Avatar użytkownika

Mazurska Akademia Wypieków Tradycyjnych

0
patronów
0 
miesięcznie
105 
łącznie
0
patronów
0 zł 105 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

15 zł miesięcznie
PRAKTYKANT.
Dziękujemy, że dostrzeżona został przez Ciebie nasza działalność i wspierasz ją. Chcemy być niezależni od koncernów spożywczych i wielkich producentów wyrobów chlebopodobnych. A wiemy, że niezależność kosztuje. Chcemy dostarczać Ci informacji i wiedzy dotyczącej zbóż pradawnych, przetworów, w szczególności mąki z której można piec prawdziwy, zdrowy chleb. Zapraszamy Cię do kręgu przyjaciół MAWT.

Otrzymujesz dostęp do zamkniętej grupy Patronów na Facebooku "Mazurska Akademia Wypieków Tradycyjnych
30 zł miesięcznie
UCZEŃ.
Dziękujemy za Twoje wsparcie i zapraszamy Cię w świat pradawnych zbóż, gdzie można zjeść i nauczyć się wypiekać prawdziwy, zdrowy chleb. Aby zostać mistrzem trzeba chcieć rozpocząć naukę. Ty właśnie zaczynasz podążać właściwą drogą. Zapraszamy cię do kręgu przyjaciół MAWT.
Otrzymujesz:
- 3 % zniżki na zakupy w sklepie internetowym Eko Złotna.
- 5 % zniżki na kursy i warsztaty organizowane przez MAWT.
- Dostęp do zamkniętej grupy Patronów na Facebooku "Mazurska Akademia Wypieków Tradycyjnych".
50 zł miesięcznie
CZELADNIK.
Dziękujemy za Twoje wsparcie. Doceniamy Twoje zaangażowanie. Podążasz drogą ku zrozumieniu czym są pradawne ziarna i w jaki sposób mogą Ci pomóc w życiu. Coś, co niedawno wydawało Ci się zupełnie niezrozumiałe teraz zaczyna nabierać sensu. Zapraszamy Cię do kręgu przyjaciół MAWT.
Otrzymujesz od nas:
- 5 % zniżki na zakupy w internetowym sklepie Eko Złotna.
- 10 % zniżki na szkolenia i warsztaty organizowane przez MAWT .
- Możliwość bezpłatnego odwiedzenia Eko Złotnej i uczestnictwa w pokazie przemiału ziarna oraz zwiedzaniu gospodarstwa i młyna.
- Fartuch kuchenny z logo MAWT (jednorazowo).
- Dostęp do zamkniętej grupy Patronów na Facebooku "Mazurska Akademia Wypieków Tradycyjnych".
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
50 dostępnych miejsc
MISTRZ.
Dziękujemy Ci za zaufanie. Twoje zaangażowanie w nasz projekt napawa nas otuchą i pozwala z optymizmem patrzyć w przyszłość upraw i wykorzystania pradawnych zbóż w kuchni Polaków. Poziom mistrzowski zobowiązuje nas wobec Ciebie do działania. Tylko wytężona praca i profesjonalizm, a także serce czynią Mistrza. Zapraszamy Cię do grona przyjaciół MAWT.
Oferujemy Ci :
- 10 % zniżki na zakupy w naszym internetowym sklepie Eko Złotna.
- 50 % zniżki na szkolenia i warsztaty organizowane w MAWT ( raz w ciągu roku kalendarzowego ).
- Bezpłatny pobyt weekendowy w naszym gospodarstwie połączony z pokazem przemiału zbóż w naszym młynie ( raz w ciągu roku kalendarzowego).
- Fartuch kuchenny z logo MAWT (jednorazowo). - Dostęp do zamkniętej grupy Patronów na Facebooku "Mazurska Akademia Wypieków Tradycyjnych".
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
10 dostępnych miejsc
ARCYMISTRZ
Choć to tytuł szachowy a nie piekarniczy to z pewnością na niego zasługujesz. Twoja ofiarność i zaufanie do naszej idei zasługuje na najwyższe uznanie. Wspierając nas w ten sposób dajesz wszystkim szansę na poznanie pradawnych zbóż i zastosowanie ich w polskiej kuchni. Jesteś prawdziwym Mecenasem idei powrotu do zdrowego i smacznego chleba. Ogromne podziękowanie za Twoja hojność.
Oferujemy Ci:
- 10 % zniżki na zakupy w naszym internetowym sklepie Eko Złotna.
- Bezpłatny udział w trzydniowych warsztatach organizowanych w MAWT (raz w ciągu roku kalendarzowego).
- Bezpłatny weekendowy pobyt dla 2 osób w naszym gospodarstwie połączony z pokazem przemiału zbóż w naszym młynie ( raz w ciągu roku kalendarzowego).
- Fartuch kuchenny z logo MAWT (jednorazowo).
- Dostęp do zamkniętej grupy Patronów na Facebooku "Mazurska Akademia Wypieków Tradycyjnych".

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Mazurska Akademia Wypieków Tradycyjnych w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

MAWT to unikalny projekt łączący ekologiczne rolnictwo z tradycyjnym przemiałem zbóż na żarnach i wypiekiem pieczywa oraz przygotowaniem innych produktów z pradawnych odmian zbóż. Wspierając nas ,pomagasz wszystkim, którzy chcą jeść PRAWDZIWY CHLEB.

MAWT powstał z inicjatywy rodziny Stankiewiczów prowadzących ekologiczne gospodarstwo rolne Eko Złotna na Mazurach oraz mistrza Czesława Meusa uznawanego w świecie piekarzy za ,,Jednoosobowy Instytutem Chleba", konsultanta branżowego, aktywnego popularyzatora bio żywności i znanego działacza Stowarzyszenia Polska Ekologia. 

W gospodarstwie  Eko Złotna uprawiane są pradawne odmiany zbóż. Ziarna mielone są na żarnach, w ten sposób powstaje   prawdziwa, w pełni ekologiczna całoziarnowa mąka razowa. Prawidłowa jej klasyfikacja i umiejętność wypieku pieczywa oraz przygotowania  innych produktów, zainspirowały założycieli do powołania Akademii, która otworzyła swoje podwoje w listopadzie 2022 roku w ramach Stowarzyszenia Eko Złotna. 

Zadaniem  Akademii jest:

1. propagowanie bioróżnorodności w rolnictwie i produkcji  ekologicznej,

2. propagowanie uprawy zbóż i mąk pochodzących z przemiału ich pradawnych odmian  takich, jak: orkisz, samopsza ,płaskurka, krzyca, trispa, persa, kamut,

3. propagowanie przemiału zbóż w młynach żarnowych,

4. propagowanie spożycia pieczywa przegotowanego z ekologicznych całoziarnowych razowych mąk,

5. propagowanie dziedzictwa kulinarnego Warmii i Mazur,

6.nauka wypieku tradycyjnego pieczywa z mąk razowych pochodzących z przemiału żarnowego zbóż pradawnych,

7. nauka wypieku innego pieczywa i ciast z mąk razowych,

8. nauka gotowania przy wykorzystaniu ziaren zbóż pradawnych.

W ramach Akademii prowadzone są spotkania, szkolenia i warsztaty, których celem jest propagowanie ekologicznych pradawnych zbóż i mąk i nauka ich wykorzystywania w kuchni w celu poprawy swojego zdrowia.

Założyciele Akademii Czesław Meus i Bohdan Stankiewicz

 

Podstawowym celem działań podejmowanych w ramach Akademii jest budowa świadomości konsumentów w zakresie spożywanego pieczywa, mąk i ziaren zbóż pradawnych oraz produktów pochodzących z ekologicznego rolnictwa i przetwórstwa.   

Wysiłki i działania Akademii zostały już dostrzeżone przez różne gremia. W 2022 roku w Plebiscycie Ekologicznym ORGANIC LIFE TOP 50 gospodarstwo Eko Złotna zostało wyróżnione za działalność w zakresie uprawy zbóż pradawnych. W 2023 r. w konkursie organizowanym przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie gospodarstwo zostało uznane za najlepsze ekologiczne gospodarstwo w woj. warmińsko-mazurskim. W tym samym roku idea Akademii zdobyła uznanie jury w XXIII edycji  Ogólnopolskiego Konkursu  "Sposób na Sukces" organizowanego pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Również samorząd województwa warmińsko-mazurskiego docenił nasze  działania przyznając nam certyfikat i przyjmując do sieci ,,Dziedzictwa Kulinarnego Warmia - Mazury".

Cele Autora

Bieżące miesięczne funkcjonowanie Akademii
  • 2 000 zł miesięcznie
  • 2 000 zł brakuje
0%
Kwota pozwoli na bieżące funkcjonowanie MAWT. To oznacza przekazywanie informacji dotyczących ekologicznych upraw zbóż pradawnych, a także opracowywanie i udostępnianie receptur wypieku chleba z mąk razowych przygotowywanych na podstawie próbnych wypieków w pracowni MAWT.
Doposażenie pracowni MAWT. Budowa pieca tone.
  • 7 000 zł miesięcznie
  • 7 000 zł brakuje
0%
W tej chwili pracownia MAWT wyposażona jest w podstawowe urządzenia oraz trzykomorowy elektryczny piec hertowy oraz klasyczny piec opalany drewnem do wypieku chleba i pizzy. Zebrane środki chcielibyśmy przeznaczyć między innymi na zakup urządzenia do wyrobu makaronu, fermentatora, pasteryzatora, płatkownicy, a przede wszystkim do budowy pieca typu tone pozwalającego na naukę wypieku pieczywa typu lawasz
Budowa Mazurskiego Domu Chleba
  • 15 000 zł miesięcznie
  • 15 000 zł brakuje
0%
Posiadamy przestrzeń nad pracownią i młynem o pow. około 250 metrów. Naszym marzeniem jest zaadoptowanie jej na centrum edukacji młynarstwa i piekarnictwa. Chcielibyśmy stworzyć w oparciu o działający MAWT oraz młyn Eko Złotna Mazurski Dom Chleba, który kultywowałby tradycję tradycyjnego przemiału pradawnych zbóż na żarnach i wypieku z mąk razowych chleba według regionalnych receptur.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Mazurska Akademia Wypieków Tradycyjnych już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
15 zł
Anonimowy patron
15 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.