Avatar użytkownika

Wojciech Górny Permisie.pl

51
patronów
1 080 
miesięcznie
39 030 
łącznie
51
patronów
1 080 zł 39 030 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Nasionko

Dziękuję za wsparcie! Twoje "nasionko" przyczynia się do rozwoju naszego wspólnego ekosystemu, wspierając moją twórczość.

Jako wyraz wdzięczności, otrzymasz dostęp do WSZYSTKICH dotychczas opublikowanych artykułów ORAZ do dwóch NOWYCH artykułów miesięcznie - to jak podlewanie roślin, ale zamiast wody, otrzymujesz fascynującą treść. Artykuły będą dostępne wyłącznie dla Ciebie przez minimum 30 dni, więc masz czas na ich wchłonięcie jak gleba wchłania deszcz! Później część z nich zasili stronę Permisie.pl gdzie będą dostępne dla wszystkich.
20 zł miesięcznie
Kiełkowanie

Dziękuję za pomoc w "kiełkowaniu" mojej działalności! Twoje wsparcie przyczynia się do rozwijania moich projektów i umożliwia udostępnianie wartościowych treści.

Jako wyraz wdzięczności, otrzymasz dostęp do WSZYSTKICH dotychczas opublikowanych artykułów ORAZ do dwóch NOWYCH artykułów miesięcznie, które będą dostępne wyłącznie dla Patronów przez minimum 30 dni. Później część z nich zasili stronę Permisie.pl gdzie będą dostępne dla wszystkich. To jak dawka nawozu dla Twojej i innych ciekawości - zapewni Ci zdrowe wzrosty intelektualne!
50 zł miesięcznie
Kwitnienie

Dziękuję za wsparcie w fazie "kwitnienia" mojej pracy! Twoja hojność pomaga mi rozwijać się i tworzyć coraz lepsze treści, które docierają do szerokiego grona odbiorców.

Jako wyraz wdzięczności, otrzymasz dostęp do WSZYSTKICH dotychczas opublikowanych artykułów ORAZ do dwóch NOWYCH artykułów miesięcznie, które będą dostępne wyłącznie dla Patronów przez minimum 30 dni. Później część z nich zasili stronę Permisie.pl gdzie będą dostępne dla wszystkich. To jak podlanie deszczem złotych monet - wzbogacasz mnie swoją obecnością!

Podziękuję Ci umieszczając Cię na liście Patronów pod każdym artykułem. Napisz do mnie - możesz wybrać w jakiej formie mam to zrobić (pseudonim, imię i nazwisko, itp.)
100 zł miesięcznie
Obfite plony

Dziękuję za wsparcie w osiąganiu "obfitych plonów"! Twoja hojność daje mi siłę do tworzenia wysokiej jakości materiałów, z których wiedzę czerpie wiele osób.

Jako wyraz wdzięczności, otrzymasz dostęp do WSZYSTKICH dotychczas opublikowanych artykułów ORAZ do dwóch NOWYCH artykułów miesięcznie, które będą dostępne wyłącznie dla Patronów przez minimum 30 dni. Później część z nich zasili stronę Permisie.pl gdzie będą dostępne dla wszystkich. To jak zebrać nagrodę za pracę w ogrodzie, tylko że bez potu i znoju!

Podziękuję Ci umieszczając Cię na liście Patronów w opisie pod każdym artykułem. Napisz do mnie - możesz wybrać w jakiej formie mam to zrobić (pseudonim, imię i nazwisko, itp.)
250 zł miesięcznie
Leśny Ogród Pełen Życia

Dziękuję za wsparcie w tworzeniu "leśnego ogrodu pełnego życia"! Twoja hojność daje mi inspirację i siłę, aby kontynuować tworzenie wartościowych treści dla polskiej społeczności permakulturowej.

Jako wyraz wdzięczności, otrzymasz dostęp do WSZYSTKICH dotychczas opublikowanych artykułów ORAZ do dwóch NOWYCH artykułów miesięcznie, które będą dostępne wyłącznie dla Patronów przez minimum 30 dni. Później część z nich zasili stronę Permisie.pl gdzie będą dostępne dla wszystkich. To jak przekształcić nieużytek w piękny leśny ogród, a moją stronę w permakulturową bibliotekę, w której Ty jesteś głównym mecenasem, ale i beneficjentem oraz współtwórcą!

Podziękuję Ci umieszczając Ciebie lub nazwę Twojej firmy, stowarzyszenia, fundacji etc. na liście Patronów/Sponsorów w opisie pod każdym artykułem. Napisz do mnie - możesz wybrać w jakiej formie mam to zrobić.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Wojciech Górny Permisie.pl w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Moją pasją jest permakultura, czyli etyczna nauka o projektowaniu systemów cechujących się bogactwem, różnorodnością i stabilnością taką, jak systemy tworzone przez naturę. Więcej o mnie znajdziesz tutaj: http://permisie.pl/o-mnie/

Wojciech Górny - Permisie.pl

wrg_1Absolwent SGGW, z wykształcenia zootechnik i ichtiobiolog.

Miłośnik przyrody, wędkarstwa, permakultury,  absolwent dwóch kursów projektowania permakulturowego, uczeń Geoffa Lawtona.

Wolne chwile spędza budując małe permakulturowe siedlisko w sercu Puszczy Bolimowskiej, znane też jako Permakulturowe Miejsce Pokazowe „Ostoja”.

Założyciel grupy Permakultura Warszawa i Projektowanie Permakulturowe na Facebooku, oraz permakulturowej strony internetowej permisie.pl.

Pasjonat bioróżnorodności i zastosowania permakultury dla jej wspomagania.

Tłumacz na język polski pierwszego podręcznika permakultury dla szkół, “Student Permakultury”

 

Ukończone kursy i szkolenia permakulturowe:

Maj 2013 — Permaculture Design Course, Regenerative Leadership Institute, USA, instruktorzy Vladislav Davidzon, Larry KornMax Meyers

Kwiecień 2014 — Geoff Lawton’s Online Permaculture Design Course, instruktor Geoff Lawton, certyfikat projektanta permakultury Permaculture Research Institute of Australia, nr 6538.

Lipiec 2014 — Earthworks, instruktor Geoff Lawton

Lipiec 2014 — Reading the Landscape, instruktor Geoff Lawton

Webinary:

Publikacje: 

Magazyn Wytwórcy nr 2 — artykuł “Perma co, jaka kultura?”

Jak zaprojektować ogród permakulturowy

Felietony internetowe o permakulturze - dostępne TUTAJ

Tłumaczenie na język polski podręcznika i zeszytu ćwiczeń:

Student Permakultury 1

Student Permakultury 1 – Ćwiczenia

Blog:     

Moja Ostoja Daleko od Szosy

Przykładowe wykłady:

"Akademia Wspólnego Ogrodu" - cykl wykładów w Służewskim Domu Kultury w Warszawie - styczeń - marzec 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

„Praktyczne zastosowanie permakultury w małych ogrodach” – Sieciówka, 28 lipca 2016

 

„Małe rozwiązania permakulturowe dla domu i ogrodu” – warsztaty w ramach VIII Festiwalu Nauki – „MAŁA OJCZYZNA – WIELKA RZECZ” – 20 maja 2016, Ostoja – Permakulturowe Miejsce Pokazowe

 

„Permakultura – podstawy i jej praktyczne zastosowania w dobie zmian klimatu” – Webinar w ramach kampanii w ramach kampanii „Klimat dla Rolników” organizowanej przez Polską Zieloną Sieć, 16 grudnia 2015, do obejrzenia tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=pr43pDPL4zA.

Natura 2000 i permakultura — stymulacja różnorodności biologicznej na własnym podwórku i w najbliższej okolicy” – wykład dla Partnerstwa Naturowego Dolina Rawki, 20 maja 2014

 

 

Cele Autora

Czytaj o permakulturze po polsku!
  • 300 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Mamy żenująco mało artykułów i książek o tematyce permakulturowej w języku polskim.

Opublikowałem wiele artykułów które starają się tą lukę zapełniać, ale wciąż to mało!

Realizacja tego celu to jeden artykuł w miesiącu, po polsku, jaki napiszę i opublikuję, dostępny tutaj tylko dla Patronów przez minimum 30 dni.

Po upływie tego czasu większość artykułów będzie ogólnie dostępna na stronie Permisie.pl , powiększając tym samym bazę wiedzy permakulturowej po polsku.

Niektóre artykuły pozostaną jednak dostępne wyłącznie dla Patronów, jako dowód wdzięczności za ich wsparcie dla tego projektu.
Drugi artykuł po polsku o permakulturze.
  • 600 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Realizacja tego celu to drugi artykuł w miesiącu, po polsku, jaki napiszę i opublikuję, dostępny tutaj tylko dla Patronów przez minimum 30 dni.

Po upływie tego czasu większość artykułów będzie ogólnie dostępna na stronie Permisie.pl , powiększając tym samym bazę wiedzy permakulturowej po polsku.

Niektóre artykuły pozostaną jednak dostępne wyłącznie dla Patronów, jako dowód wdzięczności za ich wsparcie dla tego projektu.

Dodatkowo, jako bonus pojawiać się tu będą od czasu do czasu krótkie filmy instruktażowe, które mogą pomóc lepiej zrozumieć to, o czym czytamy.

Wiele technik permakulturowych na pierwszy rzut oka wydaje się być skomplikowana, dlatego też postaram się pokazać je na krótkich filmach i udowodnić, że tak nie jest.

Filmy pojawiać się będą wtedy, gdy będę miał coś ciekawego lub przydatnego do pokazania. Będą dostępne przez minimum miesiąc wyłącznie dla Patronów.

Po upływie tego czasu większość filmów będzie ogólnie dostępna na stronie Permisie.pl i na YouTube, powiększając tym samym bazę wiedzy permakulturowej po polsku.

Niektóre filmy pozostaną jednak dostępne wyłącznie dla Patronów, jako dowód wdzięczności za ich wsparcie dla tego projektu.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Wojciech Górny Permisie.pl już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Ela Kubajek
Ela Kubajek
20 zł
Małgorzata Wągrodzka
Małgorzata Wągrodzka
10 zł
Michał Jankowski
Michał Jankowski
100 zł
Anonimowy patron
20 zł
Małgorzata Oleś
Małgorzata Oleś
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.