Avatar użytkownika

Stowarzyszenie Paka dla Zwierzaka

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Ratując jednego psa nie zmienisz świata, ale zmienisz świat dla tego jednego psa! Dlatego ratujemy psy, walczymy z ich bezdomnością, szukamy im najlepszych domów, wspieramy rodziny po adopcji oraz edukujemy społeczeństwo. Nasze Stowarzyszenie to jeden wielki wolontariat stworzony z miłości do psów.

Paka dla Zwierzaka zaczęła się od wolontariatu w schronisku. Stworzyły ją dwie wolontariuszki, które chciały pomagać bardziej. Z biegiem czasu do PAKI dochodzili kolejni wolontariusze, kolejne pomysły.

PAKA pierwotnie wspierała jedno z lokalnych schronisk, robiąc głownie licytacje charytatywne, ale też stawała na głowie, żeby pomagać im finansowo, marketingowo a przede wszystkim, żeby poprawiać komfort życia psów w schronisku i zwiększyć ich szanse na adopcje.

W I edycji licytacji w 2018 roku zebrano ponad 4 tysiące złotych, w II edycji w 2019 roku już ponad 41 tysięcy złotych a przed III edycją licytacji postanowiłyśmy oficjalnie założyć Stowarzyszenie Paka dla Zwierzaka.

Uregulowanie prawne naszych działań, wsparcie prawnika, księgowego i własne konto bankowe, dały nam więcej możliwości. Choć stowarzyszenie w dalszym ciągu jest w pełni wolontariatem, to zależało nam, żeby nasi darczyńcy mieli do nas pełne zaufanie i oczywiście chcemy być transparentne w rozliczeniach i działać zgodnie z prawem. W III edycji licytacji w 2020 zebrałyśmy prawie 71 tysięcy złotych. Kwota ta została podzielona na 10 pomorskich organizacji ratujących bezdomnie psy i koty.

Tutaj rozliczenie akcji: https://www.gdansk.pl/wiadomosci/paka-dla-zwierzaka-do-pomorskich-schronisk-i-fundacji-trafia-sprzety-warte-70-tys-zl,a,182540

A potem przyszła pandemia. Schroniska zamknęły się na wolontariat. Przedsiębiorcom było ciężko i nie miałyśmy serca prosić o pomoc finansową a psy dalej potrzebowały pomocy.

Uzależnione od pomagania bezdomnym zwierzętom, które nie mają łatwo w naszym kraju, postanowiłyśmy stworzyć siatkę domów tymczasowych. Od tego momentu ratujemy psy na własną rękę. Wyciągamy stare i lękowe psy ze schronisk, które nie mają tam szansy na adopcje, odbieramy psy z łańcuchów oraz niechciane szczeniaki z okolicznych wiosek. Współpracujemy z innymi organizacjami, chętnie łączymy siły i wspieramy się nawzajem.

Nasze psiaki przebywają w domach tymczasowych, gdzie są socjalizowane, dobrze karmione, leczone i przygotowywane do adopcji. Następnie szukamy im najlepszych domów stałych, z którymi jesteśmy w kontakcie, dając również wsparcie behawioralne po adopcji. Cały czas  dokształcamy się na wielu płaszczyznach.

Pierwsze psiaki przyjechały do nas  31.10.2020 roku i od tego czasu udało się znaleźć domy dla 276 psów (stan na 20/07/2021) oto kilka z nich:

Próbujemy również walczyć z nadmierną bezdomnością, kastrować matki odebranych szczeniaków, jeśli nie uda nam się ich odebrać i na każdy możliwy sposób edukować społeczeństwo o skali tego problemu.

Nasze stowarzyszenie to jeden wielki wolontariat. Poświęcamy cały nasz wolny czas na ratowanie psów. Zrzeszamy cudownych ludzi, którzy nie są obojętni na los bezdomnych zwierząt i powoli stajemy się dużą, silną grupą, a nawet rodziną połączoną miłością do psów.

Utrzymujemy i leczymy psy ze zbiórek, darowizn i naszego bazarku. Być może również dzięki patronom, którzy zechcą dobrowolnie wspierać nasze działania.

100% otrzymanych funduszy trafia na ratowanie i utrzymanie psów pod naszą opieką. Wyżywienie, akcesoria i opieka weterynaryjna to są spore koszty. Pod opieką mamy od 15 do 45 psów. Same oczywiście nie pobieramy wynagrodzenia, często wręcz dokładamy prywatne środki.

Naszym wynagrodzeniem i dumą jest nasza zamknięta grupa adopsiaków, gdzie oglądamy zdjęcia i filmiki szczęśliwych psów z nowych domów.

Cały czas szukamy nowych domów tymczasowych i stałych oraz źródeł finansowania i po cichu licząc  na patronów, naszych aniołów, którzy jak my chcą pomagać.

Naszą misją jest ograniczenie bezdomności, edukowanie społeczeństwa o potrzebach psów i ich prawach oraz znajdowanie odpowiedzialnych opiekunów dla naszych psiaków.

Zapraszamy do dołączenia do naszej PAKI 😊

Dane naszego stowarzyszenia:
Stowarzyszenie Paka dla Zwierzaka
Jana Pawła II 1e/17
80-462 Gdańsk

NIP 584-279-63-21
REGON 386870213

KRS: 0000507234
Cel szczegółowy: 25727

Nasza strona: www.pakadlazwierzaka.org

Fanpage FB: https://www.facebook.com/stowarzyszenie.paka.dla.zwierzaka

Instagram: https://www.instagram.com/paka.dla.zwierzaka

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/stowarzyszenie-paka-dla-zwierzaka

Psiaki z Paki do adopcji: https://www.facebook.com/groups/1219142298244022

Grupa wsparcia: https://www.facebook.com/groups/1359154244257128

Nasz bazarek: https://www.facebook.com/groups/755221345398135