Agata Oszmałek

W Patronite od 25.10.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie
Politolożka, badaczka stosunków międzynarodowych i problemów globalnych. Etnolingwistka, znawczyni językoznawstwa historycznego. Pasjonatka nowoczesnej glottodydaktyki, opowiadaczka i biegaczka - maratonka, miłośniczka akwareli, poezji, kinematografii irańskiej oraz pisarka książek dla dzieci.

O Autorze

Jako politolog szczególnie umiłowałam temat stosunków międzynarodowych oraz problemów globalnych.  Uważam, że w polityce, jak w każdej relacji społecznej, jedynie mówiąc otwarcie i szczerze o spięciach i konfliktach, o cierpieniach ludzi, możemy coś zmienić. Wstawianie wesołych zdjęć i udawanie, że nic się nie dzieje, że coś, co jest gdzieś daleko, nas nie dotyczy, jest oszukiwaniem samego siebie oraz innych.

Aby lepiej zrozumieć ludzi, stałam się również etnolingwistą, badającym powiązania pomiędzy kulturą a językiem. Ograniczając się jedynie do własnego punktu widzenia, zamykamy się na poznanie drugiego człowieka.

Moje doświadczenie zawodowe, które ze względów politycznych nie do końca jest związane z wykształceniem, staram się wykorzystać aby tworzyć darmowe materiały glottodydaktyczne oparte na postępach w rozwijaniu sztucznej inteligencji. Ta nigdy nie zastąpi naszej - naturalnej. Cenię sobie postęp techniczny i technologiczny jako jedyne, jakich dokonały współczesne cywilizacje. Mentalnie bowiem jakby się cofamy, spójrzmy na starożytny Sumer, gdzie kobiety mogły być kapłankami, a dziś w Polsce nie jest to możliwe, wzbudza wręcz oburzenie i agresję.

Póki co tworzę filmy do nauki języka polskiego jako obcego,

chińskiego

oraz niemieckiego.

 

Moją ulubioną metodą nauczania jest storytelling (tutaj tło - Google Meet):

 

Jako wielbicielka reportaży uważam, że po to uczymy się języków, aby opowiadać swoje historie i móc lepiej zrozumieć innych. 

Ponieważ często, a nawet zawsze, poruszam tematy trudne, odskocznią są dla mnie właśnie te kursy językowe oraz sport, sztuka i pisanie.

Jestem maratonką 🏃‍♀️! Jak na amatorkę mam już na koncie kilka niezłych osiągnięć. Należą do nich choćby: 🥈drugie miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet podczas 15. Heilbronner Trollinger Marathon w 2015 roku,

Zdj. organizatorzy...

🥉3. miejsce wśród poznanianek podczas 19. PKO Poznań Maraton oraz 🎓3. miejsce wśród absolwentek Uniwersytetu Poznańskiego na stulecie tegoż podczas 12. PKO Poznań Półmaratonu (oczywiście nie poszłam na galę wręczenia nagród). To właśnie bieganie sprawiło, że nadal żyję i tworzę.

 

Czasem piszę niewielkie książki dla dzieci oraz maluję, głównie akwarelami i akrylami.

 

Chciałabym wydać książki, które napisałam, tj.: "Galaktyka Tajemnic", "Historia kwiatów, które z charakteru bardzo podobne były do ludzi", "Świat ludzkich serc", "Ziemia Nieobiecana", "Tajemnicza Opowieść", "W Krainie Tutukaków" oraz "Z Krainy Tysiąca Uśmiechów"  i mieć możliwość ich zilustrowania. (Oczywiście pomyślałam, żeby je wysłac do wydawnictwa, ale zazwyczaj mówią, że mają tyle zgłoszeń, że nie będą ich nawet czytać...) 

Choć mam swój własny styl zarówno malarski, jak i pisarski, które pewnie mocno odbiegają od standardów, uważam, że nie ma sensu tworzyć tak samo jak inni, skoro tamto już istnieje... 

 


"Hen daleko w przestrzeni kosmicznej, poza naszą galaktyką, a więc Drogą Mleczną, znajdowała się Galaktyka Tajemnic. Skrywała ona wszystkie sekrety, marzenia i tęsknoty świata. Wewnątrz Galaktyki Tajemnic mieścił się Sekretny System, w którego skład wchodziły małe i duże planety, niezwykle tajemnicze i piękne. Centrum tego systemu stanowiła Wielka Tajemnica, której onieśmielający blask porównać można do tysięcy słońc. Nikt jej nigdy nie poznał, nikt nigdy nie opisał, stąd mówi się, że jest niedostępna i może nawet niebezpieczna."

(Początek "Galaktyki Tajemnic")


 

Doświadczenie życiowe zbieram jako Włóczykij. Pracowałam w Niemczech, w Czechach oraz Palestynie, gdzie na treningach biegałam slalomem między w pełni uzbrojonymi żołnierzami. Dlatego dziwię się ludziom, którzy myślą, że czegoś się boję lub czegoś nie zrobię...

Oczywiście te podróże, choć często trudne, dostarczyły mi niezwykłych wspomnień, cennych doświadczeń i przede wszystkim pozwoliły spotkać niezwykłych ludzi.

 

Chcę tworzyć to, co kocham, jak najlepiej potrafię i  według tego, co uważam za słuszne. Nigdy nikogo nigdzie nie poklepywałam aby coś zyskać lub aby poczuć się pewniej ekonomicznie. Nie prowadzę tej działalności w celach zarobkowych, jednak aby móc to kontynuować, potrzebne są konkretne środki.

 

Zarówno sztuka, jak i każda nauka, zmierzają ku nieskończoności - to ich najważniejsza cecha. Serdecznie Państwa zapraszam w tę baaardzo dłuuuugą podróż.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent