W Patronite od 20.05.2019

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1642

liczba Patronów: 1480

2 patronów
15 zł miesięcznie
400 zł łącznie
Zespół Aspergera to nie koniec świata. Chcę Ci pomóc zrozumieć swoje ograniczenia i zbudować przewagę opartą na swoich silnych stronach.

O Autorze

Masz Zespół Aspergera? Nie daj sobie wmówić, że nie zasługujesz na karierę, albo że jesteś gorszy od innych!

Zajmuję się Zespołem Aspergera od 8 lat i tworząc stronę asperger15k.pl postawiłem sobie za cel pomoc wszystkim tym, którzy z powodu relatywnie niewielkich różnic w sposobie myślenia i komunikowania się, są wyśmiewani albo wręcz bici w szkole, a potem dyskryminowani w pracy, o ile w ogóle tą pracę mają.

Nie odpowiada mi postrzeganie Zespołu Aspergera tylko przez pryzmat różnic - ZA to przede wszystkim olbrzymi potencjał i unikalne zdolności daleko wykraczające poza możliwości intelektualne "zwykłych" ludzi. Naucz się kontrolować ten potencjał, a osiągniesz wszystko to, od czego "zwykli" starają się Ciebie odwieść!

Co ja osobiście osiągnąłem?

Od ponad 20 lat zajmuję się komputerami. Bywałem programistą, architektem, administratorem, kierownikiem projektu czy nawet dyrektorem IT w wielu różnych firmach, w tym np. Wikii, Komputroniku, czy Grupie Allegro – w tej ostatniej stworzyłem system płatności znany ówcześnie jako Płacę z Allegro. Kupiłeś coś na Allegro? Zapłaciłeś? No to już wiesz, o co chodzi.

Od kilku lat prowadzę własną firmę, w ramach której zajmuję się różnymi aspektami bezpieczeństwa IT (w tym odzyskiwaniem danych po atakach ransomware), a także administracją serwerami - w tej ostatniej dziedzinie prowadzę też kilka dużych projektów open source.

Również od kilku lat czuję się całkowicie spełniony zawodowo – zrealizowałem wszystko o czym zawodowo marzyłem, udowodniłem sobie i innym, że potrafię, a nawet zarządzałem blisko 40-osobowym zespołem pomimo trudności związanych z nieznanym mi wówczas jeszcze Zespołem Aspergera. Da się, serio. I nie jest to hipotetyczne „da się” z gatunku „opłynął cały świat wpław nie mając rąk i nóg”. Owszem, wszystko to kosztowało mnie dużo czasu i zdrowia, ale było jak najbardziej w zasięgu przeciętnego człowieka, który po prostu był odpowiednio uparty i wytrwały.

Teraz zaś chcę pomóc wszystkim tym, którzy nie mają w sobie aż takiej wytrwałości, ale mają różne inne piękne cechy, które też zasługują na to, aby pokazać je szerzej!

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni