W Patronite od 16.03.2018

Wynajem biura = praca redakcji + wydarzenia dla czytelników

1 500 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

1 500 zł

brakuje

Żeby móc na poważnie pracować, potrzebujemy miejsca. Praca rusza pełną parą dopiero wtedy, gdy jest miejsce, gdzie można ją wykonywać. Pojawiają się zapiski, flipcharty, pomysły i cały ten wspaniały, kreatywny szał, kiedy kilka osób może spotkać się nie na piwie, nie na kawie, ale właśnie we własnym biurze.

Dlatego właśnie zbieramy na to, aby móc opłacić czynsz. Rzecz banalna, ale jakże potrzebna. Ale chcemy, aby z naszego biura mogli korzystać także nasi Czytelnicy!

Dlatego jeśli wesprzesz ten cel, to zagwarantujesz sobie i innym miejsce gdzie będziemy organizowali fajne spotkania, kameralne pokazy filmowe, obserwacje wyborów, zaciekłe debaty i wiele, wiele innych wydarzeń, na których z radością będziemy Cię gościć!

Pełna niezależność = granty pomagają, ale nie uzależniają

4 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

4 000 zł

brakuje

Jak być może zauważyłeś, Eastbook funkcjonuje w oparciu o pracę wolontariuszy i wsparcie z grantów. O jedno i drugie jest coraz trudniej, bo ludzie nie chcą pracować za darmo (i słusznie!), a o granty walczą wszyscy.

Nie chcemy się ograniczać tematycznie i rezygnować z tekstów ponieważ "nie stać nas na autora". Chcemy, aby było nas stać, bo dzięki temu nasz Czytelnik, czyli Ty, dostanie najlepszą możliwą treść, a my będziemy mogli komuś zapłacić za jego pracę.

Chcemy móc publikować miesięcznie 10 tekstów płatnych niezależnie od grantów. Czy się stoi, czy się leży, jeśli na Białorusi dojdzie do zmiany władzy, to musimy o tym napisać! Nawet jeśli będziemy mieli tylko grant na wsparcie promocji serbskiej literatury współczesnej!

No i księgowość też musimy opłacić :(

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)