Fundacja " Z Miłości"

W Patronite od 04.07.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1075

Liczba Patronów: 1098

Zostań Patronem
Kup na prezent
12 patronów
380 miesięcznie
4 240 łącznie
Cześć! Poznaj Bożą Przystań - łaźnię dla bezdomnych i ubogich w Rumi. To miejsce, gdzie osoby w różnych kryzysach mogą się wykąpać, ogolić, ostrzyc, przebrać w czystą bieliznę i odzież. Funkcjonujemy w oparciu o charytatywną pracę wolontariuszy. Poznaj nas lepiej i wspieraj naszą misję!

O Autorze

Nazywam się Anna Majzon-Wójtowicz i jestem założycielką Bożej Przystani.  6 lat temu zaczęłam dostrzegać ludzi będących w krysysie  bezdomności w moim mieście i województwie, ich samotność, niezaradność, bezduszność  systemową, pozostawienie ich samym sobie, i staram się im pomagać na rózne sposoby.  Łaźnia to pierwszy krok do zaistnienia w relacjach. Brud  stygmatyzuje, łaźnia daje podstawę do ludzkiej normalności. Na codzień dbam o poprawne funkcjonowanie łaźni, organizuję niezbędne środki oraz wolontariuszy.

Jak powstała Boża Przystań?

W czerwcu 2020 r udało się nam zrealizować Boży pomysł stworzenia łaźni dla osób bezdomnych i najuboższych, który pojawił się w naszych sercach na zakończenie Jubileuszowego Nadzwyczajnego Roku Milosierdzia. Pojawiła się myśl, że taka łaźnia- Boża Przystań byłaby żywym Votum za ten Rok. Przez 4 lata usiłowaliśmy nakłonić do niego ludzi mających wpływ na życie mieszkańców naszego miasta, wszystkim pomysł się podobał,ale nie było miejsca ani pieniędzy na jego realizację. Znaleźliśmy Fundację , która wzięła nas wraz z tym pomysłem pod swoje skrzydła, założylimy zbiórkę publiczną i znaleźliśmy lokal. Lokal nadawał się do kapitalnego remontu, był strasznie zniszczony, łącznie z dachem.

 

 

Pomoc Papieża Franciszka

Napisałam do jałmużnika papieskiego, kardynała Konrada Krajeskiego, który po zapoznaniu się z naszym pomysłem i uznawszy go za ewangeliczny,wsparł nas w imieniu Ojca Świętego Franciszka 5000 EURO ( starczyło na dach i 2 duże witryny okienne), i w ten sposób mogliśmy zacząć remont dachu a po nim całego lokalu.  12 marca 2020 zaczęliśmy prace wewnątrz lokalu, skuwanie ścian, sufitów. 20 marca ogłoszono lockdown z racji na epidemię koronawirusa. Cała Polska stała, a na Bożej Przystani prace przyspieszyły tempa. Znajdowali się ludzie, właściciele Firm, którzy zaopatrywali nas w niezbędne materiały, urządzenia, wykonywali prace zgodne z ich własną branżą, zbiórka pieniężna nareszcie zaczęła przynosić wpływy. Boża Przystań powstała w 2,5 m-ca, wyłącznie w oparciu o darowizny od dobrodziejów oraz z publicznej zbiórki pieniężnej. To naprawdę cud!

Gdzie aktualnie jesteśmy

W październiku 2021 r zdecydowaliśmy o usamodzielnieniu się i założeniu własnej  Fundacji, " Z  Miłości" w celu całkowitego ukierunkowania się na pomoc najuboższym, bezdomnym, społecznie wykluczonym.  Z łaźni korzysta tygodniowo 50-60 osób w kryzysie bezdomności i nie tylko. Jesteśmy otwarci dwa razy w tygodniu ( w środy i soboty). Na Bożej Przystani posługuje 25 wolontariuszy w różnym przedziale wiekowym  (18-60 lat), różnego wykształcenia, różnych charyzmatów oraz osoby poszukujące. Łączy nas chęć niesienia pomocy najuboższym i wykluczonym, których brud stygmatyzuje i zamyka drogę do spotkania z drugim człowiekiem oraz współistnienia w społeczeństwie.

Boża Przystań pomaga odzyskać im ludzką godność, czysty, schludny wygląd, jest punktem wyjścia do czegoś więcej : znalezienia pracy, wizyty u lekarza, załatwienia spraw w urzędach, próby wyjścia z uzależnień, uczestniczenia w transporcie miejskim i zwyczajnych relacji z drugim człowiekiem.

Z racji na zaistniałą  w wyniku trwającej wojny sytuację jesteśmy zmuszeni prosić Państwa o pomoc. Drożyzna mediów, środkow czystości i higienicznych, odzieży, obuwia oraz wzrost czynszu za lokal o 75% sprawia, że funkcjonowanie tego miejsca , niosącego nadzieję na lepsze życie i normalność, może być zagrożone. Będziemy wdzięczni za każde wsparcie systematyczne oraz okazjonalne.

Ta dewiza przyświeca nam posługującym : " Wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili", mamy nadzieję, że stanie się również Waszą.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Jarek Tomala
Jarek Tomala
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Magdalena Skorupka-Kaczmarek
Magdalena Skorupka-Kaczmarek
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł