Damian Duszczenko

W Patronite od 27.05.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1567

Liczba Patronów: 1338

Zostań Patronem
6 patronów
100 miesięcznie
2 500 łącznie
W tej chwili jestem aktywistą stowarzyszenia Łódź dla ludzi. Szczególnie interesuje pomoc osobom w kryzysie bezdomności.

O Autorze

Bezdomność to nie wybór - organizacje społeczne od lat prowadzą kampanię pod tym tytułem. Coś się zaczęło zmieniać. Przede wszystkim w świadomości ludzi. Coraz więcej organizacji w Polsce wynajduje osoby w kryzysie bezdomności i pomaga im w prosty sposób - znajdując dach nad głową i otaczając profesjonalną opieką. Władze jednak nadal żyją w poprzedniej epoce. Nieliczne projekty ''Najpierw mieszkanie'' w niektórych miastach w Polsce to pojawiają się, to znikają - w zależności od dobrej woli włodarzy i zarządzanych przez nich funduszy. 

Chciałbym podjąć się tego tematu. Nie tylko działać doraźnie, na terenie Łodzi, ale stworzyć sieć ludzi dobrej woli, którzy będą pomagać. Ci ludzie zresztą już bardzo często pomagają lokalnie, tylko nikt o nich nie słyszy ani oni nie wiedzą o sobie. 

Mieszkania stoją puste, spekulacje nieruchomościami hulają, a ludzie nie mają dachu nad głową. Uważam, że to moralny absurd. Wynikający wprost z systemowej logiki, dążenia do zysku, chciwości i głupoty.

To jasne również, że potrzebne są rozwiązania ''globalne''. Jak wyjść z bezdomności wszyscy mniej więcej wiedzą. Choć nie jest to łatwe. Ale trzeba w końcu podjąć to zadanie. Przykład dała nam Finlandia, która nieomal uporała się z problemem poprzez budownictwo społeczne. Na końcu drogi chciałbym więc doprowadzić do złożenia w Sejmie obywatelskiego projektu ustawy ''Najpierw mieszkanie''. Nikt inny chyba tego nie zrobi.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika