Running Machine

W Patronite od 27.07.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2078

Liczba Patronów: 1870

Zostań Patronem
Kup na prezent
4 patronów
70 miesięcznie
4 880 łącznie
"Running Machine", to projekt poświęcony bieganiu wyczynowemu. Badamy i analizujemy biomechanikę ruchu, szukamy nowatorskich metod treningowych, zachęcamy do dyskusji i współpracy.

O Autorze

Nazywamy się Agata Dziubałka i Jacek Ksiąszkiewicz. Jesteśmy biegaczami i pasjonatami tej dyscypliny sportu. Jacek vel yacool jest trenerem biomechaniki biegu i od lat analizuje najlepszych zawodników na świecie. Publikuje w internecie artykuły poświęcone biomechanice i technice biegu.

Naszym celem jest stworzenie jak najlepszych warunków do rozwoju sportowego biegaczy. 

Od 2015 roku przez pięć kolejnych lat cyklicznie jeździliśmy do Kenii, gdzie pogłębialiśmy naszą wiedzę o ruchu. Zebrane tam materiały poddajemy wnikliwej analizie oraz publikujemy na naszym kanale na yt.

O kenijskich przygodach opowiadaliśmy w lokalnych mediach.  Piszemy też na naszym blogu

Dziś najlepszych biegowych techników średnio i długodystansowych najczęściej trzeba szukać w Afryce Wschodniej. Jak będzie w przyszłości?

"Maszyna do Biegania" to przede wszystkim biomechaniczna wizja specjalizacji i perfekcji ruchu. Cechy fizyczne niezbędne do szybkiego biegania muszą uzupełniać cechy mentalne i otwarty umysł. Łamanie barier czasowych w bieganiu to pasjonujący temat. Najbardziej popularnym projektem jest obecnie sub 2, czyli próba złamania dwóch godzin w maratonie (zakończona powodzeniem). W odległej przeszłości taką popularnością cieszył się bieg na milę i próby złamania 4 minut na tym dystansie.

Ludzi od zawsze fascynowały rekordy w bieganiu. Można powoływać podobne projekty dotyczące innych dystansów takich jak 800 metrów albo 5000 metrów. Można również ustanawiać rekordy w kategoriach wiekowych. Takie wyzwania łączą ludzi we wspólnych poszukiwaniach sposobów na przesuwanie granic własnych możliwości.

Zapraszamy Cię do stania się częścią naszego Projektu.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Najnowsi Patroni
Irena Blažinčić
Irena Blažinčić
Próg: 20 zł
Marcin Mroskowiak
Marcin Mroskowiak
Próg: 10 zł
Mieczysław Tomczuk
Mieczysław Tomczuk
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Ryszard Trzebiński
Ryszard Trzebiński
Próg: 50 zł