Avatar użytkownika

Puls Lewantu

36
patronów
663 
miesięcznie
36
patronów
663 zł
miesięcznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
CZŁONEK UMMY

Dziękuję Ci bardzo! To bardzo miły gest z Twojej strony, obiecuję wydać go mądrze! :)

10 zł miesięcznie
IMAM

Dziękuję Ci bardzo! Dycha to już konkretna kwota, która zdecydowanie pomoże mi w rozwoju! W zamian za takie wsparcie otrzymujesz drogi Czytelniku:

- cotygodniowy przegląd prasy w formie PDF (dodatkowa obróbka i grafiki);
- wczesny dostęp do moich artykułów (24h przed publikacją*);
- wczesny dostęp do moich publikacji z cyklu "PulsLewantu+"(48h)**;
- info od kuchni, tj. zdjęcia, notki tego nad czym właśnie pracuję;


*z racji tego, że moje komentarze czasami są komentarzami "na gorąco" (np. zabójstwo Solejmaniego) może się zdarzyć, że utrzymanie 24h wyprzedzenia może być niemożliwe
** "PulsLewantu+" to długie publikacje jak np. Anatomia Irackiej Rewolucji
25 zł miesięcznie
GHAZI (arab. Wojownik)

Wow! 25 zł to sporo, bardzo, bardzo Ci dziękuję! W zamian za takie wsparcie otrzymujesz drogi Czytelniku:

- nagrody z poprzednich progów;
- jeszcze szybszy wczesny dostęp do moich publikacji z cyklu"PulsLewantu+" (72h);
- list (skan*) z podziękowaniami za tak hojne wsparcie;
- specjalną zniżkę na publikacje z cyklu "PulsLewantu+"**

* chyba, że będziesz chciał wersję papierową ;)
** Ta nagroda dostępna będzie jeśli pozyskam wydawcę, który odpowiadałby za kolportaż "PulsLewantu+". Mam jednak pewne sygnały, że kilka firm byłoby chętnych się tym zająć. ;)
39 zł miesięcznie
EMIR

O, kurka! Tego się nie spodziewałem! Bardzo mi miło, że zdecydowałeś się wesprzeć mnie aż tak dużą sumą! Naprawdę, dla mnie to fura kasy! Dziękuję Ci bardzo! W zamian za wsparcie otrzymasz drogi Czytelniku:

- nagrody z poprzednich progów;
- moje publikacje z cyklu "PulsLewantu+" w wersji PAPIEROWEJ wraz z dedykacją;
- do wysyłanej paczki dołączę także list, w którym opiszę jak bardzo jestem Ci wdzięczny za Twoje wsparcie!
75 zł miesięcznie
Wybierz 75 zł
2 dostępne miejsca
KALIF

Dziękuję Ci bardzo! To iście bajońska suma! Dobry człowieku nawet nie wiem jak Ci podziękować. Na początku powinienem chyba jednak zapytać: "Nie pomyliłeś się?" :) W podzięce za tak olbrzymie wsparcie otrzymasz drogi Czytelniku:

- nagrody z poprzednich nagród;
- do każdej wysyłanej Ci publikacji dołączę mały podarek, mogą to być różne rzeczy np. książka o Bliskim Wschodzie, album z fotografiami z regionu lub coś jeszcze innego, czym postaram się Ciebie zaskoczyć!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Puls Lewantu w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Blog poświęcany szerokiej tematyce Bliskiego Wschodu: komentarze dotyczące obecnych problemów politycznych regionu, stosunków międzynarodowych, spraw gospodarczych i historii. Chcesz wiedzieć co dzieje się na Bliskim Wschodzie? Obserwuj Puls Lewantu! :)Cześć! Cytując klasyka "znamy się mało... więc może ja bym powiedział parę słów o sobie – najpierw".

Nazywam się Tomasz Rydelek i od 2018 r. prowadzę bloga "Puls Lewantu", na którym komentuję bieżące wydarzenia z regionu Bliskiego Wschodu.

Na łamach Pulsu Lewantu staram się przybliżać polskim Czytelnikom współczesne problemy Bliskiego Wschodu w sposób możliwie jak najbardziej szczegółowy i obiektywny. Staram się skupiać nie tylko na kwestiach globalnych (tj. wielkiej rywalizacji mocarstw), ale także na niuansach np. lokalnych konfliktach, sprawach gospodarczych regionu, ruchach protestacyjnych.


A

Historia

Zakładając Bloga w 2018 r. nigdy nie myślałem, że tak niszowa tematyka jak polityka Bliskiego Wschodu wzbudzi aż tak duże zainteresowanie u polskich Czytelników. Okazało się jednak, że byłem w błędzie, a Bliski Wschód budzi żywe zainteresowanie także nad Wisłą.

Puls Lewantu szybko zyskał grono wiernych czytelników (np. na Facebook'u jest już nas ponad 10.000) a ja zacząłem wypływać na coraz głębsze wody. W 2019 r. zostałem stałym współpracownikiem magazynu "Układ Sił", a w 2020 r. członkiem Abhaseed Foundation Fund. W międzyczasie sprawy Bliskiego Wschodu zacząłem komentować w znanych mediach: PolskimRadiu24, RMF24 czy TVP World (ENG).

Rozpocząłem także kilka bardzo ciekawych współprac m.in. z kanałem Good Times Bad Times, gdzie wspólnie staramy się przybliżać sprawy Bliskiego Wschodu polskim widzom w przystępnej formie wideo.

Wszystko to sprawiło, że obecnie Puls Lewantu to już solidna marka.

 


 

Jak Bliski Wschód widzi wojnę na Bliskim Wschodzie? - materiał GTBT, który powstał na podstawie mojego scenariusz

A


A

Dlaczego Patronite?

Od momentu powstania "Pulsu Lewantu" ideą było przybliżenie polskim Czytelnikom problemów Bliskiego Wschodu całkowicie za darmo. Jednak jak to bywa z ideami, nikt się jeszcze nimi nie najadł. :)

Chciałbym stale rozwijać "Puls", oferując moim Czytelnikom jeszcze więcej treści (szczegóły omówiłem w zakładce "Cele"), jednak intensyfikacja działalności wymaga zwiększenia kosztów - a koszty prowadzenia Bloga są spore. Często trzeba sięgnąć do płatnych źródeł (najczęściej "zachodnich", których ceny też są "zachodnie") czy chociażby kupić większą paczkę kawy, tak żeby nie zasnąć nad klawiaturą podczas nocnego pisania tekstu. ;) Nie mówiąc już o czasie, który poświęcam na pisanie artykułów np. "Anatomii Irackiej Rewolucji" (blisko 50-stronnicowy raport) poświęciłem prawie wszystkie wieczory i weekendy przez ok. 3 tygodnie czasu.

Do prowadzenia "Pulsu Lewantu" potrzebne są dwie główne rzeczy: samozaparcie autora i nakłady finansowe. O ile z pierwszym nie mam problemu, to jednak z drugim mogłoby być lepiej. Niestety, ale prowadzenie "Pulsu" - jako obiektywnego i niezależnego źródła informacji - przy dalszym zerowym przychodzie z tej działalności w pewnym momencie może okazać się po prostu niemożliwe.

Obecnie "Puls Lewantu" stanął na rozdrożu. Nadal mogę go tworzyć w dotychczasowych "piwnicznych" warunkach lub Razem możemy wprowadzić go na tory szybkiego rozwoju. 

Większa regularność? Podcasty? Publikacje? Vlogi? Dlaczego nie! Wszystko to możemy zrealizować wspólnym wysiłkiem.

Dlatego też zadaję wam pytanie: "To jak, pomożecie?" :)

Cele Autora

Rozbudowa
 • 750 zł miesięcznie
 • 87 zł brakuje
88%
Taka kwota pozwoli mi poszerzyć moją działalność poprzez:

- wprowadzenie nowych formuł, które regularnie pojawiałyby się na Blogu;
- przykładowo: wprowadzony zostałby kącik saudyjski, gdzie co tydzień pojawiałby się tekst poświęcony problemom Zatoki Perskiej
- inny przykład: wprowadzenie Pokoju Narad Wojennych, gdzie co tydzień przybliżałbym sytuację na froncie np. w Jemenie, czy Syrii*.

*takie formuły pojawiałyby się oczywiście obok cotygodniowego artykułu obiecanego w progu 500zł/miesiąc. W ten sposób osiągając ten próg pozwolilibyście mi na regularną publikację de facto dwóch dłuższych tekstów w tygodniu. Dziękuję bardzo!
Podwójny wysiłek
 • 1 000 zł miesięcznie
 • 337 zł brakuje
66%
Taka kwota pozwoliłaby mi podjąć się kolejnych wyzwań:

- poszerzenie cotygodniowych publikacji o jeden dłuższy artykułu. W ten sposób w tygodniu pojawiałyby się 3 dłuższe teksty: 2 artykuły + jedna konkretna formuła (np. Pokój Narad Wojennych);
- jeszcze więcej krótkich tekstów w formule "60 Sekund";
- większa aktywność w social mediach.
Radio Bejrut
 • 1 500 zł miesięcznie
 • 837 zł brakuje
44%
Taka kwota umożliwiłaby mi zakup sprzętu nagrywającego i rozpoczęcie serii podcastów poświęconych problematyce Bliskiego Wschodu. W ten sposób:

- artykuły oraz przeglądy prasy zaczęłyby pojawiać się w formie nagrań, które moglibyście odsłuchać np. w drodze na uczelnię, do pracy, z pracy, stojąc w korku, w kolejce czy kupując bułki ;)
- zaczęłyby powstawać luźne pogadanki na tematy Bliskiego Wschodu.

"Puls Lewantu+" co kwartał
 • 2 000 zł miesięcznie
 • 1 337 zł brakuje
33%
Taka kwota pozwoliłaby mi co kwartał udostępniać Wam, moim Czytelnikom darmowe publikacje w formacie "Puls Lewantu+", w których szczegółowo opisywałbym problemy regionu - nie tylko te współczesne, ale mogłyby pojawiać się także numery poświęcone historii Bliskiego Wschodu. Pierwsza taka publikacja już powstała - 45-stronnicowa "Anatomia Irackiej Rewolucji".

Jeśli zdecydowalibyście się wspomóc mnie kwotą z tego progu, byłbym w stanie zapewnić Wam aż 4 takie długie publikacje w skali roku - tj. PulsLewantu+ co kwartał. Postarałbym się także znaleźć wydawcę, który umożliwiłby mi wypuszczenie takich publikacji w druku!

Patroni, którzy zdecydują się wesprzeć mnie kwotą 39 zł lub wyższą (Emirowie i Kalifowie) otrzymają kolejne numery "PulsLewantu+" w formie drukowanej z dedykacją oraz listem z podziękowaniami. :)

Natomiast jeśli na "PulsLewantu+" znalazłby się wydawca, to Patroni wspierający mnie kwotą 25 zł (Ghazi) otrzymaliby specjalne rabaty na zakup wersji papierowej. :)
Wytwórnia filmowa: Puls Lewantu :)
 • 2 500 zł miesięcznie
 • 1 837 zł brakuje
26%
Taka kwota pozwoliłaby mi na rozpoczęcie nagrań wideo, w ramach których komentowałbym bliskowschodnie wydarzenia. Wszystko to odbywałoby się z wykorzystaniem map, zdjęć, infografik i różnych nagrań, tak aby jeszcze w bardziej plastyczny sposób przybliżyć Czytelnikowi opisywaną problematykę.

Nie chodzi o moją chęć brylowania wśród kamer, lecz właśnie o przybliżenie pewnych kwestii z wykorzystaniem formy wideo. Być może moglibyśmy pokusić się nawet o niskobudżetowe filmy dokumentalne poświęcone historii i problemom Bliskiego Wschodu.
Regularność
 • 500 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
Taka kwota pozwoli mi na spokojną pracę nad Blogiem, a dokładnie:

- regularne publikacje artykułów (min. 1 tekst w tygodniu*);
- cotygodniowe przeglądy prasy, czyli podsumowanie wydarzeń z regionu Bliskiego Wschodu**
- przeniesienie Bloga na własną domenę, całkowite usunięcie reklam (obecnie działam na darmowym Wordpressie) oraz opracowanie nowego szablonu strony, który znacznie ułatwiłby poruszanie się po niej.


*chodzi o teksty liczące ok. 1500 słów, nie wliczam tu krótszych tekstów, które publikuję w formacie "60 Sekund";
**dla Patronów, który zdecydują się wesprzeć mnie kwotą 10 złotych lub wyższą, przeglądy będą dostępne także w formie pliku PDF (po dodatkowej obróbce i dodaniu grafik);

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Puls Lewantu już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Wojtek Węklar
Wojtek Węklar
75 zł
Piotr Rytel
Piotr Rytel
10 zł
Iwo Doboszewski
Iwo Doboszewski
5 zł
Magdalena Was
Magdalena Was
25 zł
Anonimowy patron
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.