Podaruj znajomemu subskrypcję Autora PERCIVAL SCHUTTENBACH w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponyNazywamy się Percival i tworzymy kanał "Nie Kręć Tego!" który poświęcony jest naszemu zespołowi i jego muzyce.
Zapraszamy na "Nie Kręć Tego" - jeden z pierwszych vlogów muzycznych!
Hej to my - ci od Wiedźmina, Równonocy, cyklu płyt Slava, dawnej słowiańskiej wiary. Pierwszy folk-metalowy zespół w Polsce i pierwszy w naszym kraju zespół zajmujący się rekonstrukcją historyczną. Ci, którzy sobie sami robią instrumenty, grają na dużej ich ilości - zarówno z prądem, jak i bez, i postanowili o tym wszystkim opowiedzieć we własnym vlogu. Vlogu trochę inspirowanym Monty Pythonami, a trochę filmami dokumentalnymi o muzyce i muzykach czyli: Nie Kręć Tego
Chcemy Wam dawać dużo muzyki, a także opowiadać o tym, jak nad nią pracujemy. Czasami troszkę rozśmieszyć, śmiejąc się głównie z siebie, a czasami przemycić troszkę informacji o naszej kulturze, tradycjach i obrzędach, historii i fantastyce.
Przez lata robiliśmy to wszystko dokonując ekwilibrystyki, żeby się utrzymać, a jednocześnie nie zmieniać nic w naszej artystycznej drodze. Teraz chcemy drastycznie podnieść poziom i dać Wam z siebie jeszcze więcej, dlatego potrzebujemy Waszego wsparcia - mecenatu.
Wielu z Was wspiera nas od dawna, wielu chce to robić, ale nie miało dotąd jak.
Dziękujemy Wam przeogromnie - za Wasze dotychczasowe wsparcie, jak również z góry za to przyszłe.
Patronite umożliwi to wsparcie i sprawi, że będzie łatwiejsze i bardziej przejrzyste. Mamy nadzieję, że zarówno Wam, jak i nam sprawi to ogromną satysfakcję i radość!
Tworzymy dla Was, jest to dla nas ważne i będzie dla nas zaszczytem przyjąć tak hojne wsparcie od ludzi, dla których tworzymy :)
A jak to wsparcie przełoży się na naszą działalność?
• umożliwi polepszenie jakości odcinków NKT, Q&A i nowego formatu poprzez poszerzenie i ulepszenie sprzętu, którego używamy do ich rejestracji;
• umożliwi nam dalsze tworzenie odcinków - opłacenie ekipy i studia, z którego usług korzystamy - te wydatki są niestety całkiem spore, a są one podstawą naszych produkcji;
• umożliwi nam stworzenie nowego formatu (obok Q&A oraz odcinków NKT), w którym będziemy radzić młodym muzykom jak sobie radzić w show businessie - na podstawie własnych, przebogatych doswiadczeń, którymi chcemy się dzielić z innymi;
• umożliwi nam tworzenie dodatkowych atrakcji, takich jak klipów, utworów, odcinków specjalnych - mamy mnóstwo pomysłów, które czekają na szansę realizacji - pomóżcie nam tego dokonać!
Chcemy podkreślić, że cała akcja, którą uruchamiamy tutaj na Patronite dotyczy tylko i wyłącznie naszej działalności vlogowej. Jeśli podoba Ci się to, co robimy w NKT i innych formatach, to Twoje wsparcie pójdzie w 100% na działania związane z naszym kanałem. Jeśli chcesz wesprzeć nas na szerszym polu, to możesz to zrobić przede wszystkim kupując nasze płyty i koszulki oraz przychodząc na nasze koncerty. Niewykluczone jest jednak, że uruchomimy również inne formy takiego wsparcia, aby każdy mógł to zrobić w sposób, jaki mu najbardziej odpowiada. Na tym etapie mocno rozdzielamy naszą działalność wydawniczą i koncertową od działalności YouTube'owej. Choć obie je łączy jedno - nasza chęć, aby dać Tobie możliwie jak najlepsze, na możliwie najwyższym poziomie artystycznym dzieło.
Percival Schuttenbach to zespół kojarzony przede wszystkim z udziału w soundtracku do gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, pierwszy zespół na scenie folk-metalowej i medieval-folkowej w Polsce. Ich oryginalna muzyka łączy drapieżność metalu z energią dawnych słowiańskich pieśni, wirtuozerię muzyki ludowej z wiedzą na temat klasycznej harmonii.
Zespół ma na koncie wiele osiągnięć, w tym koncerty w krajach całej Europy i Ameryki północnej, nagrody na festiwalach rockowych i folkowych, a także – jako jeden z niewielu wykonawców w Polsce – diamentową płytę za współautorstwo muzyki do projektu „Równonoc” - spektakularnego połączenia hip-hopu ze słowiańskim folkiem.
Zespół znany jest ze swojej elastyczności i bardzo szerokiego kręgu działań: od budowy instrumentów i rekonstrukcji historycznej, przez warsztaty, wykłady i działalność edukacyjną, po tworzenie niesamowitych widowisk i to zarówno na typowo rockowej scenie z folk - metalowym Percivalem Schuttenbachem, jak i - przede wszystkim - z ogromną produkcją - spektaklem Wild Hunt Live odwołującym się do gry "The Witcher 3".
Z grą przedstawiającą przygody Geralta z Rivii - łowcy potworów, a zwłaszcza z jej ostatnią i najbardziej popularną częścią "The Witcher 3 - Wild Hunt" Percival jest kojarzony najbardziej. Zespół użyczył na potrzeby soundtracku aż 4 płyty, a dodatkowo nagrał mnóstwo muzyki podczas pięciu specjalnych sesji nagraniowych. Tym sposobem zarówno utwory zespołu jak i melodie ludowe w ich wykonaniu, a także pojedyncze dźwięki unikalnych instrumentów zaznaczyły się w świadomości miłośników fantastyki na całym świecie.
Percival Schuttenbach to zespół, który działa na scenie folk-metalowej już od lat 90-tych. Założony przez rodzeństwo Mikołaja i Kornelię Rybackich oraz Katarzynę Bromirską. Stało się to tuż po opuszczeniu przez Rybackich innej, znaczącej dla polskiego folku i folk-metalu, współzałożonej przez nich grupy Rivendell (która jest odpowiedzialna za muzykę i wspólne występy z teatrem "Ocelot", występy z muzyką do "Władcy Pierścieni" - trasa koncertowa po europie z Operą Polska i Chórem Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją aut. Howard'a Shore, a obecnie działalność w zespołach takich jak R.U.T.A. i Lelek).
Od początku swojej kariery grupa ta grała muzykę bardzo oryginalną, podążała własną ścieżką. Zostało to docenione przez jurorów wielu festiwali w Polsce, w których Percival brał udział na początku swojej kariery i gdzie zdobył liczne nagrody i wyróżnienia. Zespół w ciągu wielu lat swojej działalności zmieniał wykonywaną przez siebie muzykę, choć zawsze miał swój unikalny, łatwo rozpoznawalny styl. Udane eksperymenty z folkiem, klasyką i rockiem progresywnym zostały pozytywnie dostrzeżone i docenione w fachowej prasie polskiej i zagranicznej. Od początku istnienia Percival starał się koncertować jak najwięcej w Polsce i na świecie, zdobywając ogromne doświadczenie. Wyprawy etnomuzykologiczne na Białorusi dały początek fascynacji słowiańską tradycją i śpiewami tradycyjnymi. Skład zespołu, początkowo bardzo często zmieniający się, zaczął powoli ustalać się od roku 2006. Wtedy też powstał drugi projekt, czysto folkowy, związany z odtwórstwem historycznym jako pierwszy taki w Polsce. Percival na poważnie zajął się tematem Słowiaństwa i zgłębianiem kultury Słowian, naszych tradycji i obrzędów, budowaniem instrumentów i doskonaleniem gry na nich. Grupa ma na swoim koncie pokaźną ilość płyt: pięć albumów Percivala historycznego (plus płyty projektów pobocznych) oraz cztery płyty Schuttenbacha. Nieustanna praca nad podniesieniem poziomu wykonawczego i wizerunkiem zespołu przyniosła mu wierną grupę fanów na całym świecie: Percivala słuchają ludzie w każdym wieku, często całe rodziny z dziećmi. Zespół zagrał ponad tysiąc koncertów w Polsce i w świecie, w tym tak ciekawych miejscach jak Wyspa Man (koncert dla tamtejszego premiera), Avinion, muzea archeologiczne w Niemczech, Norwegii i Szwecji, odbył mnóstwo tras koncertowych po Polsce, zakończone sukcesem komercyjnym i artystycznym. Zagrał u boku takich gwiazd jak Marylin Manson, Paradise Lost, Arkona, Korpiklaani czy Alestorm.
W latach 2011-2012 Percival współtworzył muzykę do albumu „Równonoc”, łączącego słowiański folk z hip-hopem, który zdobył rekordowe wyniki sprzedaży i jako jeden z nielicznych w Polsce status diamentowej płyty (a płyta Slava zdobyła nieoficjalnie status Złotej). Utwory grupy były wielokrotnie odtwarzane na falach Polskiego Radia. Zespół brał również udział w tworzeniu muzyki do znanej na całym świecie, kultowej gry „Wiedźmin 3 – Dziki Gon”, w której soundtracku można usłyszeć zarówno dotychczasowe nagrania Percivala, jak i dźwięki specjalnie stworzone przez niego dla celów gry.
W ostatnich latach Percival Schuttenbach staje się też popularny na platformie YouTube między innymi dzięki cyklicznemu programowi "Nie kręć tego" i związanym z nim nagraniom/klipom muzycznym.
Mikołaj Rybacki
gitara, śpiew - Percival Schuttenbach;
lutnia długoszyjkowa, bouzuki, mandolina, śpiew - Percival
Katarzyna Bromirska
wiolonczela, śpiew - Percival Schuttenbach;
lira bizantyjska, sopiłka, akordeon, śpiew - Percival
Wesprzyj działalność Autora PERCIVAL SCHUTTENBACH już teraz!
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.