Tomasz Siwiec

W Patronite od 24.02.2023

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2038

Liczba Patronów: 2065

Zostań Patronem
Kup na prezent
3 patronów
95 miesięcznie
165 łącznie
Od 2013 zajmuję się popularyzacją szeroko pojętego tematu horroru. Jestem założycielem kilku czasopism literackich, a także autorem ponad dwudziestu książek. Prowadzę również dwa wydawnictwa książkowe - Horror Masakra oraz Phantom Books, a także stronę: Trupi Jad – Magazyn Strasznie Kulturalny.

O Autorze

Wydawanie.

Praca związane z prowadzeniem wydawnictw, to ogromne wyzwanie, ale budowałem swoje doświadczenie od podstaw, przez co nie boję się podejmować nowych zadań. Nie chcę, aby wydawana przeze mnie literatura zaspokajała potrzeby ogółu, dlatego w wyborze wrzucenia książki na rynek, kieruję się przede wszystkim merytoryczną zawartością każdej opowiedzianej historii. To nie ma być produkt, który wszystkim się spodoba, a raczej książka, która zostanie z wami jeszcze długo po tym, kiedy odłożycie ją na półkę. Przykładów celnie wydanych przeze mnie horrorów jest wiele, ale wymieńmy tutaj perełki takie jak: przeraźliwie wstrząsający „Uwodziciel” Jona Athana, „Słowiański horror” – antologia, czy choćby równie przerażająca i pozostająca w głowie „Przysługa” Tomasza Tomaszewskiego.

 

Informowanie.

Publikowanie treści popularyzujących temat horroru i grozy, takich jak nowinki ze świata książkowego oraz filmowego horroru, informacje o premierach, a także rozmowy z pisarzami oraz twórcami tego najwspanialszego na świecie gatunku, to jest coś, co znajdziecie na prowadzonych przeze mnie mediach. Mowa tutaj o Trupi Jad – Magazyn Strasznie Kulturalny. Jest to miejsce, z którego chciałbym upowszechniać treści, szczególnie związane z literackim horrorem, gdyż mam wrażenie, że nie jest on do końca w Polsce należycie promowany.

 


Pisanie.

Piszę książki i nigdy nie ukrywałem, że prawdopodobnie jestem grafomanem.

Nie widzę w tym nic niestosownego. Jestem uzależniony od horroru klasy – b. Uważam, że umiejętnie stworzona tandeta, horrorowy kicz oraz tak zwany horror old school, to jedna z najpiękniejszych rzeczy, która przytrafiła się ludzkości.

Współcześni autorzy horrorów za wszelką cenę starają się uciekać od pulpowej literatury, uznając ją za bezwartościową, ale ja jestem jednym z nielicznych, który uważa, że nie powinniśmy odcinać korzeni drzewa, z którego sami wyrośliśmy.

Któż z nas nie zaczytywał się w krwawych horrorach popularnego Guy N Smitha, czy też nie spędzał bezsennych godzin na oglądaniu kultowych horrorów klasy-b? W czasach gdy współczesna literatura stara się odpływać od tak zwanych kiczowatych horrorów, ja konsekwentnie chciałbym zostać na mojej b – klasowej wyspie. Wbrew panującym trendom i poprawnościom zamierzam nadal tworzyć i rozpowszechniać literaturę pulpową, czasami nazywaną również – ogniskową.

Pisanie książek (szczególnie z gatunku horroru) traktuję już jako nałóg, bez którego nie potrafię się obejść. Jest to jednak jeden z tych nałogów, w który chciałbym wpaść jeszcze głębiej, dlatego wsparcie finansowe z waszej strony mogłoby sprawić, że mógłbym się całkowicie poświęcić wszystkim wymienionym przeze mnie rzeczom.

Wydawanie. Informowanie. Pisanie.

 


 

W mojej głowie roi się od pomysłów na rozwój popularyzacji gatunku, jednak do każdego takiego działania potrzebne są środki oraz wasze wsparcie. Uniezależnienie się pozwoliłoby mi tworzyć nowe horrorowe projekty - książki, informacje, wywiady z twórcami wszelakiej grozy, publicystyka, wydawnictwo i wiele innych pomysłów na upowszechnianie gatunku.

 

Całą listę moich książek znajdziesz na mojej stronie autorskiej.

http://siwiectomasz.pl/

Portal informacyjny:

http://trupi-jad.pl/

Wydawnictwa:

https://horrormasakra.pl/

https://phbooks.pl/

 

Jeśli moja praca wydaje się Państwu ciekawa, straszna lub interesująca, mogą Państwo zostać moimi Patronami tu, w serwisie Patronite.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
dzemus_
dzemus_
Próg: 60 zł
Adrian Jurczyk
Adrian Jurczyk
Próg: 25 zł
Maciej Wójcik
Maciej Wójcik
Próg: 10 zł