W Patronite od 15.07.2019

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1533

liczba Patronów: 1768

1 patron
20 zł miesięcznie
220 zł łącznie

benzyna i motywacja

100 zł

miesięcznie

20%

osiągnięto

80 zł

brakuje

Paliwo to element podstawowy do działania (jakiegokolwiek). Żeby dojechać na miejsce potrzeba benzyny. Jeśli jej nie ma.. cóż.. nie ma też fotografa na miejscu. Dlaczego samochodem a nie komunikacją miejską? Po pierwsze w niektóre miejsca ciężko dojechać komunikacją miejską. Po drugie sprzęt waży, a po trzecie wolę nie ryzykować przemieszczania się z plecakiem który łatwo otworzyć ze sprzętem wartym kilkanaście tysięcy.
Dlaczego motywacja?
Osiąganie celów motywuje. Nawet takich małych. Dla wielu może to być błahostka i coś niezrozumiałego, ale chciałbym osiągać tu cele związane z kosztami, z którymi nikt nie zdaje sobie sprawy.

nowe body i serwis

1 000 zł

miesięcznie

2%

osiągnięto

980 zł

brakuje

Nowe body to coś, co powinienem kupić już od dawna. Migawka mojego Nikona D300 kłapie z częstotliwością około 10-20 tys. klatek rocznie. Chyba przyszła pora na zmiany. Wpisałem 1000zł/m dlaczego? Bo może jeszcze chwilę mój stary aparat wytrzyma. Muszę jednak mieć na uwadze, że nie wiem dokładnie ile. Staram się serwisować sprzęt po każdym sezonie, ale niestety rzeczy martwe lubią być złośliwe.
Nowe body to koszt około 10-12 tysięcy. Rozkładając tę kwotę na rok, wychodzi dokładnie kwota osiągnięcia celu.
Nie musi to koniecznie być najnowszy model Nikona. Ważne, żebym miał jakąkolwiek alternatywę.

komputer

1 200 zł

miesięcznie

1%

osiągnięto

1 180 zł

brakuje

Mocny komputer z jasnym monitorem to podstawa. Obecnie pracuję na Macu 27'. Kupiłem go 8 lat temu i powoli ten sprzęt dąży do swojej śmierci technicznej. Komputer to kolejna rzecz, którą musiałem sfinansować z własnej kieszeni. Jeśli udałoby mi się osiągnąć ten cel dzięki Patronite, faktycznie moja pasja mogłaby stać się czymś więcej niż tylko pasją:)
Dlaczego wpisałem ten cel jako projektowy? Z tego samego powodu co cel "nowe body i serwis". Komputer jest i działa - ale jeśli w końcu przestanie - nie jestem w stanie kupić nowego i dalej robić zdjęć na cyklicznych spotkaniach motoryzacyjnych.
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni