PERCIVAL SCHUTTENBACH

W Patronite od 01.08.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 135

Liczba Patronów: 231

Zostań Patronem
71 patronów
3 070 miesięcznie
45 351 łącznie
Hej to my - ci od Wiedźmina, Równonocy, cyklu płyt Slava, dawnej słowiańskiej wiary. Pierwszy folk-metalowy zespół w Polsce i pierwszy w naszym kraju zespół zajmujący się rekonstrukcją historyczną. Percival Schuttenbach i nasz projekt "Nie Kręć Tego"

O Autorze

Nazywamy się Percival i tworzymy kanał "Nie Kręć Tego!" który poświęcony jest naszemu zespołowi i jego muzyce.

 • Chcesz wiedzieć jak powstała część muzyki do najpopularniejszej polskiej gry video? 
   
 • Jesteś ciekawy jak wygląda praca w studio nagraniowym?
   
 • Jak wygląda życie zespołu?
   
 • Lubisz muzykę i chciałbyś regularnie oglądać nowe klipy muzyczne oraz ujrzeć jak się robi takie klipy "od kuchni"? 

Zapraszamy na "Nie Kręć Tego" - jeden z pierwszych vlogów muzycznych!

Percival o sobie

Hej to my - ci od Wiedźmina, Równonocy, cyklu płyt Slava, dawnej słowiańskiej wiary. Pierwszy folk-metalowy zespół w Polsce i pierwszy w naszym kraju zespół zajmujący się rekonstrukcją historyczną. Ci, którzy sobie sami robią instrumenty, grają na dużej ich ilości - zarówno z prądem, jak i bez, i postanowili o tym wszystkim opowiedzieć we własnym vlogu. Vlogu trochę inspirowanym Monty Pythonami, a trochę filmami dokumentalnymi o muzyce i muzykach  czyli:  Nie Kręć Tego

Chcemy Wam dawać dużo muzyki, a także opowiadać o tym, jak nad nią pracujemy. Czasami troszkę rozśmieszyć, śmiejąc się głównie z siebie, a czasami przemycić troszkę informacji o naszej kulturze, tradycjach i obrzędach, historii i fantastyce.

Dlaczego Patronite?

Przez lata robiliśmy to wszystko dokonując ekwilibrystyki, żeby się utrzymać, a jednocześnie nie zmieniać nic w naszej artystycznej drodze. Teraz chcemy drastycznie podnieść poziom i dać Wam z siebie jeszcze więcej, dlatego potrzebujemy Waszego wsparcia - mecenatu.

Wielu z Was wspiera nas od dawna, wielu chce to robić, ale nie miało dotąd jak. 

Dziękujemy Wam przeogromnie - za Wasze dotychczasowe wsparcie, jak również z góry za to przyszłe.

Patronite umożliwi to wsparcie i sprawi, że będzie łatwiejsze i bardziej przejrzyste. Mamy nadzieję, że zarówno Wam, jak i nam sprawi to ogromną satysfakcję i radość!

Tworzymy dla Was, jest to dla nas ważne i będzie dla nas zaszczytem przyjąć tak hojne wsparcie od ludzi, dla których tworzymy :)

A jak to wsparcie przełoży się na naszą działalność?

• umożliwi polepszenie jakości odcinków NKT, Q&A i nowego formatu poprzez poszerzenie i ulepszenie sprzętu, którego używamy do ich rejestracji;

• umożliwi nam dalsze tworzenie odcinków - opłacenie ekipy i studia, z którego usług korzystamy - te wydatki są niestety całkiem spore, a są one podstawą naszych produkcji;

• umożliwi nam stworzenie nowego formatu (obok Q&A oraz odcinków NKT), w którym będziemy radzić młodym muzykom jak sobie radzić w show businessie  - na podstawie własnych, przebogatych doswiadczeń, którymi chcemy się dzielić z innymi;

• umożliwi nam tworzenie dodatkowych atrakcji, takich jak klipów, utworów, odcinków specjalnych - mamy mnóstwo pomysłów, które czekają na szansę realizacji - pomóżcie nam tego dokonać!

Chcemy podkreślić, że cała akcja, którą uruchamiamy tutaj na Patronite dotyczy tylko i wyłącznie naszej działalności vlogowej. Jeśli podoba Ci się to, co robimy w NKT i innych formatach, to Twoje wsparcie pójdzie w 100% na działania związane z naszym kanałem. Jeśli chcesz wesprzeć nas na szerszym polu, to możesz to zrobić przede wszystkim kupując nasze płyty i koszulki oraz przychodząc na nasze koncerty. Niewykluczone jest jednak, że uruchomimy również inne formy takiego wsparcia, aby każdy mógł to zrobić w sposób, jaki mu najbardziej odpowiada. Na tym etapie mocno rozdzielamy naszą działalność wydawniczą i koncertową od działalności YouTube'owej. Choć obie je łączy jedno - nasza chęć, aby dać Tobie możliwie jak najlepsze, na możliwie najwyższym poziomie artystycznym dzieło.

Percival w akcji

Rys encyklopedyczny

Percival Schuttenbach to zespół kojarzony przede wszystkim z udziału w soundtracku do gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, pierwszy zespół na scenie folk-metalowej i medieval-folkowej w Polsce. Ich oryginalna muzyka łączy drapieżność metalu z energią dawnych słowiańskich pieśni, wirtuozerię muzyki ludowej z wiedzą na temat klasycznej harmonii. 

Zespół ma na koncie wiele osiągnięć, w tym koncerty w krajach całej Europy i Ameryki północnej, nagrody na festiwalach rockowych i folkowych, a także – jako jeden z niewielu wykonawców w Polsce – diamentową płytę za współautorstwo muzyki do projektu „Równonoc” - spektakularnego połączenia hip-hopu ze słowiańskim folkiem. 

Zespół znany jest ze swojej elastyczności i bardzo szerokiego kręgu działań: od budowy instrumentów i rekonstrukcji historycznej, przez warsztaty, wykłady i działalność edukacyjną, po tworzenie niesamowitych widowisk i to zarówno na typowo rockowej scenie z folk - metalowym Percivalem Schuttenbachem, jak i - przede wszystkim -  z ogromną produkcją - spektaklem Wild Hunt Live odwołującym się do gry "The Witcher 3".

Z grą przedstawiającą przygody Geralta z Rivii - łowcy potworów, a zwłaszcza z jej ostatnią i najbardziej popularną częścią "The Witcher 3 - Wild Hunt" Percival jest kojarzony najbardziej. Zespół użyczył na potrzeby soundtracku aż 4 płyty, a dodatkowo nagrał mnóstwo muzyki podczas pięciu specjalnych sesji nagraniowych. Tym sposobem zarówno utwory zespołu jak i melodie ludowe w ich wykonaniu, a także pojedyncze dźwięki unikalnych instrumentów zaznaczyły się w świadomości miłośników fantastyki na całym świecie. 

Percival Schuttenbach to zespół, który działa na scenie folk-metalowej już od lat 90-tych. Założony przez rodzeństwo Mikołaja i Kornelię Rybackich oraz Katarzynę Bromirską. Stało się to tuż po opuszczeniu przez Rybackich innej, znaczącej dla polskiego folku i folk-metalu, współzałożonej przez nich grupy Rivendell (która jest odpowiedzialna za muzykę i wspólne występy z teatrem "Ocelot", występy z muzyką do "Władcy Pierścieni" - trasa koncertowa po europie z Operą Polska i Chórem Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją aut. Howard'a Shore, a obecnie działalność w zespołach takich jak R.U.T.A. i Lelek).

     Od początku swojej kariery grupa ta grała muzykę bardzo oryginalną, podążała własną ścieżką. Zostało to docenione przez jurorów wielu festiwali w Polsce, w których Percival brał udział na początku swojej kariery i gdzie zdobył liczne nagrody i wyróżnienia. Zespół w ciągu wielu lat swojej działalności zmieniał wykonywaną przez siebie muzykę, choć zawsze miał swój unikalny, łatwo rozpoznawalny styl. Udane eksperymenty z folkiem, klasyką i rockiem progresywnym zostały pozytywnie dostrzeżone i docenione w fachowej prasie polskiej i zagranicznej. Od początku istnienia Percival starał się koncertować jak najwięcej w Polsce i na świecie, zdobywając ogromne doświadczenie. Wyprawy etnomuzykologiczne na Białorusi dały początek fascynacji słowiańską tradycją i śpiewami tradycyjnymi. Skład zespołu, początkowo bardzo często zmieniający się, zaczął powoli ustalać się od roku 2006. Wtedy też powstał drugi projekt, czysto folkowy, związany z odtwórstwem historycznym jako pierwszy taki w Polsce. Percival na poważnie zajął się tematem Słowiaństwa i zgłębianiem kultury Słowian, naszych tradycji i obrzędów, budowaniem instrumentów i doskonaleniem gry na nich. Grupa ma na swoim koncie pokaźną ilość płyt: pięć albumów Percivala historycznego (plus płyty projektów pobocznych) oraz cztery płyty Schuttenbacha. Nieustanna praca nad podniesieniem poziomu wykonawczego i wizerunkiem zespołu przyniosła mu wierną grupę fanów na całym świecie: Percivala słuchają ludzie w każdym wieku, często całe rodziny z dziećmi. Zespół zagrał ponad tysiąc koncertów w Polsce i w świecie, w tym tak ciekawych miejscach jak Wyspa Man (koncert dla tamtejszego premiera), Avinion, muzea archeologiczne w Niemczech, Norwegii i Szwecji, odbył mnóstwo tras koncertowych po Polsce, zakończone sukcesem komercyjnym i artystycznym. Zagrał u boku takich gwiazd jak Marylin Manson, Paradise Lost, Arkona, Korpiklaani czy Alestorm. 

     W latach 2011-2012 Percival współtworzył muzykę do albumu „Równonoc”, łączącego słowiański folk z hip-hopem, który zdobył rekordowe wyniki sprzedaży i jako jeden z nielicznych w Polsce status diamentowej płyty (a płyta Slava zdobyła nieoficjalnie status Złotej). Utwory grupy były wielokrotnie odtwarzane na falach Polskiego Radia. Zespół brał również udział w tworzeniu muzyki do znanej na całym świecie, kultowej gry „Wiedźmin 3 – Dziki Gon”, w której soundtracku można usłyszeć zarówno dotychczasowe nagrania Percivala, jak i dźwięki specjalnie stworzone przez niego dla celów gry. 

     W ostatnich latach Percival Schuttenbach staje się też popularny na platformie YouTube między innymi dzięki cyklicznemu programowi "Nie kręć tego" i związanym z nim nagraniom/klipom muzycznym.

SKŁAD ZESPOŁU

Mikołaj Rybacki    

gitara, śpiew - Percival Schuttenbach; 

lutnia długoszyjkowa, bouzuki, mandolina, śpiew - Percival


Katarzyna Bromirska           

wiolonczela, śpiew - Percival Schuttenbach; 

lira bizantyjska, sopiłka, akordeon, śpiew - Percival  

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Piotr Wojech
Piotr Wojech
27 zł miesięcznie
Grzegorz Mielczarek
Grzegorz Mielczarek
13 zł miesięcznie
Stary Pan Maciej
Stary Pan Maciej
99 zł miesięcznie
Martyna Ziegler
Martyna Ziegler
13 zł miesięcznie
Anonimowy patron
39 zł jednorazowo
Anonimowy patron
99 zł miesięcznie