Puls Lewantu

42 patronów
895 miesięcznie

Podwójny wysiłek

1 000 zł

miesięcznie

89%

osiągnięto

105 zł

brakuje

Taka kwota pozwoliłaby mi podjąć się kolejnych wyzwań:

- poszerzenie cotygodniowych publikacji o jeden dłuższy artykułu. W ten sposób w tygodniu pojawiałyby się 3 dłuższe teksty: 2 artykuły + jedna konkretna formuła (np. Pokój Narad Wojennych);
- jeszcze więcej krótkich tekstów w formule "60 Sekund";
- większa aktywność w social mediach.

Radio Bejrut

1 500 zł

miesięcznie

59%

osiągnięto

605 zł

brakuje

Taka kwota umożliwiłaby mi zakup sprzętu nagrywającego i rozpoczęcie serii podcastów poświęconych problematyce Bliskiego Wschodu. W ten sposób:

- artykuły oraz przeglądy prasy zaczęłyby pojawiać się w formie nagrań, które moglibyście odsłuchać np. w drodze na uczelnię, do pracy, z pracy, stojąc w korku, w kolejce czy kupując bułki ;)
- zaczęłyby powstawać luźne pogadanki na tematy Bliskiego Wschodu.

"Puls Lewantu+" co kwartał

2 000 zł

miesięcznie

44%

osiągnięto

1 105 zł

brakuje

Taka kwota pozwoliłaby mi co kwartał udostępniać Wam, moim Czytelnikom darmowe publikacje w formacie "Puls Lewantu+", w których szczegółowo opisywałbym problemy regionu - nie tylko te współczesne, ale mogłyby pojawiać się także numery poświęcone historii Bliskiego Wschodu. Pierwsza taka publikacja już powstała - 45-stronnicowa "Anatomia Irackiej Rewolucji".

Jeśli zdecydowalibyście się wspomóc mnie kwotą z tego progu, byłbym w stanie zapewnić Wam aż 4 takie długie publikacje w skali roku - tj. PulsLewantu+ co kwartał. Postarałbym się także znaleźć wydawcę, który umożliwiłby mi wypuszczenie takich publikacji w druku!

Patroni, którzy zdecydują się wesprzeć mnie kwotą 39 zł lub wyższą (Emirowie i Kalifowie) otrzymają kolejne numery "PulsLewantu+" w formie drukowanej z dedykacją oraz listem z podziękowaniami. :)

Natomiast jeśli na "PulsLewantu+" znalazłby się wydawca, to Patroni wspierający mnie kwotą 25 zł (Ghazi) otrzymaliby specjalne rabaty na zakup wersji papierowej. :)

Wytwórnia filmowa: Puls Lewantu :)

2 500 zł

miesięcznie

35%

osiągnięto

1 605 zł

brakuje

Taka kwota pozwoliłaby mi na rozpoczęcie nagrań wideo, w ramach których komentowałbym bliskowschodnie wydarzenia. Wszystko to odbywałoby się z wykorzystaniem map, zdjęć, infografik i różnych nagrań, tak aby jeszcze w bardziej plastyczny sposób przybliżyć Czytelnikowi opisywaną problematykę.

Nie chodzi o moją chęć brylowania wśród kamer, lecz właśnie o przybliżenie pewnych kwestii z wykorzystaniem formy wideo. Być może moglibyśmy pokusić się nawet o niskobudżetowe filmy dokumentalne poświęcone historii i problemom Bliskiego Wschodu.

Regularność

500 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Taka kwota pozwoli mi na spokojną pracę nad Blogiem, a dokładnie:

- regularne publikacje artykułów (min. 1 tekst w tygodniu*);
- cotygodniowe przeglądy prasy, czyli podsumowanie wydarzeń z regionu Bliskiego Wschodu**
- przeniesienie Bloga na własną domenę, całkowite usunięcie reklam (obecnie działam na darmowym Wordpressie) oraz opracowanie nowego szablonu strony, który znacznie ułatwiłby poruszanie się po niej.


*chodzi o teksty liczące ok. 1500 słów, nie wliczam tu krótszych tekstów, które publikuję w formacie "60 Sekund";
**dla Patronów, który zdecydują się wesprzeć mnie kwotą 10 złotych lub wyższą, przeglądy będą dostępne także w formie pliku PDF (po dodatkowej obróbce i dodaniu grafik);

Rozbudowa

750 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Taka kwota pozwoli mi poszerzyć moją działalność poprzez:

- wprowadzenie nowych formuł, które regularnie pojawiałyby się na Blogu;
- przykładowo: wprowadzony zostałby kącik saudyjski, gdzie co tydzień pojawiałby się tekst poświęcony problemom Zatoki Perskiej
- inny przykład: wprowadzenie Pokoju Narad Wojennych, gdzie co tydzień przybliżałbym sytuację na froncie np. w Jemenie, czy Syrii*.

*takie formuły pojawiałyby się oczywiście obok cotygodniowego artykułu obiecanego w progu 500zł/miesiąc. W ten sposób osiągając ten próg pozwolilibyście mi na regularną publikację de facto dwóch dłuższych tekstów w tygodniu. Dziękuję bardzo!
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Marcin Kojdecki
Marcin Kojdecki
Próg: 39 zł
Wojtek Węklar
Wojtek Węklar
Próg: 75 zł
Piotr Rytel
Piotr Rytel
Próg: 10 zł
Dariusz Rudnik
Dariusz Rudnik
Próg: 10 zł
Iwo Doboszewski
Iwo Doboszewski
Próg: 5 zł
Magdalena Was
Magdalena Was
Próg: 25 zł