Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki

W Patronite od 12.01.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
1 810 łącznie

Stworzenie wspólnoty osób, które podzielają naszą pasję i misję

1 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

1 zł

brakuje

Tego nie da się wycenić... :) wpisaliśmy 1 ponieważ nie da się wpisać 0

Pamięć i obecność - kwiaty i światło

400 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

400 zł

brakuje

Wszystko co robimy - robimy z wdzięczności dla księdza Jerzego. Dlatego pierwszą rzeczą jest pamięć o nim. Przy wielkoformatowym portrecie księdza w Muzeum są zawsze świeże kwiaty a przy jego grobie kilkanaście metrów od portretu płonie stawiany przez nas znicz. Mogą to być kwiaty i może to być światło od Ciebie...

Comiesięczne utrzymanie Muzeum

2 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

2 000 zł

brakuje

Żebyśmy mogli opowiadać o księdzu Jerzym i pełnić swoją misję - muzeum musi działać. Jego utrzymanie to konkretne koszty. Kilkaset m2 powierzchni musi zostać ogrzanych, oświetlonych, wentylowanych, udźwiękowionych, trzeba dokonywać napraw. Z powodu kosztów Muzeum w sezonie zimowym bywa sezonowo zamykane. Otwarcie go w pełnym wymiarze czasu i płynność finansowa dałyby nam duży spokój i jasne perspektywy działania.

Obsługa

3 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

3 000 zł

brakuje

Żeby Muzeum było otwarte - ktoś musi je otwierać, uruchamiać wszystkie instalacje, zamykać, wpisywać zgłaszające się grupy, umawiać przewodników, sprzątać, zgłaszać usterki. Przewodnicy a co za tym idzie - oprowadzanie po Muzeum - z założenia zawsze jest bezpłatne. Tym bardziej, że często oprowadzają świadkowie życia ks. Jerzego Popiełuszki. Administracja to jednak stała obecność osób, które poświęcają na tą pracę stały czas w ciągu dni, tygodni, miesięcy i lat. Umożliwienie im stabilnego wynagrodzenia jest dla nas bardzo istotne.

Działalność edukacyjna, badawcza i promocyjna

4 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

4 000 zł

brakuje

Żeby prowadzić działalność edukacyjną, badawczą, komunikacyjną i promocyjną potrzeba stałych, systematycznych działań specjalisty. Kogoś, kto będzie potrafił napisać i przeprowadzić projekty, współpracować z instytucjami kultury, pisać informacje prasowe, nawiązywać relacje ze szkołami i placówkami oświatowymi a także z instytucjami badawczymi takimi jak IPN, Instytut Pileckiego, archiwa czy uniwersytety. To skomplikowane działania od których zależy obecność Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki w świecie edukacji, kultury i nauki. Od tych działań zależy także popularyzowanie Muzeum a co za tym idzie dbanie o obecność zwiedzających.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Radosław Domazet
Radosław Domazet
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Inna Meshkorez
Inna Meshkorez
Próg: 100 zł
kkk bbb
kkk bbb
Próg: 20 zł
Starczewski Lukasz
Starczewski Lukasz
Próg: 20 zł