Avatar użytkownika

Pani Syn Udaje

5
patronów
80 
miesięcznie
1 445 
łącznie
5
patronów
80 zł 1 445 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Za tę kwotę wypijam z moimi patronami i matronkami wirtualną małą i bardzo gorzką kawę online.

10 zł miesięcznie
Za tę kwotę wypijam z moimi patronami i matronkami wirtualną kawę z mlekiem bez laktozy lub nawet wegańskim. Osoby wspierające otrzymują raz w miesiącu newsletter, stanowiący podsumowanie miesięcznej aktywności na FB.
15 zł miesięcznie
Dzięki twojemu wsparciu do końca 2022 roku uda się wreszcie założyć stronę internetową - zakup domeny, hosting, budowa strony, administracja itp. Będziesz raz w miesiący informowany newsletterem o aktualnościach na stronie.
25 zł miesięcznie
Intensyfikuję pracę nad stroną odkleszczowe.pl. Plus to co w progach powyższych.
50 zł miesięcznie
Nadchodzi bogactwo i trzeba pomyśleć o nowych narzędziach propagowania wiedzy (nie wierzę... ;)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Pani Syn Udaje w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Publikuję informacje mające źródła w badaniach naukowych nt. boreliozy i innych chorób odkleszczowych. Tworzę porady dla chorych i ich rodzin, by wiedzieli jak przetrwać i wyjść z tego.

Nazywam się Agnieszka Wesołowska, jestem pisarką i dziennikarką.

W 2018 rozpaczliwie ratować syna z coraz dziwniejszej choroby, która okazała się zespołem chorób odkleszczowych.

Większość z was kojarzy nazwę "borelioza" (czyli Lyme), ale niewiele osób wie, co to tak naprawdę jest. Ja też nie wiedziałam. Żeby się dowiedzieć, wyszłam poza fora internetowe, grupy fejsbukowe i sięgnęłam do literatury naukowej. Przez cztery lata prawie co dnia wrzucałam na fan page na FB artykulik oparty na publikacjach naukowych o chorobach odkleszczowych i pokrewnych.

Chcę dalej publikować moje materiały i propagować rzetelną, opartą na twardych podstawach wiedzę o boreliozie i jej koleżankach.

Dlaczego to robię?

Bo nie chcę być bezradna. Bo umiem kopać w źródłach. Bo umiem pisać i przyczyniać się do rozpowszechniania sprawdzonych, pożytecznych informacji.

Kim jestem?

Z zawodu wykonywanego jestem dziennikarką i całkiem spora grupa nerdów (halo, nerdy!) może kojarzyć moje pisanie m.in. z ZaufanaTrzeciaStrona lub z mojego własnego cybermedium.pl. Pisałam też dla przedpotopowych nośników papierowych, a potem m.in. dla Onetu, Focusa i Igimag. Zdarzyło mi się też pisać scenariusze filmowe, a także dwukrotnie wydać książkę "Buty Mojego Męża".

Co dla was robię?

Co dnia w dni powszednie piszę na fan page'u na FB o:

 • boreliozie
 • bartonellozie
 • babeszjozie (również babeszjozie ludzkiej)
 • innych chorobach odkleszczowych bakteryjnych i wirusowych
 • kleszczach i innych wektorach, przenoszących różne "ciche" choroby
 • walczę z fejkami i dezinformacją, nie tylko tymi związanymi z kleszczami
 • podaję rzetelne źródła moich wiadomości.

Co dla was jeszcze będę robić?

Jeszcze w tym roku przerzucę informacje szczególnie interesujące dla osób wykonujących zawody medyczne na dedykowaną problemowi stronę.

Nie monetyzuję swojej działalności. Nie współpracuję i nie zamierzam współpracować z żadnym komercyjnym ani publicznym podmiotem. Nie narażam moich czytelników na reklamy. Jeśli korzystam z informacji naukowca lub fachowca w swojej dziedzinie, to dla zaprezentowania jego metod i poglądów a nie promocji. Nie propaguję pseudonauki. Aktywnie działam przeciwko rozpowszechnianiu teorii spiskowych.

Cele Autora

Nie przestaję pisać o boreliozie, dopóki istnieje internet i wszyscy mamy doń dostęp
 • 100 zł miesięcznie
 • 20 zł brakuje
80%
100 zł to 20 osób, które co dnia stawiają mi gorzką jak życie, małą jak zasiłek z ZUS i czarną jak brakujący w elektrowniach węgiel kamienny kawę. To dowód, że jest sens pisać konkretnie o poważnej, a powszechnie lekceważonej chorobie. Dowód, że jedna osoba każdego dnia roboczego w miesiącu uznaje, że dostarczane przeze mnie wiadomości są warte małej, podłej kawy. 100 i co miesiąc na fp trafi film, jak piję takie gorzkie paskudztwo - dzięki wam.
Nie przestaję pisać o boreliozie na FB i na stronie internetowej
 • 200 zł miesięcznie
 • 120 zł brakuje
40%
Nie tylko nie przestanę pisać o boreliozie, ale nie odpuszczę z robieniem o niej strony i postawię ją do końca 2022 roku. Starczy na wszystko - domenę, hosting, webmastering i jeszcze na newsletter dla tych patronów, którzy zdecydują się płacić mi za jedno solidne latte na mleku bez laktozy albo nawet wegańskim, ho, ho!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Pani Syn Udaje już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Iza Makowska Dąbrowska
Iza Makowska Dąbrowska
25 zł
Joanna Turkowska
Joanna Turkowska
15 zł
Dominik Dominikowski
Dominik Dominikowski
25 zł
Anonimowy patron
10 zł
Twój Stary Pijany
Twój Stary Pijany
5 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.