Avatar użytkownika

Zew Oceanu - dookoła świata, raz jeszcze

18
patronów
970 
miesięcznie
31 510 
łącznie
18
patronów
970 zł 31 510 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dzięki! Obrigado, спасибо, danke, takk - naprawdę nie wiemy jak Ci podziękować za Twoje zaangażowanie, ale jeżeli zechcesz, Twoje nazwisko pojawi się na naszej stronie jako Wspieracza :)
10 zł miesięcznie
Dziękujemy! Za tyle możemy już kupić 1 metr przyzwoitej liny na jacht:) Nasze podziękowania dla Ciebie pojawią się nie tylko na stronie internetowej, ale także w każdej produkcji filmowej:)
30 zł miesięcznie
Wybierz 30 zł
597 dostępnych miejsc
Dziękujemy! Chcemy podarować Ci w podzięce naszą Naklejkę Wspieracza, z malowniczym rysunkiem rysownika Filipa Sułkovskiego, a nasze podziękowania pojawią się nie tylko na stronie internetowej, ale także w filmach.
60 zł miesięcznie
Wybierz 60 zł
298 dostępnych miejsc
Popłyniesz z nami! Twoje imię i nazwisko ozdobi ścianę kabiny naszego jachtu. Będziemy widzieć je codziennie :) Dla Ciebie wyślemy Naklejkę Wspieracza, z malowniczym rysunkiem rysownika Filipa Sułkovskiego, na którą można patrzeć codziennie:) Plus podziękowania na stronie i w filmach z naszymi ukłonami.
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
97 dostępnych miejsc
Dziękujemy najmocniej Koszulką Wspieracza. Koszulka Wspieracza to szałowa opcja tekstylna, o którą ludzie będą pytać Cię na ulicy, zaczepiać z zamiarem odkupienia za niebotyczne sumy:) Oczywiście z autorskim rysunkiem Filipa Sułkovskiego:) Naklejka, Ty na ścianie łódki i Ty w filmach i na stronie jest także tu:)
200 zł miesięcznie
Wybierz 200 zł
98 dostępnych miejsc
W tej opcji inna forma odzienia, czyli coś ciepłego, czego nie trzeba zakrywać za bardzo, aby zadać jak najwięcej szyku w towarzystwie. Longsleeve Wspieracza tak bardzo pożądany w chłodny czas. Plus modna już i (my to czujemy w sercu) kolekcjonerska Naklejka Wspieracza, Ty z nami na ścianie łódki, podziękowania.
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
25 dostępnych miejsc
Kłaniamy się nisko i zapraszamy do nas na rejs lub regaty ze zniżką 30% w umówione i wybrane miejsce świata. To może być chłodne miejsce, więc ubierzemy Cię wcześniej w Bluzę Wspieracza :) Jesteśmy też dla Ciebie w formie trzech konsultacji techniczno-organizacyjnych - o każdym aspekcie pływania, budowania, doposażania. Trochę się na tym znamy i możemy coś podpowiedzieć. I nie, nie wyjdziesz od nas bez naklejki, Ciebie na łódkowej ścianie naszych Wspieraczy oraz podziękowań na każdym filmie:)
1000 zł miesięcznie
Wybierz 1000 zł
10 dostępnych miejsc
No więc chcielibyśmy zaprosić Cię na regaty z nami, a że będą na każdym kontynencie, to na pewno coś wybierzesz dla siebie. Każdy 1 tysiąc to jeden dzień w regatach. Szczegóły, terminy zostaną ustalone z Tobą indywidualnie. Chcemy żebyś (w naszej Bluzie Wspieracza:) przeżył dobrą przygodę, bo niechybnie będzie to przygoda! Przy okazji dorysujesz coś przy swoim imieniu i nazwisku na ścianie łódki, oraz przykleisz Naklejkę Wspieracza na paszporcie. Nie będzie podziękowania dla Ciebie na końcu jednego z filmów, bo w tym filmie wystąpisz:)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Zew Oceanu - dookoła świata, raz jeszcze w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Trwa drugi rok naszej wyprawy. Startujemy w regatach na całym świecie, na każdym kontynencie, na każdym oceanie. Dookoła świata, raz jeszcze, na naszym jachcie Hultaju. Relacjonujemy, dokumentujemy, oswajamy, zachęcamy i zapraszamy do oceanicznego ścigania. Płyńcie z nami!

 Hej, tu Ania i Szymon.

Żeglujemy. Na małych i dużych jachtach. Częściej na tych mniejszych, bo można dotrzeć nimi tam, gdzie duże już nie mogą:) Rejsy dookoła świata przeplatamy spływem Wisłą. Czasem startujemy w regatach zaliczanych do „Wielkiego Szlema”, a innym razem ścigamy się na jeziorze przy domu. Kochamy to!

A to Hultaj, czyli nasz jacht typu Figaro serii One - morski, regatowy, niepohamowanie zielony:)

Szymon świat okrążył już dwa razy, w tym samotnie, non stop, czyli bez zawijania do portów na najmniejszym jachcie w historii. Od kilku sezonów startujemy w regatach w Polsce i za granicą. Teraz w parze damsko-męskiej, czyli tzw. mikście, chcemy spróbować swoich sił w regatach na całym świecie.

 Co planujemy?

Plan jest. A jak chcemy go zrealizować? Razem z Wami i, mamy nadzieję, że też dla Was. Zaczynamy od regat przez Atlantyk w maju 2022. Regaty OSTAR to najstarsza, rozgrywana od 1960 roku transoceaniczna impreza regatowa. Przeznaczona dla samotników, ma od 1981 roku swoją dwuosobową odmianę - TwoSTAR. To nasz pierwszy najbliższy cel i pierwszy krok na inny kontynent. Potem chcemy stawiać sobie kolejne cele - po mecie w Newport ruszyć wzdłuż Nowej Szkocji i rzeką św. Wawrzyńca, przez Wielkie Jeziora, ścigać się na Jeziorze Michigan? Ruszyć na południe, może przez Karaiby, żeby wystartować w Caribbean 600 czy Heineken Regatta? I dalej, dookoła Hornu, przez wyspy Pacyfiku. Skoro Pacyfik to regaty Trans-Pac z Los Angeles na Hawaje. Później do Seattle, na start Race to Alaska. A dalej…. jest wiele opcji. Prawie na każdym kontynencie są mniej lub bardziej znane regaty.

 Co proponujemy?

Chcemy nie tylko wrzucać relacje z rejsu i poszczególnych regat. Planujemy jak najszerzej dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniami. Tymi kluczowymi do prowadzenia jachtu na dość różnorodnych akwenach i tymi związanymi z przygotowaniami jachtu do podróży i regat:

 • ile potrzeba środków, żeby kupić i przygotować jacht do takiego stylu żeglowania?
 • jak przygotować jacht , żeby sprawdzał się zarówno w regatach jak i w dalekich oceanicznych podróżach?
 • jakie problemy i sytuacje mogą zaskoczyć po drodze, na granicach?
 • gdzie można się zatrzymać i jak to zrobić kiedy nie ma portów? jak się przygotować do długich przelotów przez ocean?
 • jaki mamy sprzęt i jak się naprawdę sprawdza (testy na żywych organizmach, nie róbcie tego w domu!;)?
 • jak najbezpieczniej robić siku na bujającej łódce? jak trochę mniej się bać sytuacji ekstremalnych, np. takich, w których ciało nas nie słucha?
 • czy da się zrobić "Wielkiego Żeglarskiego Szlema" i wystartować w regatach na każdym kontynencie?*

Przygotujemy dla Was materiały na naszej stronie, nagramy filmy-poradniki na nasz kanał YT. Może w końcu napiszemy książkę? ;)

Może ktoś z Was będzie chciał do nas dołączyć? Na regaty, oceaniczny pasaż lub po prostu pobujać się niespiesznie między rajskimi wysepkami. Zdecydowaliśmy, że, poza wszystkimi podarunkami opisanymi w progach, raz w roku, na sylwestra, wylosujemy wśród wszystkich naszych Patronów (nie ważne jaką kwotą zostaliśmy wsparci!) jedną osobę, która przyjedzie do nas zupełnie za darmo w jakieś miejsce na świecie, żeby spędzić dobry czas. Druga osoba zostanie wylosowana spośród najhojniejszych w skali całego roku Patronów - liczy się suma kwot, więc wcale jest powiedziane, że to będzie osoba z najwyższego progu. Co myślicie?:)

(* A jeśli na jakimś kontynencie nie ma regat, prawdopodobnie zorganizujemy z jakimś drugim chętnym jachtem wyścig od jednej do drugiej góry lodowej:)

 O czym marzymy?

I w taki sposób może zrobimy pętlę dookoła ziemi. Turystyczno-regatową. Pozornie dwa różne światy - pierwszy, skupiony na niespiesznym przeżywaniu spotkań z ludźmi, drogą; drugi, skoncentrowany na perfekcjonizmie w prowadzeniu jachtu i uzależniający od adrenaliny. Bardzo się przeplatają, dla nas są nierozłączne. Kiedy idą w parze dają maksymalną satysfakcję.

Dookoła świata? Raz jeszcze? Tak, we dwoje. I oczywiście Wy. Płyńcie z nami:!)

 

Cele Autora

Podstawowe przygotowanie techniczne jachtu.
 • 3 000 zł miesięcznie
 • 2 030 zł brakuje
32%
Ponoć trafiliśmy perełkę, bo 30-letnia łódka wystartowała zaraz po zakupie w Morskich Mistrzostwach Polski i zajęła tam 5 miejsce :) Figaro One to bardzo udany model morskiej regatowej łódki, ale jak każdy sprzęt, a szczególnie ten używany wyczynowo, wymaga mniejszych i większych napraw oraz inwestycji, żeby mógł dotrzymać kroku nowszym jachtom.
Start w transatlantyckich regatach TwoSTAR 2022.
 • 6 500 zł miesięcznie
 • 5 530 zł brakuje
14%
Nasz pierwszy cel to transatlantyckie regaty TwoSTAR, z brytyjskiego Plymouth do Newport w Stanach Zjednoczonych. Wpisowe do nich to prawie 2700 funtów.
Nowy takielunek prętowy.
 • 9 500 zł miesięcznie
 • 8 530 zł brakuje
10%
Olinowanie stałe, trzymające maszt w pionie, to jeden z najważniejszych elementów jachtu. I niestety wymaga regularnej wymiany, najczęściej co 10-15 lat. Nasz Hultaj ma takielunek prętowy - mocny, ale nietani. Jego wymiana zapewni nam spokojne żeglowanie nawet na dużej fali :)
Żagle do regat.
 • 15 000 zł miesięcznie
 • 14 030 zł brakuje
6%
Żagle to silnik jachtu. Bez dobrych, regatowych, trudno walczyć o zwycięstwo. Posiadamy prawie pełen garnitur żagli, praktycznie na każde warunki, ale najmłodszy żagiel ma już 20 lat. Część naszego napędu nadaję się jeszcze do turystyki, ale część już tylko do przerobienia na torby. Do ścigania niestety potrzebujemy nowych żagli i jest to jeden z największych wydatków w budżecie.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Zew Oceanu - dookoła świata, raz jeszcze już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

tomasz żukowski
tomasz żukowski
10 zł
Gwidon Libera
Gwidon Libera
5 zł
Dariusz Krawczyk
Dariusz Krawczyk
200 zł
Dariusz Krawczyk
Dariusz Krawczyk
100 zł
Da Du
Da Du
5 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.