Alfah Femmes

W Patronite od 27.09.2019

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 169

liczba Patronów: 699

5 patronów
1 070 zł miesięcznie
6 290 zł łącznie
Dwie kobiety (wokal, gitara, wiolonczela) oraz czterech panów (pozostałe instrumenty). Nasza muzyka łączy grunge, new wave oraz współczesny indie singer-songwriting.

O Autorze

ALFAH FEMMES: 

 

Zespół został założony latem 2018 aby jesienią tego samego roku pod nazwą “Alpha Females” wydać pierwszą płytę EP. Grupa liczyła wówczas czterech muzyków, a na albumie znalazły się cztery utwory w różnych muzycznych stylistykach; Jego wydanie było eksperymentem mającym na celu weryfikację docelowego brzmienia zespołu. Eksperymentem zakończonym pół-sukcesem, bo właściwy sound wyklarował się znacznie później, wraz z dołączeniem do typowo gitarowego zestawu nowych instrumentów (wiolonczela i klawisze).

"typowo gitarowy zespół" brzmi tak:

 

Nieoczekiwaną, a jednocześnie fortunną konsekwencją wydania EP była pozytywna reakcja lokalnego środowiska muzycznego, co z kolei zaowocowało zaproszeniami do udziału w festiwalach i koncertach oraz nominacją do nagrody Pomorskie Sztormy 2018 w kategorii “Odkrycie Roku w Kulturze”.

To my na festiwalu Springbreak z plakatem promującym nasz koncert
To my na festiwalu Springbreak - prezentujemy plakat promujący nasz występ.
 

Ugruntowanie się brzmienia i pojawienie się nowych muzyków zainspirowało zespół do zmiany nazwy na krótszą i mocniejszą: Alfah Femmes. Zespół zdecydowanie nie poleca zmian nazwy innym zespołom, a szczególnie tym na początku swojej działalności, a jeszcze szczególniej tym, które zdążyły już zebrać pierwsze pozytywne recenzje pod oryginalną nazwą. Jest to obiektywnie bardzo głupi ruch. Głupota ma jednak swój urok, dlatego dla jednych atrakcyjne jest np. pisanie piosenek w dołującej rzeczywistości ekonomicznej, a dla innych spontaniczne zmiany nazw nowo założonych zespołów, albo oba z powyższych. Dlatego pierwsza płyta LP “No need to die” wydana zostanie przez zespół Alfah Femmes, a poza nowymi piosenkami, znajdą się na niej cztery covery mało znanego zespołu “Alpha Females” który jak wiele innych, zniknął szybciej niż się pojawił gdzieś na przełomie lat 2018-2019.
 

^ tak pod starą nazwą spędzaliśmy święta 2018 

...a tę zimę spędziliśmy komponując nowe utwory na nową płytę, na której znajdzie się m.in. singiel "Skunks":

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni