W Patronite od 07.05.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 3380

Liczba Patronów: 2909

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
5 miesięcznie
385 łącznie
Jestem pisarzem. Piszę bo muszę, bo chcę, bo kocham pisać. Tworzę głównie fantastykę, ale nie lubię się ograniczać - ważne, by iść za uczuciem, prawda? Długo pisałem tylko opowiadania i nadal lubię je pisać. Wiadomo jednak, to powieści są najbardziej soczyste, to w nich można się porządnie wyszaleć.

O Autorze

O mnie:

Od początku mojej przygody z pisaniem rozwijam warsztat, buduję nowe światy i zawiłe fabuły. Dużo czytam, cały czas uczę się jak lepiej pisać - i wiem, że ta nauka nigdy nie będzie mieć końca. Celuję w teksty bardzo bogate zarówno pod kątem formalnym jak również treściowym. Interesuje mnie tworzenie dzieł kompletnych, gdzie każdy element jest odpowiednio dobrany, rozwinięty i użyty.

Piszę i publikuję teksty, w których poruszam ważne tematy społeczne, polityczne i filozoficzne. Moim celem jest wprowadzanie literatury rozrywkowej na poziom, w którym odbiorca może liczyć nie tylko na ciekawą historię, ale też tematy do przemyśleń i zdobyć ciekawą wiedzę.

Publikowałem w niemal wszystkich liczących się czasopismach fantastycznych w Polsce, takich, jak: "Nowa Fantastyka, "Fantastyka - Wydanie specjalne", "Science-fiction, fantasy i horror", "Fenix", "Coś", "Magazyn Fantastyczny", czy "Rocznik Fantastyczny". Moje teksty można znaleźć w antologiach wydawnictw Fabryka Słów oraz Paperback. Oprócz tego mam na koncie dwie książki - zbiór opowiadań "Poznasz mnie po głosie" (wyd. Kameleon 2015) oraz powieść "Przedsionek piekła" (wyd. Uroboros 2021).

Przedsionek piekła - powieść
Przedsionek piekła - powieść. Wyd. Uroboros 2021

 

Poznasz mnie po głosie - zbiór opowiadań. Wyd. Kameleon 2015

 

Czemu tu jestem:

Profil na Patronite zdecydowałem się założyć po bardzo długich przemyśleniach dotyczących zarówno mojej własnej osoby, jak również obserwacji karier innych pisarzy. Oczywiście, że łączenie pracy zawodowej i pisania jest możliwe. Wiele osób tak robi, ponieważ mówiąc wprost - nie ma innego wyboru. Marzeniem byłoby w moim przypadku zrezygnowanie z pracy zawodowej i poświęcenie się w całości pisaniu. Na ile to możliwe, na dzień dzisiejszy nie wiem.  Ale może dzięki wsparciu patronów będę mógł stopniowo redukować inne prace zarobkowe i w większym stopniu skupiać się na tym, co dla mnie najważniejsze. Jest to też wyjście naprzeciwko moim czytelnikom, którzy dzięki takim działaniom będą mogli czytać więcej moich tekstów, a jednocześnie ja będę mógł zapewnić im zawsze najwyższą jakość wytworów mojego mrocznego umysłu.

 

I jeszcze kilka słów ode mnie, jeśli ktoś lubi szczegóły i bardziej osobiste wyznania:

Sytuacja czytelnictwa i pisarzy w Polsce jest, jaka jest. Napisano już na ten temat wiele, wiele wylano łez i sporo pomarudzono. Ja nie mam zamiaru. Jest tak, jak jest. Realia są takie, że jedynie pojedyncze osoby w naszym kraju mogą się utrzymać z pisania - tym bardziej, że osiągając jakiś sensowny dochód ze swojej działalności literaci pozbawieni zostali możliwości odpisu podatkowego umożliwiającego im spokojną pracę bez codziennej walki o przetrwanie. To wszystko sprawia, że konto na Patronite staje się czymś, co może realnie pomóc.

Nad czym pracuję:

1. Powieści

"Alchemia światła" - to najbardziej zaawansowany z moich projektów. Rozgrywa się w świecie Świetlistego Jeruzalem, czyli ostatniej enklawy ludzkości otoczonej przez nieprzeniknioną Ciemność. Nad ludźmi opiekę roztaczają anieli i inne anielskie stworzenia, zaś ludzie są poddani mocno opresyjnemu systemowi autokratycznemu. Jest brudno, niepokojąco i tajemniczo. Składa się z serii opowiadań połączonych przez bohaterów, wątki i świat. Łączy horror, postapokalipsę i science-fiction.

"Władca czasu" - w założeniu to ma być największa i najbardziej rozbudowana książka jaką planuję. Ma być wielka, epicka i bardzo rozbudowana. Będzie łączyć w sobie fantasy (oryginalne, żeby było jasne - żadnych spoconych karłów z brodami i androgenicznych elfów bez jednej zmarszczki), twarde sf, new weird i pewnie parę innych rzeczy. Klamry spinające całość, to biopunk, podróże w czasie i świat na końcu czasu, na samym koniuszku, tak daleko, jak tylko możliwe jest istnienie.

"Sennik codzienny" - szaleństwo oparte o prace niezrównanego Alejandro Jodorovskiego. Analiza struktury snu, depresji i najróżniejszych zaburzeń psychicznych, a do tego elementy autobiograficzne. Świat, w  którym bogaci uciekli ponad ziemię do wysokich na kilometry miast, a biedni zostali na strutej do granic powierzchni. Planuję dużo humoru, prostą narrację i jasno wyklarowany gatunek - science-fiction.

"Listy do Eriu" - opowieść o upadku pięknego i wielkiego miasta, nowoczesnej metropolii ze wspaniałą historią i zabytkami, z aktywną społecznością, świetną edukacją i usługami. Ścieranie na proch wszystkich osiągnięć cywilizacji w imię czegoś, co nie ma żadnego znaczenia. Upadek cywilizacyjny, systemowy i osobisty. Gatunek - świat alternatywny, umowny, mocno anachroniczny, osadzony w niedookreślonej niedalekiej przeszłości.

"W dół" - świat nie posiadający stałej powierzchni, z akcją rozgrywającą się na latających gigantycznych rzeźbach Krisa Kuksiego (zachęcam do podejrzenia w sieci!) i żyjących przerośniętych tworach organicznych. Co więcej... wciąż pojawiają się nowi ludzie, w różnym wieku. I nikt z nich nie wie, jak się tu znalazł. Elementy czarnego kryminału, new weird i science-fiction.

2. Opowiadania

Na tapecie mam takie tytuły, jak "Dziesięć pokoleń wiedźm z rodu Cykuty" oraz "Żywiołak ponowoczesny, jako pojęcie spajające do Teorii Śmieci Michaela LaBoitte "

3. Eksperyment

Pracuję nad książką o tytule "Hotka", która łączy w sobie wiele różnych gatunków: od reportażu, przez wywiad-rzekę, po elementy autobiograficzne, publicystyczne i eseistyczne. Nie mam pojęcia jeszcze jak to wszystko wyjdzie, ale widzę tu naprawdę duży potencjał - choć jeszcze ogrom pracy przede mną.

4. Muzyka

Obecnie totalny brak czasu. Do tej pory napisałem i "zrobiłem" ponad sto utworów z gatunku muzyki elektronicznej. Używam FL Studio w wersji producenckiej i miliarda wtyczek. Brakuje mi nieco wiedzy aby wszystko brzmiało jak należy, było odpowiednio zmasterowane i zmixowane. Cóż, czas... ;)

 

Chcecie mnie poznać lepiej? Bo ja Was chcę!

Zajrzyjcie na mój profil na FB:

https://www.facebook.com/Tkacz13/

Zapraszam też na instagrama:

https://www.instagram.com/tkacz13/

 

Więcej o mnie możecie poczytać tutaj:

Tomasz Kaczmarek - wywiad dla www.lubimyczytac.pl

i tutaj:

Poza szufladkami - wywiad dla Niestatystyczny.pl

a nawet tutaj:

“Przedsionek Piekła” to praktycznie punkt wyjścia – laboratorium umieszczone w starym kościele.” – wywiad z Tomaszem Kaczmarkiem


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Grzegorz Kaczmarek
Grzegorz Kaczmarek
Próg: 5 zł
Małgorzata Wower
Małgorzata Wower
Próg: 20 zł