Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki

W Patronite od 12.01.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1803

Liczba Patronów: 2086

Zostań Patronem
Kup na prezent
4 patronów
140 miesięcznie
2 310 łącznie

Pamięć i obecność - kwiaty i światło

400 zł

miesięcznie

35%

osiągnięto

260 zł

brakuje

Wszystko co robimy - robimy z wdzięczności dla księdza Jerzego. Dlatego pierwszą rzeczą jest pamięć o nim. Przy wielkoformatowym portrecie księdza w Muzeum są zawsze świeże kwiaty a przy jego grobie kilkanaście metrów od portretu płonie stawiany przez nas znicz. Mogą to być kwiaty i może to być światło od Ciebie...

Comiesięczne utrzymanie Muzeum

2 000 zł

miesięcznie

7%

osiągnięto

1 860 zł

brakuje

Żebyśmy mogli opowiadać o księdzu Jerzym i pełnić swoją misję - muzeum musi działać. Jego utrzymanie to konkretne koszty. Kilkaset m2 powierzchni musi zostać ogrzanych, oświetlonych, wentylowanych, udźwiękowionych, trzeba dokonywać napraw. Z powodu kosztów Muzeum w sezonie zimowym bywa sezonowo zamykane. Otwarcie go w pełnym wymiarze czasu i płynność finansowa dałyby nam duży spokój i jasne perspektywy działania.

Obsługa

3 000 zł

miesięcznie

4%

osiągnięto

2 860 zł

brakuje

Żeby Muzeum było otwarte - ktoś musi je otwierać, uruchamiać wszystkie instalacje, zamykać, wpisywać zgłaszające się grupy, umawiać przewodników, sprzątać, zgłaszać usterki. Przewodnicy a co za tym idzie - oprowadzanie po Muzeum - z założenia zawsze jest bezpłatne. Tym bardziej, że często oprowadzają świadkowie życia ks. Jerzego Popiełuszki. Administracja to jednak stała obecność osób, które poświęcają na tą pracę stały czas w ciągu dni, tygodni, miesięcy i lat. Umożliwienie im stabilnego wynagrodzenia jest dla nas bardzo istotne.

Działalność edukacyjna, badawcza i promocyjna

4 000 zł

miesięcznie

3%

osiągnięto

3 860 zł

brakuje

Żeby prowadzić działalność edukacyjną, badawczą, komunikacyjną i promocyjną potrzeba stałych, systematycznych działań specjalisty. Kogoś, kto będzie potrafił napisać i przeprowadzić projekty, współpracować z instytucjami kultury, pisać informacje prasowe, nawiązywać relacje ze szkołami i placówkami oświatowymi a także z instytucjami badawczymi takimi jak IPN, Instytut Pileckiego, archiwa czy uniwersytety. To skomplikowane działania od których zależy obecność Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki w świecie edukacji, kultury i nauki. Od tych działań zależy także popularyzowanie Muzeum a co za tym idzie dbanie o obecność zwiedzających.

Stworzenie wspólnoty osób, które podzielają naszą pasję i misję

1 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Tego nie da się wycenić... :) wpisaliśmy 1 ponieważ nie da się wpisać 0
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Kamil Brodziński
Kamil Brodziński
Próg: 50 zł
Marek Bieliński
Marek Bieliński
Próg: 30 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Dorota Gołkowska
Dorota Gołkowska
Próg: 10 zł
Alina Krawczyk
Alina Krawczyk
Próg: 20 zł