Avatar użytkownika

Piotr Starościc

0
patronów
0 
miesięcznie
3 625 
łącznie
0
patronów
0 zł 3 625 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
W pracowni pojawił się nowy pędzel. Uścisk serdeczny.
10 zł miesięcznie
Terpentyna nie wydaje się już taka droga. Ukłon mego cienia.
20 zł miesięcznie
Kupiłem nową farbę. Dzięki której, udało mi się zestawić pewien szczególnie intensywny rodzaj kobaltu ze świetlistą, cytrynową żółcią, jak również zanotować refleks południowego światła, które pada przez grube szkło na szarą ścianę.
50 zł miesięcznie
Narzędzia, jakimi posługujemy się, są istotnie prymitywne - kij z przytwierdzoną na końcu kępką szczeciny, prostokątna deska, pigmenty, oleje - i nie zmieniły się one od stuleci, podobnie jak ciało i natura ludzka.
100 zł miesięcznie
Zapadał zmierzch. Gasły ostatnie cierpkie żółcie, żółcie egipskie, cynober stawał się szary i kruchy, ciemniały ostatnie fajerwerki dnia. I nagle nastąpiła niespodziewana pauza, krótko trwająca przerwa w mroku, jakby ktoś otworzył w pośpiechu drzwi z jasnego pokoju na pokój ciemny. To nowy patron i pieniądze na blejtram.
250 zł miesięcznie
Wybierz 250 zł
50 dostępnych miejsc
Właśnie maluję obraz, który chciałbym ci podarować. Choć niewielkiego formatu, za to piękny i bezużyteczny, jak katedra w puszczy.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Piotr Starościc w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Kiedy krytycy sztuki spotykają się, rozmawiają o formie, strukturze i znaczeniu. Kiedy robią to artyści, rozmawiają o tym, gdzie można kupić tanią terpentynę.

Cześć, Jestem malarzem.

Dwudziestego siódmego sierpnia 1992 roku, z uderzeniem godziny dwunastej w południe, przyszedłem na świat. Konstelacja niebios sprzyjała; słońce było w zenicie i stało w znaku Panny, Jowisz i Wenera przyglądali mu się przyjaźnie, Merkury bez niechęci, Saturn i Mars zachowali się zgoła obojętnie, li tylko Księżyc który właśnie osiągnął pełnię, rozsiewał moc swych odbitych promieni, tym silniej że oto nadeszła pora jego planetarnego górowania. Sprzeciwiał się więc moim narodzinom, które nie mogły nastąpić do chwili, aż pora owa przeminęła.

 

Marina 200x200cm 

 

Urodziwy, ubieram się z wyszukaną elegancją, prowadzę wystawny tryb życia, mam lokaja i wierzchowca, poza tym, że to wszystko nieprawda. Jestem z natury samotnikiem. Mieszkam w Krakowie z moją dziewczyną Igą. Gdyby żył Eurypides, pewnie by ją pokochał albo znienawidził i dał rolę w tragedii.

 

Maciek 150x100cm

 

Maluję obrazy olejne, portretując tych, którzy są blisko mnie. Oferując tym, których kocham, bezpieczne życie owada w bursztynie. Jeśli dobrze rozumiem moje zadanie, polega ono na uczynieniu z wyobraźni narzędzia współczucia.

 

Iga 140x100cm

 

Aktualnie współpracuję z Galerią Dystans w Krakowie, dorabiając od czasu do czasu w konserwacji zabytków. Ryzykownie obrany zawód, wykonuję jednak, ze zmiennym szczęściem. Bywa, iż nie starcza na materiały. Wtedy przychodzą dni bezdenne i budzące grozę. Martwię się o zdrowie psychiczne moich kotów, kiedy oglądają mnie w takim stanie. Wierzę jednak iż pewnego dnia, zobaczą mnie malującego, z lekką głową i papierosem za uchem.

 

Ojciec 95x90cm

 

"Jeśli tematem sztuki

będzie dzbanek rozbity
mała rozbita dusza
z wielkim żalem nad sobą


to co po nas zostanie
będzie jak płacz kochanków
w małym brudnym hotelu
kiedy świtają tapety"

 

Mama detal

 

 

 

 

Cele Autora

Pasja życia
  • 3 000 zł miesięcznie
  • 3 000 zł brakuje
0%
Tworzyć bez przerwy
W godnych warunkach
Zawsze mieć na materiały
Nie przejmować się rachunkami
Mówić o radości z odnalezionej harmonii
Tej garstce, która patrzy, należy się piękno.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Piotr Starościc już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Tomasz Kaczmarek
Tomasz Kaczmarek
5 zł
Konto usunięte
Konto usunięte
20 zł
Anonimowy patron
20 zł
Anonimowy patron
10 zł
Anonimowy patron
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.