Avatar użytkownika

Mówiąc Wprost

10
patronów
180 
miesięcznie
16 405 
łącznie
10
patronów
180 zł 16 405 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
5 złotych to symboliczna wpłata, ale miłe podziękowanie za tworzony przez nas content.
10 zł miesięcznie
To już coś! Niby drobiazg, ale wiesz ile to kasy gdy zbierze się Was więcej? Będzie na wszystkie opłaty i osiągnięcie naszych celów, które opisaliśmy po lewej stronie. Oprócz treści otrzymasz od nas podziękowania raz w miesiącu na stronie. Należy Ci się - dzięki Tobie możemy działać! A może.... chcesz wejść w ten biznes na całość? ↓↓↓
20 zł miesięcznie
Dwa razy więcej? Dziękujemy! To też dwa razy więcej naszego entuzjazmu. Dokładnie tyle kosztuje prenumerata w dowolnym medium. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i zarazem wielka odpowiedzialność. Zdajemy sobie z tego sprawę i obiecujemy, że nie zawiedziemy.
50 zł miesięcznie
Poważna sprawa! Pięć dych to już nie lada kokosy. To właśnie dzięki tobie działamy. Skoro zdecydowałaś/eś wesprzeć nas taką kwotą to tylko utwierdza nas w przekonaniu, ze nasza praca ma sens. Kim byśmy byli bez czytelników. Oprócz podziękowań dorzucamy konkretną rzecz - autorski "przegląd prasy" raz w miesiącu w formie linków i filmików. Jak głosi (niechlubny) klasyk - wiesz więcej!
100 zł miesięcznie
Trzycyfrowa kwota? You mad bro? Rozbiłeś_aś właśnie bank, a kolektyw Mówiąc Wprost będzie wychwalał Twe imię w pieśniach i eposach. Serio, to duża nobilitacja i odpowiedzialność. Zresztą co my tu jeszcze robimy?! Bierzemy się do jeszcze większej roboty, słowa dziękuje, nie wystarczą. Nasza podziękowania wyrazimy w jeszcze lepszej stronie i jakości.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Mówiąc Wprost w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Mówiąc Wprost to miejsce, w którym każdy może znaleźć informacje z zagranicy, które słabo przebijają się do głównego nurtu newsów. Lubimy pisać o sprawach nieoczywistych przystępnym językiem, nie rezygnując z ukazywania złożoności świata.

Informacje i analizy z Bliskiego Wschodu, Bałkanów i MONowskiej betonozy. Stawiamy na przystępności i jakość, nie na sensację.

Mówiąc Wprost stworzyło trzech studentów historii, których połączyły wspólne zainteresowania i pasja. Jest nimi wojskowość, historia i polityka międzynarodowa

Postanowiliśmy, że nasze kuluarowe i prywatne dyskusje powinny ujrzeć światło dzienne. Dzięki temu połączyliśmy te zainteresowania z humanistyczną pasją do słowa pisanego.

Nasz projekt, poza zwyczajną wewnętrzną chęcią podzielenia się własnymi przemyśleniami, z czasem stał się czymś więcej. Chcemy wprowadzić coś nowego do debaty publicznej w Polsce, ze świeżym spojrzeniem na otaczającą nas rzeczywistość.

Nasza redakcja rozrosła się do 6 osób, co pozwala nam podejmować nowe tematy w szerszym ujęciu. Wyznajemy zasadę „nie znam się, więc się nie wypowiem”, co różni nas od wielu popularnych stron i grup zajmujących się polityką międzynarodową.

Po co to robimy? Wierzcie lub nie, ale naprawdę uważamy, że nasi odbiorcy są mega wartościowi. I to właśnie oni napędzają nas do działania.

Wkrótce zaczęły powstawać pierwsze dłuższe artykuły i analizy. Możecie je znaleźć na www.mowiacwprost.pl, która - tak między nami – potrzebuje liftingu. Uruchomiliśmy się również w mediach społecznościowych, zyskując całkiem pokaźne grono czytelników na dobry start. Luźny projekt, mający nas absorbować w czasie wolnym, stał się ważną częścią naszego życia. Jednak pewnego dnia postanowiliśmy się spotkać i odpowiedzieć sobie na pytanie – dobra, i co dalej?

Mamy już pomysł na tworzenie dla Was podcastów - od tego zaczniemy. Ale to dopiero początek. I właśnie dlatego tu jesteśmy. Żeby dać sobie i Wam szansę na powstanie regularnego, rzetelnego i krytycznego portalu o fascynujących sprawach, o których się w mediach nie mówi, musimy poprosić Was o wsparcie.

Oprócz podcastów przydałoby się też zwiększyć regularność naszych publikacji i wprowadzenie nowych form, takich jak wywiady i relacje z wydarzeń. Łatwo się mówi? Nie, gdy masz pracę od poniedziałku do piątku, a przy Mówiąc Wprost siedzisz tylko po godzinach. Wasze wsparcie to nie tylko opłacony serwer, ale i zrelacjonowane dla Was targi przemysłu obronnego w Kielcach czy protesty uliczne w Belgradzie.

Jako absolwenci studiów humanistycznych znamy wartość pieniądza, sami liczymy każdą złotówkę, tym bardziej będziemy zobowiązani, jeśli wsparcie otrzymamy od Ciebie. To jedyna możliwość, aby na większą skalę rozwijać projekt Mówiąc Wprost. Pamiętaj, że tworzymy go nie tylko my, ale cała nasza społeczność.

Nasze przykładowe artykuły:

F-35A dla Polski – analiza zakupu

Liban – czy w ulicy drzemie siła?

Postsowiecka pancerka – I co dalej? (Część 4 – Węgry)

Wybory prezydenckie w Chorwacji. Co uczyniło je ciekawymi?

Proces gwiazdy „Hotelu Rwanda”

 

Cele Autora

Na dobry początek
  • 250 zł miesięcznie
  • 70 zł brakuje
72%
Kwota miesięczna, aby portal mógł działać w obecnym kształcie i by twórcy nie ponosili kosztów z własnej kieszeni.
By wiedzieć więcej
  • 500 zł miesięcznie
  • 320 zł brakuje
36%
Możliwość subskrypcji specjalnych materiałów, dzięki którym otrzymamy wgląd do większej ilości informacji. Subskrypcje, prenumeraty, głównie prasy zagranicznej to nie są tanie rzeczy. A mogłyby nimi być.
Mówiąc Wprost na głos!
  • 1 500 zł miesięcznie
  • 1 320 zł brakuje
12%
Podcasty! To jest to, co chcemy robić i w czym czujemy się jak ryba w wodzie. Taka kwota pozwoli nam zainwestować w potrzebny sprzęt, dzięki któremu będziemy mogli docierać do Was również poprzez nagrania. Mówiąc Wprost - merytoryczny głos w Twoim domu.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Mówiąc Wprost już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Katarzyna Lisowska
Katarzyna Lisowska
50 zł
Piotr Ryczek
Piotr Ryczek
10 zł
Anna Wiśniewska-Jankowska
Anna Wiśniewska-Jankowska
20 zł
Grzegorz Kontny
Grzegorz Kontny
50 zł
Anonimowy patron
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.