Avatar użytkownika

Puls Lewantu

33
patronów
554 
miesięcznie
33
patronów
554 zł
miesięcznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Grosz do grosza, a będzie kokosza. Dziękuję Ci bardzo! To bardzo miły gest z Twojej strony.
10 zł miesięcznie
CZŁONEK UMMY

Dziękuję Ci bardzo! Wybierając ten próg wsparcia otrzymasz w zamian:

- dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku;
- cykliczne przeglądy prasy międzynarodowej (ze szczególnym uwzględnieniem Bliskiego Wschodu);
- uczestnictwo w seriach pytań i odpowiedzi (Q&A);
- elektroniczny dyplom patrona.
25 zł miesięcznie
IMAM

Wow! 25 zł to już sporo. Bardzo Ci dziękuję! Za ten próg wsparcia otrzymasz:

- nagrody z poprzednich progów;
- wczesny dostęp do moich tekstów/filmów;
- zostaniesz wymieniony w każdym materiale wideo jako Patron.
39 zł miesięcznie
GHAZI

O, kurka! Tego się nie spodziewałem! Bardzo mi miło, że zdecydowałeś się wesprzeć mnie aż tak dużą sumą! Za ten próg wsparcia otrzymasz:


- nagrody z poprzednich progów;
- będziesz mógł głosować przy wyborze tematów na kolejne odcinki wideo na YT;
- Twoje pytania będą miały priorytet przy sesjach pytań i odpowiedzi (Q&A).
75 zł miesięcznie
AJATOLLAH

Dziękuję Ci bardzo! To ogromna suma! Bardzo mi miło jeśli aż tak mocno doceniasz moją pracę. Za ten próg wsparcia otrzymasz:

- nagrody z poprzednich progów;
- będziesz mógł samodzielnie proponować mi nowe tematy, które powinienem zrealizować w formie tekstu lub wideo na YT;
- zostaniesz wymieniony w materiałach wideo jako Mecenas kanału.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Puls Lewantu w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Blog poświęcany szerokiej tematyce Bliskiego Wschodu: komentarze dotyczące obecnych problemów politycznych regionu, stosunków międzynarodowych, spraw gospodarczych i historii. Chcesz wiedzieć co dzieje się na Bliskim Wschodzie? Obserwuj Puls Lewantu! :)Cześć! Cytując klasyka "znamy się mało... więc może ja bym powiedział parę słów o sobie – najpierw".

Nazywam się Tomasz Rydelek i od 2018 r. prowadzę bloga "Puls Lewantu", na którym komentuję bieżące wydarzenia z regionu Bliskiego Wschodu.

Na łamach Pulsu Lewantu staram się przybliżać polskim Czytelnikom współczesne problemy Bliskiego Wschodu w sposób możliwie jak najbardziej szczegółowy i obiektywny. Staram się skupiać nie tylko na kwestiach globalnych (tj. wielkiej rywalizacji mocarstw), ale także na niuansach np. lokalnych konfliktach, sprawach gospodarczych regionu, ruchach protestacyjnych.


A

Historia

Zakładając Bloga w 2018 r. nigdy nie myślałem, że tak niszowa tematyka jak polityka Bliskiego Wschodu wzbudzi aż tak duże zainteresowanie u polskich Czytelników. Okazało się jednak, że byłem w błędzie, a Bliski Wschód budzi żywe zainteresowanie także nad Wisłą.

Puls Lewantu szybko zyskał grono wiernych czytelników (np. na Facebook'u jest już nas ponad 10.000) a ja zacząłem wypływać na coraz głębsze wody. W 2019 r. zostałem stałym współpracownikiem magazynu "Układ Sił", a w 2020 r. członkiem Abhaseed Foundation Fund. W międzyczasie sprawy Bliskiego Wschodu zacząłem komentować w znanych mediach: PolskimRadiu24, RMF24 czy TVP World (ENG).

Rozpocząłem także kilka bardzo ciekawych współprac m.in. z kanałem Good Times Bad Times, gdzie wspólnie staramy się przybliżać sprawy Bliskiego Wschodu polskim widzom w przystępnej formie wideo.

Wszystko to sprawiło, że obecnie Puls Lewantu to już solidna marka.

 


 

Jak Bliski Wschód widzi wojnę na Bliskim Wschodzie? - materiał GTBT, który powstał na podstawie mojego scenariusz

A


A

Dlaczego Patronite?

Od momentu powstania "Pulsu Lewantu" ideą było przybliżenie polskim Czytelnikom problemów Bliskiego Wschodu całkowicie za darmo. Jednak jak to bywa z ideami, nikt się jeszcze nimi nie najadł. :)

Chciałbym stale rozwijać "Puls", oferując moim Czytelnikom jeszcze więcej treści (szczegóły omówiłem w zakładce "Cele"), jednak intensyfikacja działalności wymaga zwiększenia kosztów - a koszty prowadzenia Bloga są spore. Często trzeba sięgnąć do płatnych źródeł (najczęściej "zachodnich", których ceny też są "zachodnie") czy chociażby kupić większą paczkę kawy, tak żeby nie zasnąć nad klawiaturą podczas nocnego pisania tekstu. ;) Nie mówiąc już o czasie, który poświęcam na pisanie artykułów np. "Anatomii Irackiej Rewolucji" (blisko 50-stronnicowy raport) poświęciłem prawie wszystkie wieczory i weekendy przez ok. 3 tygodnie czasu.

Do prowadzenia "Pulsu Lewantu" potrzebne są dwie główne rzeczy: samozaparcie autora i nakłady finansowe. O ile z pierwszym nie mam problemu, to jednak z drugim mogłoby być lepiej. Niestety, ale prowadzenie "Pulsu" - jako obiektywnego i niezależnego źródła informacji - przy dalszym zerowym przychodzie z tej działalności w pewnym momencie może okazać się po prostu niemożliwe.

Obecnie "Puls Lewantu" stanął na rozdrożu. Nadal mogę go tworzyć w dotychczasowych "piwnicznych" warunkach lub Razem możemy wprowadzić go na tory szybkiego rozwoju. 

Większa regularność? Podcasty? Publikacje? Vlogi? Dlaczego nie! Wszystko to możemy zrealizować wspólnym wysiłkiem.

Dlatego też zadaję wam pytanie: "To jak, pomożecie?" :)

Cele Autora

Opłaty
  • 600 zł miesięcznie
  • 46 zł brakuje
92%
Taka kwota pozwoli mi pokryć podstawowe koszty działania Bloga (utrzymanie strony internetowej, dostęp do prasy, opłacenie licencji, zakup książek). Dzięki temu będę mógł spokojnie pracować nad nowymi treściami.
Podwójny wysiłek
  • 1 200 zł miesięcznie
  • 646 zł brakuje
46%
Taka kwota pozwoli mi publikować jeszcze więcej i częściej. Będę mógł także tworzyć dłuższe cykle artykułów poświęconych np. genezie wojny domowej w Syrii czy Wielkiej Grze toczonej przez Rosjan i Brytyjczyków w XIX w.
YouTube
  • 2 500 zł miesięcznie
  • 1 946 zł brakuje
22%
Taka kwota pozwoli mi rozszerzyć moją działalność na YouTube. Na początek mógłbym publikować 1-2 materiały wideo w ciągu miesiąca.
Rozbudowa zespołu
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 4 446 zł brakuje
11%
Obecnie wszystko co robię na Bloga, robię sam. Zaczynając od pisania tekstów, przez przygotowanie grafik, obsługę strony internetowej po montaż wideo na YouTube. Jeśli będę dysponował odpowiednim zapleczem finansowym, będę mógł rozszerzyć zespół Pulsu o nowego członka. Zająłby się on montażem filmów na YouTube. Dzięki temu mógłbym publikować jeszcze więcej treści i to w bardzo profesjonalnej formie.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Puls Lewantu już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
10 zł
Stosunkowo Bliski Wschód - Jakub Katulski
Stosunkowo Bliski Wschód - Jakub Katulski
10 zł
Marek Niemyjski
Marek Niemyjski
10 zł
Anonimowy patron
10 zł
Anonimowy patron
25 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.