W Patronite od 20.03.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 742

liczba Patronów: 738

7 patronów
170 zł miesięcznie
340 zł łącznie
Kiedy krytycy sztuki spotykają się, rozmawiają o formie, strukturze i znaczeniu. Kiedy robią to artyści, rozmawiają o tym, gdzie można kupić tanią terpentynę.

O Autorze

Cześć, Jestem malarzem.

Dwudziestego siódmego sierpnia 1992 roku, z uderzeniem godziny dwunastej w południe, przyszedłem na świat. Konstelacja niebios sprzyjała; słońce było w zenicie i stało w znaku Panny, Jowisz i Wenera przyglądali mu się przyjaźnie, Merkury bez niechęci, Saturn i Mars zachowali się zgoła obojętnie, li tylko Księżyc który właśnie osiągnął pełnię, rozsiewał moc swych odbitych promieni, tym silniej że oto nadeszła pora jego planetarnego górowania. Sprzeciwiał się więc moim narodzinom, które nie mogły nastąpić do chwili, aż pora owa przeminęła.

 

Marina 200x200cm 

 

Urodziwy, ubieram się z wyszukaną elegancją, prowadzę wystawny tryb życia, mam lokaja i wierzchowca, poza tym, że to wszystko nieprawda. Jestem z natury samotnikiem. Mieszkam w Krakowie z moją dziewczyną Igą. Gdyby żył Eurypides, pewnie by ją pokochał albo znienawidził i dał rolę w tragedii.

 

Maciek 150x100cm

 

Maluję obrazy olejne, portretując tych, którzy są blisko mnie. Oferując tym, których kocham, bezpieczne życie owada w bursztynie. Jeśli dobrze rozumiem moje zadanie, polega ono na uczynieniu z wyobraźni narzędzia współczucia.

 

Iga 140x100cm

 

Aktualnie współpracuję z Galerią Dystans w Krakowie, dorabiając od czasu do czasu w konserwacji zabytków. Ryzykownie obrany zawód, wykonuję jednak, ze zmiennym szczęściem. Bywa, iż nie starcza na materiały. Wtedy przychodzą dni bezdenne i budzące grozę. Martwię się o zdrowie psychiczne moich kotów, kiedy oglądają mnie w takim stanie. Wierzę jednak iż pewnego dnia, zobaczą mnie malującego, z lekką głową i papierosem za uchem.

 

Ojciec 95x90cm

 

"Jeśli tematem sztuki

będzie dzbanek rozbity
mała rozbita dusza
z wielkim żalem nad sobą


to co po nas zostanie
będzie jak płacz kochanków
w małym brudnym hotelu
kiedy świtają tapety"

 

Mama detal

 

 

 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!