Autostopem Na Koniec Świata

W Patronite od 21.11.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 56

Liczba Patronów: 50

Zostań Patronem
372 patronów
Michał Pater, absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego, podróżnik, twórca kanału Autostopem Na Koniec Świata. Podstawową metoda poznawczą Głownego Bohatera jest pokazywanie świata od kuchni. Dzieje się to poprzez wchodzenie ludziom do domów i obserwację uczestniczącą.

O Autorze

Patroni - dziękuję Wam!

Dzięki Patronom udało się stworzyć niesamowitą społeczność. Od ponad dwóch lat podróżujemy razem po świecie. Dzieje się to nawet pomimo globalnej pandemii.

Obecnie nadaję Kambodży, kraju który wyniszczająca wojna domowa i rządy Czerwonych Khmerów straszliwie wyniszczyły.


Zawsze kiedy wracam z wypraw osobiście odwiedzam Patronów, chodzimy w góry, śpimy w dzikich chatkach, palimy ogniska i gramy na gitarze. Wówczas osobiście opowiadam wam o przygodach, które każdego dnia śledzicie na Grupie Patronów i komunikatorze discord.

Na pewno pamiętacie te liczne zdjęcia, filmy i transmisje na żywo z odwiedzonych przeze mnie miejsc. Kilka razy było naprawdę gorąco i to nawet w trakcie naszych czatów głosowych potrafiłem popadać w tarapaty. Ileż to wywołało w nas emocji...

Codziennie poza kilkoma godzinami na sen komunikujemy się przez czat tekstowy, audio i wideo na komunikatorze discord. 300 osób codziennie zwiedza ze mną świat biorąc udział w interaktywnym podróżniczym show. Nikt inny do tej pory na to nie wpadł!

Tak wyglądał spot promujący zostanie "poputczykiem" czyli towarzyszem podroży po byłym Związku Sowieckim z roku 2019.

Wkrótce pokaże wam zajawkę podróży po dalekiej Azji. Prosto z Kambodży, gdzie wylądowałem w styczniu 2021, a więc dopiero co!

Teraz oglądając nowe przygody każdy z nas będzie może wspomnieć - “ooo to było wtedy co Misza gadał z nami na discordzie i trafił w gości do mongolskiej jurty!”

A pamiętacie ten karkołomny rejs po Morzu Północnym w trakcie sztormu, kiedy straciliśmy kontakt na 3 doby!?

Tak wyglądał screen z naszej ostatniej konwersacji przed sztormem...


Z każdej wyprawy wysyłam też upominki z drugiego krańca globusa. Z ostatniej wielkiej wyprawy w ciągu 217 dni poszło ich ponad 550!

Trafiały się nawet pocztówki  ze Związku Sowieckiego lat 50-tych!


 

W każdym razie, dzięki wam mogę dalej robić to co kocham i brać was z sobą w kolejna podróż! 

Nie mogę się doczekać co wydarzy się tym razem w Indochinach!

Jeszcze raz dziękuję. Jak ja was wszystkich szanuję.

 

Jak poznaliśmy się z Patronami?

A pomyśleć, że jeszcze rok temu wszystko prezentowało się zgoła odmiennie. Po raz kolejny wróciłem z wielkiej wyprawy i znów musiałem zaczynać wszystko od zera....

Niektórzy zapytają "po co ci ten Patronite, skoro potrafiłeś pojechać na drugi koniec świata za 200 PLN?" Tak, potrafiłem i dalej potrafię, ale po co mi to wszystko skoro nie mam jak budować swojej przyszłości? 

To Wasze "cegiełki" są wykupywaniem mojego czasu, który mogę poświęcić na kręcenie filmów - a nie pracę zawodową, kompletnie niezwiązaną z kanałem.

Wielkim sekretem podróżników jest to, że potrafią oni zacisnąć pasa i oszczędzać na swoje marzenia, a tym samym kupić sobie czas. Kiedy jedni zmieniają samochody, podróżnicy gromadzą oszczędności, które pozwalają im nie martwić się o zobowiązania w trakcie wyprawy, oraz miękko wylądować po powrocie. Wracamy zatem z wyprawy, oszczędności topnieją, idziemy do roboty i odkładamy na kolejne marzenia.

Jaki ma sens robić tak do końca życia, skoro już dawno odkryliśmy, iż najwięcej radości daje nam dawanie swojego czasu innym? Tego zaś nie ma, bo za każdym razem trzeba od zera aklimatyzować się po powrocie do kraju.

Dzięki Waszemu wsparciu wszystko się zmieniło - podróże trwają, a w dodatku mogę zabierać Was w każdą z nich! Dziękuję!


 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Michał Świątek
Michał Świątek
Próg: 10 zł
Piotr Jantos
Piotr Jantos
Próg: 20 zł
asdasd asdasds
asdasd asdasds
Próg: 10 zł
Robert B
Robert B
Próg: 5 zł
Andrzej Potocki
Andrzej Potocki
Próg: 20 zł
Michał “DJMichas” P.
Michał “DJMichas” P.
Próg: 10 zł