Pan Kręgosłup / Anatomia Przy Kawie / Anatomia Biegania

W Patronite od 27.03.2017

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2358

Liczba Patronów: 2344

Zostań Patronem
1 patron
10 miesięcznie
1 460 łącznie
Bolą Cię plecy? Biegasz? Interesuje Cię anatomia? Na pierwsze pytanie odpowiedziałeś TAK, więc zapraszam Cię do mego świata. Ogarnijmy Twoje zdrowie ;) Jeśli odpowiedziałeś NIE, to do zobaczenia w przyszłości, bo statystyki nie kłamią i mówią, że 80% społeczeństwa doświadcza bólu kręgosłupa.

O Autorze

Dzień dobry! Nazywam się Bartosz Nowacki. Zawodowo jestem fizjoterapeutą, po godzinach biegam i chodzę na siłkę. W czasie "wolnym" rozwijam moje zainteresowania, zgłębiając wiedzę na tematy związane ze zdrowiem, sportem, bieganiem, fizjoterapią, anatomią i fizjologią człowieka, leczeniem i profilaktyką układu nerwowo-mięśniowego. Zdobytą wiedzą dzielę się, pomagając ludziom w pracy oraz prowadząc 3 poniższe strony:

- poszukując w zakamarkach internetu strony z anatomią nie mogłem nic znaleźć, więc postanowiłem założyć stronę na której publikuję krótkie posty o anatomii człowieka, niezbyt długie, żeby można było je przeczytać przy kawie ;) z własnego doświadczenia wiem, że nauka anatomii bywa żmudna i na raz w większej ilości może przytłoczyć, stąd pomysł na systematyczne, a krótkie informacje.


- kogo dziś nie bolą plecy? Ja nie znam takich osób, prędzej czy później każdego z nas czeka ból kręgosłupa, więc ta strona z czasem posłuży wszystkim :) W internecie brakuje rzetelnych i merytorycznych treści z pogranicza medycyny i fizjoterapii, a siedzący tryb życia zwiększa zainteresowanie tematyką profilaktyki i leczenia schorzeń kręgosłupa. Poza firmowymi aktualnościami, dzielę się tutaj doświadczeniami, rozwiązując problemy z którymi przychodzą do mnie pacjenci.

 


- anatomię biegania zacząłem prowadzić z kilku powodów, po pierwsze sam biegam i sprawia mi to frajdę; po drugie w internecie jest powielanych wiele głupot i mitów poprzez osoby, które biegają, ale nie mają wiedzy medycznej, a ja ze swoją wiedzą mogę sprostować te informacje; po trzecie samemu doświadczając kontuzji, przetrenowania oraz polepszając wyniki dzielę się swoimi doświadczeniami.

 


 

W ciągu kilku lat pracy zauważyłem, że ludzie cały czas korzystają z dr google, moi pacjenci z bólem pleców jak i biegacze z kontuzjami, cały czas szukają rzetelnych informacji, które niestety często są nierzetelne. Każdy, kogo dotyka problem zdrowotny szuka odpowiedzi na pytania, m.in.: co mi dolega? jak się z tego wyleczyć? czy to jest groźne? co zrobić, żeby problem nie wracał?

 

Tak samo zauważyłem, że moja rola w gabinecie to edukacja pacjenta - od uspokojenia i poinformowania co mu dolega i jak sobie z tym poradzić, do pełnego zrozumienia problemu, którego rozwiązaniem (po wyleczeniu) jest systematyczna profilaktyka. O ile trudno jest leczyć ludzi przez internet, o tyle forma bloga czy kanału na YouTube stwarza idealną okazję do EDUKOWANIA naszego społeczeństwa :)

 

Bardzo bym się cieszył, gdyby doba miała 48 godzin albo gdybym nie musiał spać, nie tracąc jednocześnie na zdrowiu i efektywności. Niestety tak nie jest, więc pomyślałem, że może z Waszą pomocą zyskam kilka godzin tygodniowo, które będę mógł wygospodarować na połykanie książek i wyciąganie z nich esencji, którą przeleję na posty.

 

MOJE PLANY NA 2017 ROK

 

Plany podzielę na 3 części, żeby łatwiej było się z nimi zapoznać:

 

ANATOMIA PRZY KAWIE:

> WWW - założenie Anatomii Przy Kawie w formie strony www, aby stworzyć encyklopedię anatomiczną, gdzie wg spisu będzie można znaleźć informacje z dziedziny anatomii człowieka; mam koncepcję podobną do wikipedii, w otwartej formie, gdzie zagadnienia będą na bieżąco uzupełniane i poszerzane o nowe informacje, dane statystyczne i populacyjne, powiązane jednostki chorobowe, ćwiczenia, linki/odnośniki do ciekawych materiałów rozwijających temat

> FACEBOOK - systematyczne krótkie posty na Facebooku, przynajmniej 2 razy w tygodniu

> WARSZTATY - zorganizowanie warsztatów z anatomii w kilku formach (teoretyczne na poziomie ultrahard, anatomia palpacyjna dla fizjoterapeutów i masażystów, anatomia funkcjonalna dla trenerów i sportowców)

> YOUTUBE - start z nagraniami wideo. Sam jestem wzrokowcem i nauka anatomii w formie wizualnej przynosi dla mnie lepsze efekty, im więcej sposobów tym skuteczniejsze przyswajanie wiedzy.  Na filmy mam dwie koncepcje:

1. Nagrania ze szkieletorem i różnego rodzaju rekwizytami pomagającymi zobrazować budowę i funkcjonowanie człowieka.

2. Nagrania w formie "zrzutu" w ekranu, w których omówię anatomię na przykładzie grafik, obrazków, filmów.

 

ANATOMIA BIEGANIA:

> WWW - założenie Anatomii Biegania w formie strony www w celu uporządkowania treści i rozpoczęcia budowy serwisu z rzetelnymi informacjami na temat leczenia i profilaktyki kontuzji, treningu siłowego i funkcjonalnego dla biegaczy, techniki i postawy biegaczy i wszystkiego czego będziecie potrzebować ;) Stron z planami treningowymi są setki jak nie miliony, więc chcę zacząć od tego czego jest niewiele w internecie i na czym się znam najlepiej :)

> WARSZTATY - rozwinięcie oferty warsztatów o nowe moduły, m.in.:

-trening siłowy dla biegaczy

-trening funkcjonalny dla biegaczy

-anatomia postawy biegowej i techniki biegu

-regeneracja i odżywianie dla biegaczy

-trening mocy i szybkości biegowej, trening oddechowy

> YOUTUBE - rzetelne filmy wideo dla biegaczy, w których zwrócę więcej uwagi na błędy i szczegóły

> w sferze moich marzeń jest stworzenie miejsca do kompleksowego treningu biegacza od ćwiczeń siłowych, funkcjonalnych przez biegowe po regenerację, profilaktykę i leczenie, nie zapominając o żywieniu ;) już schodzę na ziemię, ale głupio było nie wspomnieć ;)

 

PAN KRĘGOSŁUP:
> ogólnodostępny ATLAS ĆWICZEŃ dla pacjentów - jednym z problemów w pracy bywa to, że gdy pacjentowi pokażę więcej niż dwa ćwiczenia, to w domu zapomina jak je wykonać lub co gorszą wykonuje je źle, czym może sobie zaszkodzić. Stąd pomysł nagrania ćwiczeń, które będą pogrupowane w poszczególne playlisty, zależnie od schorzenia. W ten sposób będęą mogli skorzystać pacjenci w całej  Polsce - wystarczy, że wybiorą się do fizjoterapeuty, który zdiagnozuje i wskaże jakie ćwiczenia są odpowiednie w danym przypadku <3 już się cieszę ;)
> YOUTUBE - ruszenie z kanałem na YouTube, na którym znajdą się merytoryczne treść dla pacjentów, głównie dla osób pracujących przed komputerem, biegaczy, kobiet w ciąży

> STREFA PACJENTA - rozwinięcie strefy pacjenta na stronie www Pana Kręgosłupa - treści z ćwiczeniami dla pacjentów, informacje na temat jednostek chorobowych, profilaktyki i leczenia

> WARSZTATY - rozwinięcie programu warsztatów z tematyki ZDROWE BIURO - ergonomia pracy biurowej (jak zdrowo siedzieć), ćwiczenia, które można wykonywać w pracy, profilaktyka kontuzji biurowych - najczęstszych schorzeń z którymi pacjenci trafiają do gabinetu.

 

Mam nadzieję, że realizacja w/w przedsięwzięcia znacznie oszczędzi moje gardło i zrobi wiele dobrego dla społeczeństwa, które jednak chce o siebie zadbać ;)

 

MOJE MARZENIA - na razie wydają się trochę nierealne, ale to co do dzisiaj zrobiłem też takie się wydawało, więc pozostaje marzyć, działać i zamieniać marzenia w cele... a cele w historię ;)

> CENTRUM NAUKI ANATOMII  - chciałbym stworzyć we Wrocławiu bardzo dobrze wyposażone miejsce, w którym chętni przyszli jak i obecni lekarze, fizjoterapeuci, masażyści, trenerzy i innie mogliby uczyć się anatomii (w sposób ciekawszy niż czytanie książek), przekładać suchą wiedzę na praktykę i wspólnie tworzyć mocne podstawy do skutecznej pracy. Akurat anatomia jest taką podstawą, która niestety często kuleje.

> CENTRUM TRENINGU BIEGACZY - niestety nawet w dzisiejszych czasach polscy olimpijczycy i medaliści trenują w tragicznych warunkach, nie wspominając o amatorach. Marzę o miejscu, które kompleksowo podejdzie do treningu biegacza, zwracając uwagę nie tylko na sam bieg, ale również regenerację, trening siłowy i funkcjonalny.  Miejscu w którym trenować będą amatorzy, którym zależy nie tylko na polepszaniu wyników i szlifowaniu charakteru, ale również na zdrowym i mądrym podejściu do sportu.

> jeszcze niedawno był tu ATLAS ĆWICZEŃ DLA PACJENTÓW, ale już przeszedł do realizacji ;)

MOJE PLANY NA 2018 ROK

Okazało się, że rok 2017 zleciał w błyskawicznym tempie. Zrealizowałem jeden cel, który zajął mi bardzo dużo czasu i energii, był prawdziwym testem wytrwałości. Było to wystartowanie z kanałem na YouTube. Ilościowo z całej w/w listy zostało jeszcze dużo, ale i tak jestem zadowolony z postępu.

Cele na ten rok pozostają takie jak w zeszłym roku - potrzebuje teraz cierpliwości i wytrwałości. Liczę, że podsumowanie na początku roku 2019 będzie zawierało ukończenie blogów dla biegaczy oraz dla fanów anatomii człowieka ;)

Dziękuję za uwagę

Bartek Nowacki


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Bartlomiej Postek
Bartlomiej Postek
10 zł miesięcznie