Szukamy Ustawek

W Patronite od 16.03.2017

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 195

Liczba Patronów: 99

Zostań Patronem
187 patronów
2 345 miesięcznie
"Szukamy Ustawek" jest społecznością internetową, która interesuje się tematem "Match Fixingu". Łączy Nas wspólna pasja jaką jest tropienie podejrzanych wyników i wydarzeń w Sporcie.

O Autorze

Krótki wstęp, który kieruję do osób, które nigdy wcześniej nie słyszały o projekcie "Szukamy Ustawek"

"Ustawione mecze?! Zakłady bukmacherskie ?! Na bank coś kombinują ! Pewnie oszukują graczy i wciskają im jakiś kit !" - jeśli tak pomyślałeś wchodząc na ten profil, to nie dziwię się Tobie. W sieci jest masa stron, które oszukują nieświadomych graczy na wszelkie sposoby, a oferowanie informacji o ustawionych meczach jest jednym z ich narzędzi. My nie mamy i nigdy nie mieliśmy informacji o ustawionym meczu, a gdybyśmy w jakikolwiek sposób dowiedzieli się o planowanym przekręcie to pierwsze co byśmy zrobili to zgłosili to do odpowiednich organów, bo wykorzystywanie takiej wiedzy jest przestępstwem. Więcej na ten temat piszę w ostatnim poście tutaj.

To co różni Nas od innych portali typerskich, jest fakt, że  jedni typerzy oddają swój typ u bukmachera na podstawie takich czynników jak kontuzje, forma danej drużyny lub inne kwestie sportowe. Natomiast członkowie Grupy Szukamy Ustawek, opierają się przede wszystkim na przeczuciu, że dany mecz może zostać ustawiony (przeczucie + analiza kursów / h2h).

Jeśli chcesz dowiedzieć się dlaczego tyle osób, Nas wspiera, to konieczne jest, żebyś poświęcił swój czas na zapoznanie się z tym projektem. Proszę najpierw, żebyś rzucił okiem na Fan Page, od którego wszystko się zaczęło: link (dawna nazwa:  Mafia Bukmacherska - Korupcja w Sporcie). Natomiast jeśli jesteś chętny do Nas dołączyć to poniżej znajdziesz instrukcję jak to zrobić.

Jak można dołączyć do Grupy zamkniętej?

O to 3 kroki jak to zrobić:

1. Zarejestruj się w Patronite (najlepiej na te same dane jak Twoje konto na Facebooku)
2. Zostań Patronem "Szukamy Ustawek", wspierając Nasz projekt dowolną kwotą (np. 10 zł)
3. Wyślij zaproszenie do dołączenie do Grupy - facebook.com/groups/SzukamyUstawek

W ciągu 24 godzin zostaniesz dodany do Grupy. Patronem zostać można w dowolnym momencie. Na bieżąco monitorujemy nowe zaproszenia do Grupy. Jeśli czekasz na dołączenie zbyt długo to dopiero wtedy proszę napisać wiadomość prywatną przez Patronite, Fan Page Facebooka, do moderatora  lub najszybciej bezpośrednio do "Janka" na Facebooku (administrator Grupy - link).

Jak działa projekt Szukamy Ustawek?

Szukamy Ustawek posiada Fan Page, gdzie znajdziesz wiele ciekawych aktualności dotyczących korupcji w Sporcie. A także Grupę zamkniętą na Facebooku tylko dla Patronów oraz dla aktywnych osób.

Co robimy na Grupie zamkniętej?


Autor kanału "Obstawiamy", odpowiada na to pytanie w tym krótkim materiale wideo:


Nagrody dla najlepszych !

Projekt Szukamy Ustawek to przede wszystkim społeczność. Dlatego prowadzimy statystyki każdego aktywnego wątku. Na ich podstawie wybierane są najbardziej wartościowe osoby w danym miesiącu. Każda osoba, może spróbować swoich sił i wziąć udział w walce o nagrodę. 

Każdy dodany typ jest brany pod uwagę do Rankingu. Żeby wziąć udział w walce o nagrody musisz być aktywny w minimum 8 dniach ! Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz na Grupie.

Ok, a teraz, w skrócie Nasza historia !

Latem 2016 roku, po przeczytaniu książki Declana Hilla "Przekręt", postanowiłem, że założę Fan Page na Facebook'u na temat przekrętów w Sporcie. W przeszłości miałem już mały epizod w prowadzeniu własnego Fan Page'a i bloga. Część z Was na pewno kojarzy mnie jako darmowepewniaki.pl. Po latach przerwy wróciłem dzielić się dalej swoją wiedzą z zakresu zakładów bukmacherskich! Przez lata zawodowej gry, obserwowałem sporą liczbę niecodziennych wahań kursów u bukmacherów. Z początku nie zdawałem sobie sprawy o co tak naprawdę chodzi. Gdy zauważałem wysokie różnice w kursach między bukmacherami to po prostu wykorzystywałem je grając tak zwane surebety. Dopiero z czasem zacząłem łączyć fakty. Większość takich anomalii kursowych kończyła się w taki sposób, że moje zakłady na giełdzie betfair i/lub rynkach Azjatyckich były przegrane. Natomiast zakłady kontrujące "wchodziły" u zwykłych europejskich bukmacherów. "Coś tutaj nie gra" - myślałem i zacząłem głębiej to analizować. W końcu zdałem sobie sprawę, że giełda betfair oraz rynki Azjatyckie często służą osobom powiązanym w przekręt do stawiania „grubszej” kasy na dane zdarzenie. Czemu akurat tam? Ze względu na limity stawki maksymalnej na zakład. Takie "akcje" powodują różnice kursowe między bukmacherami przekraczające czasami nawet poziom 50% ! Serio ! Poniżej możecie zobaczyć przykład z dnia 10.6.2017:

To nie jest żaden błąd bukmachera. Była końcówka meczu w juniorach w Brazylii. Kurs na ponad 3.5 bramek w meczu u bukmachera bwin wynosił 5. Natomiast kurs na poniżej 3.5 bramek u bukmachera azjatyckiego Dafabet równy był w tym samym momencie 2.16 ! Mecz zakończył się wynikiem 1-5, a 3 bramki padły po 88 minucie meczu.

Tego typu informację dodawałem na moim Fan Page'u "Mafia Bukmacherska - Korupcja w Sporcie" (dawna nazwa, została zmieniona na Szukamy Ustawek). Dzieliłem się także innymi ciekawymi materiałami dotyczącymi korupcji w Sporcie. Poniżej możesz obejrzeć bardzo ciekawy dokument na temat korupcji w Sporcie (koniecznie polecam, jeśli jeszcze go nie widziałeś!). PS. Fan Page jest ciągle aktualizowany, więc zapraszam do jego śledzenia.

Mijały tygodnie a moja strona na Facebook'u zdobywała dziesiątki nowych fanów. Sporo osób zainteresowała się tym tematem, gdy okazało się, że większość spotkań faktycznie kończyła się takim wynikiem jakim "przewiduje" giełda i/lub Azja. Poniżej przykład próby postawienia ponad 10 tysięcy Euro na giełdzie betfair na to, że gospodarze nie wygrają meczu po zaniżonym kursie - mało popularny i płynny rynek, więc kwota budziła wielkie podejrzenia:

Na Fan Page'u wyjaśniałem co oznaczają takie wpłaty i jak odczytywać wykresy. Teraz inny przykład, tym razem zbijanych kursów na rynkach w Azji. 88 minuta meczu, a kurs na to, że padnie chociaż jeszcze jeden gol wynosił ledwie 1.38 (oczywiście bramka padła).

Takich przykładów nazbierało się o wiele, wiele więcej. Jeśli jakaś organizacja chciałaby nawiązać współpracę, przy budowaniu świadomości społeczeństwa, to zapraszam do kontaktu. Chętnie podzielę się swoją wiedzą i zebranym materiałem.

Inny sposób na przewidzenie przekrętu?

Pewnego dnia dostałem wiadomość prywatną z linkiem do bloga na którym autor dodaje masę ciekawostek związanych z poszukiwaniem ustawionych meczy. Fani mojej strony także byli pod wrażeniem jego wpisów. Ten obszar wiedzy był dla mnie całkowitą nowością. Wcześniej nie interesowałem się tematyką analizy danych historycznych do wykrycia współpracy między drużynami (np. "3 za 3" czy "łamaki"). Wykrycie takich podejrzanych par wymaga poświęcenia sporej ilości czasu. Fani mojej strony byli zdeterminowani, żeby wspólnymi siłami odszukać takie pary.

To dzięki ich inicjatywie powstała Grupa na Facebooku. Stworzyłem taką grupę, jeszcze tego samego dnia. Nazwa Grupy? Hmm... może Szukamy Ustawek!? i tak to właśnie się zaczęło. Na początku mieliśmy spore problemy, żeby ruszyć. Z czasem szło nam coraz lepiej. Jednocześnie projekt Szukamy Ustawek stawał się każdego dnia coraz bardziej popularny. Efektem tego była rosnąca liczba członków Grupy, która w pewnym momencie przekroczyła aż 10 tysięcy osób ! W marcu 2017 roku podjąłem decyzję o rejestracji Naszego projektu na Patronite. Po kilku dniach podjąłem kolejną ważną decyzję. Ponownie posłuchałem "głosu" członków Grupy i postanowiłem, że dostęp do Grupy będą miały od następnego miesiąca tylko osoby, które doceniają Nasz projekt. Inaczej mówiąc, od 1 Kwietnia dostęp do Grupy mają wyłącznie Patroni

Link do Grupywww.facebook.com/groups/SzukamyUstawek


Link do Fan Page'awww.facebook.com/SzukamyUstawek

Dzięki wielkie za Twój czas !

Pozdrawiam "Janek".

Firma zarządzająca projektem Szukamy Ustawek:
System Surebet OÜ
Laeva tn 2, Tallinn, Estonia


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 15 zł
Artur Glapa
Artur Glapa
Próg: 10 zł
Miłosz Wojdyło
Miłosz Wojdyło
Próg: 10 zł
Tomasz Zywanowski
Tomasz Zywanowski
Próg: 10 zł
Rafał Cieloch
Rafał Cieloch
Próg: 10 zł