile miałby sił i motywacji.

Jeść trzeba i trzeba mieć za co.
Trzeba mieć kąt do spania... bo tak... pisarze czasami śpią!... i trzeba mieć za co go opłacić.
Trzeba mieć na internet, bo sygnałami dymnymi przecież Wam nowych rozdziałów i innych nagród nie prześlę.
Trzeba mieć także na tuzin kochanek, bo każdy szanujący się pisarz powinien otaczać się tuzinem rozkapryszonych, cholernie drogich w utrzymaniu kochanek.

W każdym razie, przygody polskich korsarzy powstaną tak czy siak. O to się nie bójcie. Ale dzięki Waszemu własnemu wsparciu, będziecie mieć pewność, że otrzymacie PRODUKT o wiele fajniejszy, bo będę mógł całkowicie i ze spokojem skupić się na pisaniu, zamiast trząść ręce zastanawiając się nad poprawą własnej egzystencji ;)

W zamian za pomoc w zrealizowaniu powyższego celu dostaniecie więc naprawdę dobry produkt, i masę fajnych ultraciekawych materiałów pobocznych. ORAZ COŚ EKSTRA, raz na miesiąc.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 4000 zł miesięcznie
brakuje 4000 zł
Korsarskie przygody zyskują oprawę graficzną!
Tak jest.
Powieść to jedno, ale tekst zawsze wygląda jakoś fajniej gdy towarzyszą mu obrazki. Prawda?

W ramach materiałów dodatkowych postaram się rozpieszczać Was gamą "zdobycznych" ilustracji dostępnych w internecie... ale czy to jest to samo?

Czy znaleziony w sieci wizerunek pierwszego lepszego żołnierza z XVII wieku może się równać z artystycznym wyobrażeniem tego co miał na myśli pisarz?
Czy przykładowe malarstwo batalistyczne to nie jest przypadkiem co innego niż pięknie narysowana scena wyjęta prosto z kart powieści?

Ja sam mam niezłą wyobraźnię i dobre pióro, ntomiast nie jestem w stanie przedstawić Wam moich pomysłów w formie wizualnej.
Dlatego, by zilustrować obrazy z moich pisarskich marzeń, chciałbym zatrudnić profesjonalnego artystę, rysownika, grafika, który stworzy fajną oprawę zarówno dla powieści jak i dla wszelkich materiałów jej towarzyszących, dla bloga, dla fan pejdża, dla vloga, dla spec tajnej grupy na FB.

To jedno.
Natomiast w podzięce za zrealizowanie tego celu otrzymacie jeszcze coś ESTRA WYPASŃEGO, raz na miesiąc.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 6000 zł miesięcznie
brakuje 6000 zł
Korsarz trafia do KOMIKSU!
Jeśli poprzedni próg to dla Was za mało, jeśli zamiast luźnych szkiców, grafik i innych obrazków wolicie pełnofabularne historie z dymkami rodem z dawnych TM-Semiców, czy Thorgali, to warto wesprzeć tą właśnie opcję!

Po przekroczeniu tego progu, dzięki Waszej pomocy, będę w stanie zaprosić do współpracy profesjonalnego artystę, który raz na miesiąć ( a może i częściej! ) będzie Was raczył fajnymi komiksowymi przygodami naszych korsarskich bohaterów.

Pościgi, bitwy, potyczki, intrygi i inne Wasze ulubione momenty z powieści...
To wszystko ujrzycie już nie tylko mocą Waszej wyobraźni czy na pojedynczych kadrach, ale dostaniecie na talerzu w przystępnej komiksowej formie, by chrupać oczami i cieszyć się każdym rysunkowym detalem.

I jeszcze UWAGA... W zamian za zrealizowaniego tego progu... a jakże... otrzymacie COŚ TOTALNIE EKSTRA.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 10000 zł miesięcznie
brakuje 10000 zł
Korsarz ożyje na taśmie filmowej!
Jeśli komiks towarzyszący korsarzowej serii to nadal dla Was za mało, może chcielibyście ujrzeć go w ruchu i obdarzonego głosem ?

Kwota w tym progu to oczywiście jeszcze za mało aby pokusić się o przeniesienie serii na wielki lub mały ekran w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, ale jednak zarazem wystarczająca ażeby już skrzyknąć ekipę aktorów lub animatorów, wynająć kostiumy i rekwizyty, znaleźć odpowiednią scenerię lub scenografię i dzięki temu stworzyć pewne filmowe migawki, postarać się o atrakcyjne aktorskie lub animowane zwiastuny książek, zekranizować niektóre sceny w postaci krótkich spotów itd.

A wszystko to by z jednej strony bawić Was... a jednocześnie by promować w ten sposób projekt wśród przedstawicieli mediów z "górnej półki" - tj. światka filmu i telewizji oraz developerów gier komputerowych.

O Autorze

Cześć.

 

Czy nie wkurza Was wieczna martyrologia jaka panuje w polskiej literaturze i kinematografii? 

 

Czy nie zazdrościcie innym nacjom tego, że mają podziwianych na całym świecie bohaterów z ekscytującymi przygodami, a my nie mamy właściwie nikogo?

 

Anglicy mają Robin-Hooda, Francuzi Trzech Muszkieterów, Japończycy Siedmiu Samurajów, a Amerykanie Zorro, Indianę Jonesa, zastępy kowbojów i jeszcze więcej superbohaterów.

A kogo możemy przeciwstawić im my?

 

Chciałbym przedstawić Wam więc projekt, który wciągnie Was w wir przygody. 

Chciałbym przekonać Was do nowej polskiej franczyzy, która dotrze zarówno do dzieci, młodzieży, dorosłych i starszych.

 

Oto coś na co czekacie, jeśli niegdyś z wypiekami na twarzy oglądaliście czołówkę programu "Morze", jeśli mieliście galeon zbudowany z klocków Lego, jeśli lubicie "Piratów z Karaibów" oraz generalnie kino kostiumowe i literaturę przygodową.

 

Oto KORSARZ RZECZPOSPOLITEJ.

 

Pierwszy polski bohater pulpowy osadzonej w naszej historii.

 

Ot, taki powiedzmy kolega Wiedźmina, który nie walczy jednak z bestiami i zmarlakami, ale tłucze zamiast tego Szwedów, Prusaków, Anglików, piratów karaibskich i berberyskich, holenderskich kupców i  afrykańskich kanibali.

Który nie podróżuje po fikcyjnych krainach, ale przemierza prawdziwe morza i lądy, podróżując z Gdańska i przez Bałtyk ku wielkiej atlantyckiej wodzie, i dalej, ku tropikalnym Karaibom, czarnej dzikiej Afryce, i intrygującej dalekiej Azji i zawsze dobrze przyprawionym Indiom.

Za broń nie ma zaś czarów i magii, ale autentyczną polską szablę, oraz łuk, pistolety, muszkiet, działa, czekany i i kopie.

 

A wszystko to oparte  w pewnym stopniu na faktach historycznych, wynikające z mojej fascynacji tajemniczym polskim galeonem wojennym, "Marsem", który miał pływać pod naszą banderą w czasach... gdy oficjalnie nie posiadaliśmy żadnej floty!

 

Skąd się on zatem u licha wziął?

Jakie były jego losy?

Czy była to jednostka zdobyczna?

Czy pływał na misje poza Bałtykiem, czy może stał sobie bezczynnie w Gdańsku?

 

KORSARZ RZECZPOSPOLITEJ jest moją próbą odpowiedzi na te pytania. 

 

Jest hołdem złożonym tej intrygującej jednostce i ludziom, którzy na niej służyli broniąc polskich prowincji przed obcymi najazdami i broniąc naszego prawa o wolny dostęp do morza. 

 

A wszystko to zaczyna się w dobie słynnego sienkiewiczowskiego Potopu Szwedzkiego, w roku 1655, gdy Polska niemal zniknęła z mapy Europy, a jednak wstała z kolan i odparła wszystkie inwazyjne wojska.

 

Poznasz tu niezwykłych bohaterów, żołnierzy oddanych sprawie Rzeczpospolitej, o różnym, czasem egzotycznym pochodzeniu i nietuzinkowym charakterze, oraz prawdziwe postacie historyczne, takie jak:

 

- młody przyszły król Jan Sobieski i jego przyszła żona Marysieńka,

- słynny gdański astronom i browarnik Jan Heweliusz,

- kontrowersyjni hetmani Stefan Czarniecki i Janusz Radziwiłł,

- Samuel Kmicic - pierwowzór sienkiewiczowskiego Andrzeja Kmicica,

- władcy Polski, Szwecji, Danii, Prus, Kurlandii i Anglii

- i wielu innych.

 

Razem z nimi:

 

- odwiedzisz różne kraje zlewiska Bałtyku,

- wyswobodzisz Danię spod szwedzkiej okupacji,

- odeprzesz rosyjską inwazję,

- odbijesz niewolników z rąk groźnych berberyjskich piratów,

- staniesz oko w oko ze strasznymi afrykańskimi kanibalami,

- będziesz bronić zapomnianych kolonii Rzeczpospolitej,

- przegonisz słynnych "Żelaznobokich" żołnierzy Olivera Cromwella,

- dasz łupnia zdradzieckim Prusakom,

- udasz się na poszukiwanie skarbu Mansy Musy - najbogatszego człowieka w dziejach naszej planety,

- przeżyjesz romanse z niejedną królową,

- sprawdzisz czy polska szabla jest rzeczywiście lepsza od japońskiej katany,   

- stoczysz niezliczone bitwy morskie,

- przeżyjesz niesamowite pościgi, 

- i będziesz miał o czym opowiadać dzieciom albo wnukom do poduszki, co by poza kowbojami i indianami poznały także naszych swojskich polskich bohaterów :)

 

KORSARZ RZECZPOSPOLITEJ to bowiem historia rozbita na wiele niezależnych od siebie tomów powieściowych, które w razie sukcesu być może posłużą za materiał do filmów, seriali czy gier.

 

Na razie pracuję nad sześcioma częściami.

Na tyle bowiem książek zdecydowało się przyznać mi stypendium Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Stypendium symboliczne, ale jednak zawsze dodające energii i wiary w sens projektu i jego powodzenie.

  

Praca ta wymaga jednak sporego nakładu czasu, a stworzenie dodatkowo oprawy graficznej czy towarzyszącego serii komiksu, promocja, oraz wydanie książki w formie papierowej wiążą się także ze sporymi kosztami.

 

Dlatego zwracam się do Was, Drodzy Patroni, i zapraszam do współpracy przy kreowaniu ze mną tych niezwykłych historii. Możemy razem stworzyć coś niezwykłego. Czeka nas wszystkich fajna przygoda. 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

1 zł / miesiąc
patroni: 0
ZŁOTÓWKA OD SERCA!

Dzięki za wsparcie!
To wiele dla mnie znaczy.

W czasach wielkiej szlacheckiej Rzeczpospolitej i jej korsarzy złotówka to już była niezła kwota, za którą sporo można było kupić.
Od tamtej pory wiele się zmieniło i wartość tej monety "nieco" spadła, a jednak jeśli wiele złotówek się skrzyknie razem, sporo mogą wspólnie zdziałać :)
Zostań patronem
5 zł / miesiąc
patroni: 0
PRZYBIJ PIĄTKĘ KORSARZOWI!

Jesteś super!

Każda piątka to dla mnie motywacja by i każda książka była napisana na piątkę.
Jak w szkole, tak w życiu.
Pamiętajcie!... Im więcej piątek tym więcej fajnych przygód na piątkę, fajnych bohaterów na piątkę, fajnych przeciwników na piątkę, romansów na piątkę... i kto wie czego jeszcze :)


Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 0
DAJ DZIESIĄTAKA ZAMIAST BUZIAKA!

CZYLI WSTĄP DO KLUBU OFICJALNYCH PATRONÓW KORSARZA!

Buziakiem też bym nie pogardził, ALE... od buziaków książki się nie napiszą ;)

Dzięki ogromne za zaufanie.

Dziesiątka miesięcznie to kwota niby żadna, tyle nie starczy nawet w kinie na mały popcorn, a mi za to może pomóc otworzyć pierwsze drzwi do twórczego spełnienia.
Pozwól więc, że zaproszę Cię za to do specgrupy na Fejsbuku, gdzie jako pierwszy ujrzysz wszelkie korsarzowe zajawki, materiały, fragmenty tekstów, moje wpisy i pogadanki o dawnych korsarskich czasach, materiały z cyklu "making of" itd.
Twoje nazwisko ( lub Nick ) pojawi się także na oficjalnej LIŚCIE DZIĘKCZYNNEJ :)

Dodatkowo otrzymacie również pierwszy tom Korsarza w wersji E-BOOKOWEJ.
Zostań patronem
24 zł / miesiąc
patroni: 0
24 ZŁOTE MIESIĘCZNIE = DOBRA LITERATURA CO 24 GODZINY!

Tak. Nie przesłyszelliście się. Wasze oczy też widzą dobrze.

Jestem pełen szacunku za Waszą wiarę w ten projekt i dlatego będę Was obdarowywał nowym ROZDZIAŁEM powieści co 24 godziny, to jest codziennie!

Czasem mogą być one dłuższe, czasem krótsze, ale wiele już jest gotowych, a z Waszym wsparciem wiem, że będę w stanie produkować je z szybkością polskiej husarii!
No chyba, że moją szaleńczą szarżę powstrzymają celną salwą ci cholerni Szwedzi ;)

Do tego oczywiście uzyskacie wszystkie poprzednie nagrody.
Zostań patronem
30 zł / miesiąc
patroni: 0
30 ZŁOTYCH ZA DOBRĄ KSIĄŻKĘ TO DUŻO?
CO POWIECIE WIĘC NA CAŁY ZESTAW DOBRYCH KSIĄZEK ZA TĘ SAMĄ KWOTĘ?? :)

Cenię sobie osoby smakujące w dobrej literaturze, a osoby wspierające jej tworzenie cenię sobie jeszcze bardziej :)

Dlatego wybierając ten próg otrzymacie ode mnie WSZYSTKIE TOMY Korsarza, tuż po ich ukończeniu, w formie E-BOOKOWEJ .

Dodatkowo w pakiecie natutalnie wszystkie poprzednie nagrody.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
PÓŁ STÓWKI TO JUŻ POŁOWA SUKCESU!

W ramach podzięki za to wsparcie otrzymacie więc dostęp do specjalnego niepublicznego kanału Youtube, na którym będę odpowiadał na zadawane przez Was pytania i dzielił szczególnie gorącymi newsami i fajnymi materiałami.

Ponadto w pakiecie oczywiście wszystkie poprzednie nagrody a także drukowaną wersję pierwszego tomu ( w przypadku sfinalizowania publikacji ) z moją dedykacją.
Zostań patronem
81 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 18
POZNAJ SWOJEGO PRZODKA!

Jesteście niesamowici!
Bez Was nie byłoby Korsarza.

Dlatego też stworzę i umieszczę w serii postać będącą Waszym hipotetycznym XVII-wiecznym przodkiem lub przodkinią, noszącą Wasze nazwisko i wykreowaną według Waszych pragnień lub rodzinnych cech, a która będzię się przewijać na kartach powieści w niejednym tomie.

Ponadto w pakiecie oczywiście także inne nagrody z poprzednich progów.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 30
100 PYTAŃ DO

Mowę mi odjęło z wrażenia... a więc w podzięce za to aż się Wam wygadam :)

Zwykły kontakt na linii Autor-Patron-Czytelnik-Fan jest siłą rzeczy ograniczony czasowo i nie każdy ma szansę zadać pytanie a tym bardziej uzyskać na nie odpowiedź.

Opcja za 100 złociszy zagwarantuje Ci zatem 100 % pewności, że będziesz w stanie uzyskać odpowiedź nie tyle na jedno Twoje pytanie, ale na STO TWOICH PYTAŃ miesięcznie.

Taki układ.
Możesz zapytać się mnie o cokolwiek zechcesz - o konkretny tom lub o wszystkie tomy, o jednego bohatera lub o wszystkich bohaterów, o moje inspiracje, o tajniki pracy, o powieściowe cliffhangery, o zmiany jakie zaszły między pomysłem na Korsarza, a efektem finalnym, o "spoilery" dotyczące kolejnych przygód, tych już praktycznie gotowych i tych planowanych... ja zaś na wszystkie te 100 PYTAŃ odpowiem.

Plus, w zestawie oczywiście wszystkie poprzednie nagrody, poza POZNAJ SWOJEGO PRZODKA.

Twoje nazwisko ( lub Nick ) zostanie także WYSZCZEGÓLNIONE na liście podziękowań.
Zostań patronem

Polecani Autorzy

Informacja o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

Zapoznaj się z poniższą treścią i potwierdź

OK

Cześć,
chcielibyśmy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z przepisami dot. ochrony danych osobowych, które wchodzą w życie, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu ze stron Patronite.pl.
Staraliśmy się napisać jak najbardziej zrozumiale, jednak jeżeli coś jest niejasne to pisz śmiało na rodo@patronite.pl, nasz specjalista w zakresie ochrony danych osobowych postara się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Zatem prosimy zapoznaj się z poniższymi informacjami, w tekście jest kilka elementów, w których będziesz mógł zablokować przekazywanie danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany w serwisie Patronite.pl. Klikając przycisk „OK” zgadzasz się na postanowienia zawarte poniżej.

OK

RODO
25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwane także jako „RODO”. Według postanowień “RODO” dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Nie zawsze oznacza to tylko adres czy takie dane jak imię i nazwisko. W sieci można Cię zidentyfikować poprzez np. adres e-mail, adres IP lub szereg śladów, które można jednoznacznie powiązać z Tobą. Rozporządzenie wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych, które mają wpływ na korzystanie z usług naszego portalu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczących przetwarzania Twoich danych osobowych w serwisie Patronite.pl.
Zatem niniejszym informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Kto przetwarza Twoje dane ? Administrator danych osobowych
My, Crowd8 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie Pl. Konstytucji 6/90C, jesteśmy Administratorem Twoich danych osobowych. W sprawach ochrony swoich danych osobowych i realizacji swoich praw możesz się skontaktować z nami e-mail: rodo@patronite.pl; lub pisemnie na adres naszej siedziby.

Jakie dane przetwarzamy?
Przetwarzamy Twoje dane osobowe, podane przez Ciebie podczas zakładania konta na patronite.pl

 • Twoje imię i nazwisko,
 • Twój wiek (w celu potwierdzenia wieku, możemy zażądać przedstawienia odpowiednich dokumentów lub stosownego oświadczenia),
 • Twój adres,
 • Twój numer telefonu,
 • Twój adres e-mail,
 • Twój numer rachunku bankowego oraz dane do przelewu
 • nr IP Twojego urządzenia.

Jednak nawet jeśli jesteś niezalogowany to poprzez kod naszych partnerów technologicznych zagnieżdżony na naszej stronie przekazujemy elementy Twojej konfiguracji technicznej, poniżej możesz skonfigurować co i komu chcesz przekazywać.

Dlaczego przetwarzamy Twoje dane? Czyli, cele i podstawy przetwarzania.

w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług serwisu patronite.pl. (w szczególności w celu rejestracji konta oraz umożliwienia kojarzenia Autorów i Patronów na zasadach określonych w Regulaminie). Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit b, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1. Inaczej, mówiąc np. kiedy przekazujesz wsparcie Autorom zarejestrowanym na Patronite przekazujemy Twoje dane osobowe Autorowi aby ten mógł dostarczyć Ci nagrody przewidziane za otrzymane wsparcie.

 • w celu otrzymywania informacji handlowych, tzn. wszelkiej formy reklam, promocji, newsletter, na podstawie Twojej zgody (podstawa z art. 6 ust 1 lit. a Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1)
 • w celach analitycznych i optymalizacyjnych np.: w celu monitorowania ruchu i zapewnienia odpowiedniej wydajności serwisu, w celu opracowania sprawozdań statystycznych i analitycznych, na potrzeby badań naukowych oraz w celu optymalizacji naszych produktów, optymalizacji procesów obsługi na podstawie przebiegu procesów obsługi, w tym reklamacji, itp., co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);
 • w celu oferowania Ci przez nas produktów i usług bezpośrednio (marketing bezpośredni), co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);

Odbiorcy danych
Twoje dane osobowe udostępniamy następującym podmiotom:

 • Autorom, którym udzieliłeś/od których otrzymałeś/aś wsparcie w rozumieniu Regulaminu; czyli osobom lub firmom które szukają wsparcia poprzez portal Patronite.pl . Dane przekazujemy tylko wtedy kiedy Patron wspiera Autora w sposób opisany w naszym Regulaminie.
 • Operatorom Płatności - w celu realizacji płatności współpracujemy z operatorami płatności (obecnie Mangopay, PayPal i Tpay). Wybrany przez Ciebie operator otrzyma Twoje dane osobowe w celu realizacji płatności, tylko wtedy kiedy zdecydujesz się wesprzeć wybranego Autora.
 • Amazon - nasza infrastruktura serwerowa dostarczana jest przez firmę Amazon (Amazon Web Services, Inc. 410 Terry Ave North Seattle , WA 98109-5210 , US. Firma Amazon jest certyfikowana w programie Privacy Shield https://aws.amazon.com/compliance/eu-us-privacy-shield-faq). Przechowujemy tam nasze bazy danych, a zatem i Twoje dane.
 • Księgowym - w przypadku zakupu usług Twoje dane otrzyma Biuro rachunkowe w celu realizacji transakcji (obecnie jest to Biuro Gorczyca&Kozłowska Sp z o.o 71-771 Szczecin, Polska Rostocka 160, Warszewo).
 • OneSignal - obsługa komunikacji marketingowej w zakresie obsługi technologii push notification - w tym przypadku Twoje dane otrzyma firma OneSignal 411 Borel Ave #512, San Mateo, CA 94402, Stany Zjednoczone. Aby móc świadczyć Ci bezpłatnie usługi wysyłki notyfikacji web push, OneSignal zbiera i przekazuje do firm trzecich informacje:
  -naszych kampaniach web push
  -adresach email
  -adresie IP
 • Dodatkowo Twoje dane takie jak Imię i Nazwisko mogą być publicznie dostępne na Twoim Profilu Publicznym dla każdego odwiedzającego naszą stronę.
Więcej na ten temat znajduje się tutaj: https://onesignal.com/blog/product-policy-updates-for-gdpr/

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do OneSignal

Google - do zbierania statystyk wykorzystujemy produkt Google Analytics, zatem Twoje dane otrzyma firma Google, 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043 United States. Google jest certyfikowany w programie Privacy Shield.

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do Google

Dodatkowo informujemy, że istnieje możliwość zablokowania dostępu Google Analytics do Twoich danych po zainstalowaniu w przeglądarce wtyczki znajdującej się pod tym linkiem: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/

Facebook - facebook używamy jako serwisu wspomagającego logowanie, aby wspomagać umieszczanie postów na FB. Jeżeli nie chcesz aby Twoje dane były przekazane właścicielowi serwisu facebook.com czyli firmie Facebook, 1 Hacker Way - Menlo Park, California, United States to prosimy nie loguj się przy użyciu Facebooka oraz

Wyłącz przekazywanie danych do Facebook

W każdym momencie możesz przejrzeć i zmienić zdanie w zakresie przetwarzanych danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany, w tym celu musisz wyczyścić swoje pliki Cookie. Po zalogowaniu możesz sprawdzić i zmienić swoje ustawienia w profilu Patrona lub Autora.

Przekazywanie danych osobowych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych
Przekazujemy Twoje dane osobowe do firm/instytucji poza UE w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych, zatwierdzone przez Komisję Europejską. Organizacje zarejestrowane poza UE do których wysyłamy dane to: Google, Amazon i OneSignal.

Okres przechowywania danych
Twoje dane pozyskane w celu zawarcia umowy o świadczenie usług platformy patronite.pl przechowujemy przez okres obowiązywania umowy (do czasu usunięcia konta z portalu) oraz do końca okresu przedawnienia potencjalnych roszczeń z umowy.

Twoje prawa
Przysługuje Ci:

 • prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
 • prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
 • prawo do usunięcia swoich danych
 • prawo do ograniczenia przetwarzania Twoich danych osobowych.
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.
 • prawo do przenoszenia danych, które dostarczyłeś/łaś n podstawie umowy lub Twojej zgody.
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub innego właściwego organu nadzorczego;
 • prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.

W celu wykonania swoich praw skieruj żądanie pod adres email: rodo@patronite.pl

Informacja o wymogu/dobrowolności podania danych
Podanie przez Ciebie danych jest:

 • warunkiem zawarcia umowy
 • dobrowolne
  Jeżeli nie podasz danych niezbędnych do zawarcia umowy możemy odmówić jej zawarcia.

Ważna informacja dla trolli:
Jeśli jesteś firmą zajmującą się wykorzystywaniem problemów danych osobowych aby sprzedać swoje usługi to informujemy, że wszystkie podejrzenia wykorzystywania nieuczciwych praktyk rynkowych obsługujemy przez współpracujące z nami kancelarie prawne.
Mamy dla Ciebie także osobny email do kontaktu obslugatrolli@patronite.pl

OK