Avatar użytkownika

asperger15k

0
patronów
0 
miesięcznie
525 
łącznie
0
patronów
0 zł 525 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dziękuję za wsparcie! To dla takich ludzi jak Ty chce mi się pisać i możesz być pewien, że pisać nadal będę, a Twój datek zasili fundusz, z którego opłacana jest domena, serwer i kilka innych podstawowych spraw.
10 zł miesięcznie
Super że się zaangażowałeś! W nagrodę dostaniesz dostęp do prywatnego forum, na którym możesz głosować na kolejność tematów, nad którymi pracuję.
20 zł miesięcznie
To już naprawdę jest konkret! W nagrodę możesz też proponować nowe tematy (tj. tak naprawdę zawsze mogłeś, ale teraz wezmę je priorytetowo pod uwagę).
50 zł miesięcznie
Poczuj się fundatorem sprzętu do kręcenia lepszych filmów :) I niech inni też to poczują, gdy zobaczą Twoje nazwisko na liście!
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
40 dostępnych miejsc
Hall of fame! Niech zbierze się 20 takich osób, to sam zobaczysz, nie pożałujesz :)
300 zł miesięcznie
Czyżbyś zajmował się Zespołem Aspergera zawodowo? Chętnie porozmawiam z Tobą również na tematy, których nie ma na stronie, np. ADOS-2. Brzmi interesująco?
1000 zł miesięcznie
Tu już nie ma półśrodków. Po prostu płacisz i wymagasz (no dobra, byle na temat, legalnie i bez piracenia materiałów, do których mam dostęp ściśle nieoficjalnie). Czyli Ty dajesz temat, a ja piszę artykuł. Albo Ty dajesz gościnnie swój artykuł, a ja go publikuję (3 warunki: legalność, bezstronność, wysoki poziom merytoryczny).

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora asperger15k w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Zespół Aspergera to nie koniec świata. Chcę Ci pomóc zrozumieć swoje ograniczenia i zbudować przewagę opartą na swoich silnych stronach.

Masz Zespół Aspergera? Nie daj sobie wmówić, że nie zasługujesz na karierę, albo że jesteś gorszy od innych!

Zajmuję się Zespołem Aspergera od 8 lat i tworząc stronę asperger15k.pl postawiłem sobie za cel pomoc wszystkim tym, którzy z powodu relatywnie niewielkich różnic w sposobie myślenia i komunikowania się, są wyśmiewani albo wręcz bici w szkole, a potem dyskryminowani w pracy, o ile w ogóle tą pracę mają.

Nie odpowiada mi postrzeganie Zespołu Aspergera tylko przez pryzmat różnic - ZA to przede wszystkim olbrzymi potencjał i unikalne zdolności daleko wykraczające poza możliwości intelektualne "zwykłych" ludzi. Naucz się kontrolować ten potencjał, a osiągniesz wszystko to, od czego "zwykli" starają się Ciebie odwieść!

Co ja osobiście osiągnąłem?

Od ponad 20 lat zajmuję się komputerami. Bywałem programistą, architektem, administratorem, kierownikiem projektu czy nawet dyrektorem IT w wielu różnych firmach, w tym np. Wikii, Komputroniku, czy Grupie Allegro – w tej ostatniej stworzyłem system płatności znany ówcześnie jako Płacę z Allegro. Kupiłeś coś na Allegro? Zapłaciłeś? No to już wiesz, o co chodzi.

Od kilku lat prowadzę własną firmę, w ramach której zajmuję się różnymi aspektami bezpieczeństwa IT (w tym odzyskiwaniem danych po atakach ransomware), a także administracją serwerami - w tej ostatniej dziedzinie prowadzę też kilka dużych projektów open source.

Również od kilku lat czuję się całkowicie spełniony zawodowo – zrealizowałem wszystko o czym zawodowo marzyłem, udowodniłem sobie i innym, że potrafię, a nawet zarządzałem blisko 40-osobowym zespołem pomimo trudności związanych z nieznanym mi wówczas jeszcze Zespołem Aspergera. Da się, serio. I nie jest to hipotetyczne „da się” z gatunku „opłynął cały świat wpław nie mając rąk i nóg”. Owszem, wszystko to kosztowało mnie dużo czasu i zdrowia, ale było jak najbardziej w zasięgu przeciętnego człowieka, który po prostu był odpowiednio uparty i wytrwały.

Teraz zaś chcę pomóc wszystkim tym, którzy nie mają w sobie aż takiej wytrwałości, ale mają różne inne piękne cechy, które też zasługują na to, aby pokazać je szerzej!

 

Cele Autora

Domena, hosting, oprogramowanie Adobe itd.
  • 500 zł miesięcznie
  • 500 zł brakuje
0%
Tak naprawdę większość tej kasy pożera Adobe Creative Cloud, czyli oprogramowanie do edycji zdjęć i filmów. A poza tym domena, serwer i inne takie, które trzeba opłacać co miesiąc lub co rok.
Nowy sprzęt
  • 3 000 zł miesięcznie
  • 3 000 zł brakuje
0%
Powoli lecz konsekwentnie muszę modernizować sprzęt, który w większości już mam - tyle że kupiony pod działalność komercyjną i w większości już dość mono zużyty. Co na pewno zamierzam kupić:
- Panasonic Lumix GH5s (obecnie nagrywam Nikonem P900 kupionym do całkiem innych celów, z użyciem wbudowanego mikrofonu)
- obiektywy, filtry i jakieś inne drobne akcesoria do aparatu, w miarę rozpoznania potrzeb
- rejestrator audio - od razu chcę iść w H4n Pro
- mikrofon krawatowy do nagrywania 1-osobowego
- 2 większe mikrofony XLR (do nagrywania większych scen, w dalszej przyszłości)
- więcej oświetlenia (obecnie polegam na świetle słonecznym wyrównywanym jedną lampą Yongnuo YN-300III)
- nowy komputer do montażu - myślę o poleasingowym Dell Optiplex 9010 z Core i7-3770 i 32GB RAM i Windows 10 Pro Refurbished Edition (mam już inne egzemplarze 7010 i 9010 do celów firmowych, dzięki czemu jestem w stanie dużo taniej wymieniać wadliwy RAM czy inne części pomiędzy egzemplarzami)
Współpraca z certyfikowanymi diagnostami
  • 20 000 zł miesięcznie
  • 20 000 zł brakuje
0%
Moim marzeniem jest uruchomienie pierwszego w Polsce punktu diagnostycznego, w którym każdy chętny z pozytywnym wynikiem AQ lub CAST będzie mógł się zbadać na legalnych materiałach przez zespół certyfikowanych diagnostów ADOS-2 za jakąś symboliczną kwotę, a nie tak jak dziś, grubą kasę. Ale co się realnie uda zrobić, to zależy już tylko od Was! :)

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora asperger15k już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
10 zł
BARBARA ŚPIEWAK
BARBARA ŚPIEWAK
10 zł
Eufemia Savvides-Gąsiewska
Eufemia Savvides-Gąsiewska
5 zł
Anonimowy patron
5 zł
Anonimowy patron
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.