Adam Razik

W Patronite od 23.11.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 772

Liczba Patronów: 655

Zostań Patronem
18 patronów
380 miesięcznie
17 350 łącznie
Wizjoner, artysta malarz, video blogger, nauczyciel malarstwa i życia z pasją. Twórca i prowadzący (pierwszego na świecie po polsku) wideo poradnika na YouTube, o malowaniu obrazów krok po kroku, Jeden z artystów, malujących klatki, nominowanego do Oskara filmu "Twój Vincent".

O Autorze

Szanowni Państwo,

jeśli już, trafiliście na mój profil, to pewnie mnie znacie, i wiecie czym się zajmuję. Dla Tych jednak, którzy nie wiedzą kim jestem, co mnie w życiu zajmuje, i dlaczego się tutaj znalazłem, postaram się, w paru zdaniach opowiedzieć o sobie.

Nazywam się Adam Razik, moją życiową pasją, której oddaję się bez reszty od wielu, wielu lat, jest malarstwo. Nic szczególnego w tym by nie było, po prostu artysta malarz (absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu), gdyby nie fakt, że  na przełomie 2012/2013 roku, założyłem na YouTube kanał, na którym postanowiłem dzielić się z moimi widzami, swoją wiedzą i doświadczeniem, na temat malowania obrazów. Tak powstał mój vlog, który jest pierwszym na świecie po polsku, wideoblogiem o malowaniu obrazów krok po kroku: https://www.youtube.com/AdamMarkRazik

To wideoporadnik, w którym, każdy rozpoczynający swoją przygodę z malarstwem, jak i ten bardziej zaawansowany w sztuce malowania obrazów, znajdzie: porady, wskazówki i podpowiedzi, w tej dziedzinie twórczej działalności. Zresztą kliknij w ten link, a dowiesz się, co znajdziesz na moim vlogu: https://youtu.be/nHzxQqqXNiE

Jestem też jednym z artystów, malujących klatki, nominowanego do Oskara, pełnometrażowego, wykonanego w technice animacji malarskiej filmu pt. "Twój Vincent" (ang. Loving Vincent). Oto link do trailera tego filmu, pierwsza w nim sekwencja, odbijającej sie w wodzie twarzy Vincenta, oraz scena, w której Vincent rzuca młotkiem, po nieudanej próbie nabicia płótna na krosno - to moja praca. To ja namalowałem te ujęcia: https://www.youtube.com/watch?v=1n1RFgapVq0

Poza vlogowaniem i udziałem, w tak wybitnym filmie, na codzień jestem artystą malarzem. Spod mojego pędzla wychodzi wiele obrazów, malowanych farbami olejnymi i akrylowymi. Tematyka moich prac, to, miedzy innymi: pejzaże, kwiaty, abstrakcje, jak i  kopie obrazów mistrzów malarstwa. Więcej informacji, znajdziecie Państwo na mojej stronie internetowej: http://adamrazik.com

Moje życiowe motto brzmi, nie maluję żeby zarabiać, zarabiam żeby malować. Wie to jednak każdy, że, nie samą sztuką żyje człowiek. Codzienność wymaga od nas, zapłaty za koszty utrzymania, podatków itp., a gdzie tutaj środki, na tak wymagającą finansów życiową pasję?

Dlatego pomyślałem o Patronite, w którym udział, a co najważniejsze możliwość wspierania mnie przez moich Patronów, pozwoli mi: pomagać innym ludziom w rozwijaniu Ich twórczej działalności, pokrycie kosztów związanych z codziennym życiem, jak i realizowanie swojej życiowej pasji. Chciałbym również, i głęboko w to wierzę, że szczodrość, bezinteresowność oraz otwarte serca moich Patronów, pozwolą na zrealizowanie moich planów na przyszłość, a są to, miedzy innymi: 

 • zakup sprzętu do bardziej profesjonalnego prowadzenia mojego wideobloga.
 • wydanie ksiażki, "Jak życ z pasją, malujac obrazy"
 • podróże z kamerą, po muzeach i galeriach świata, nagrywając filmy na mojego vloga
 • realizację projektu "Awatary Duszy", to interpretacja unikatowej, indywidualności ludzkiej natury, środkami wypowiedzi malarskiej.
 • zrealizowanie autorskiego filmu, w technice animacji malarskiej.

ZOSTAŃ MOIM PATRONEM

Na początek, pamiętaj jednak, że nawet jeśli nie zdecydujesz się na zostanie moim Patronem, wspomaganie mnie, w mojej działalności prowadzącego, kanał poradnikowy o malowaniu krok po kroku na YouTube, i jako malarza, to bardzo jestem wdzięczny, że ogladasz mój kanał. Praktyczna wiedza, którą tam znajdziesz, będzie Ci bardzo pomocna, i będziesz czerpał(a) z niej korzyści, aby się doskonalić i rozwijać Swoją pasję.

Natomiast, jeśli chcesz czegoś więcej, bliższego kontaktu ze mną, moich porad, wskazówek, korekt Twoich prac, opinii, podpowiedzi, itp., i ludźmi o podobnych do Twoich zainteresowaniach i pasji, to zostań moim Patronem.

Chcesz zostać moim Patronem? musisz wybrać próg wsparcia. Znajdziesz go po prawej stronie.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Emilia Olszewska
Emilia Olszewska
10 zł miesięcznie
Katarzyna Urbanek
Katarzyna Urbanek
10 zł miesięcznie
Kalina
Kalina
50 zł miesięcznie
Моника Романова
Моника Романова
10 zł miesięcznie
MagdaLena Szczecina
MagdaLena Szczecina
10 zł miesięcznie
Mariola Duraj
Mariola Duraj
10 zł miesięcznie