W Patronite od 16.03.2018

Portal Eastbook.eu powstał w 2010 roku jako studencka inicjatywa mająca służyć dzieleniu się opowieściami o obszarach nazywanych Europą Wschodnią i Bałkanami. Opisujemy bieżące wydarzenia, tworzymy analizy, a także przybliżamy kulturę, sztukę i historię tych regionów.

O Autorze

Portal Eastbook.eu powstał w 2010 roku jako studencka inicjatywa mająca służyć dzieleniu się opowieściami o obszarze nazywanym Europą Wschodnią. Od początku przyświecała nam idea inspirowania międzynarodowej dyskusji o regionie oraz promowania wizji Wspólnej Europy opartej na europejskich wartościach, bez politycznych, geograficznych czy historycznych podziałów.

Od 2010 roku wiele się zmieniło w Europie Wschodniej, a nasi dziennikarze zawsze starali się te zmiany opisywać i komentować. Dzięki rozwiniętej sieci kontaktów udawało nam się docierać do informacji szybciej niż mediom komercyjnym, a nasze reportaże z czasów Rewolucji Godności czy początku konfliktu na Ukrainie zapewniły nam stałe miejsce na polskim rynku niezależnych mediów, mimo iż nagrodą dla naszych dziennikarzy często były po prostu słowa uznania naszych Czytelników i zachęta, aby pisać więcej.

Podobnie jak na początku naszej przygody, także i dziś staramy się realizować nasze zadanie poprzez dostarczanie Czytelnikom wiarygodnych i rzetelnych informacji o krajach Europy Wschodniej oraz Bałkanów tworząc platformę dialogu dla naszych Autorów. Nie działamy komercyjnie, nie chodzi nam o ilość kliknięć, choć obecnie Eastbook to międzynarodowy portal publikujący w dwóch językach: polskim i rosyjskim. Czyta nas ok. 50 tysięcy unikalnych użytkowników miesięcznie i nie zamierzamy na tym poprzestać. Mamy ambitne plany, gdyż dotykamy powoli szklanego sufitu i musimy zdecydować, czy zadowolić się formatem, który posiadamy obecnie czy sięgnąć po więcej. Widząc stale rosnące grono Czytelników i ich niegasnące zainteresowanie zdecydowaliśmy się na tę drugą opcję.

Uruchomiliśmy kolejną gałąź naszego portalu i od ponad roku staramy się przybliżać Wam również Bałkany Zachodnie, region o tyle fascynujący, co tajemniczy i wciąż jeszcze słabo opisany. Co tydzień publikujemy przegląd najważniejszych wydarzeń z Europy Wschodniej i Bałkanów - Eastweek. Organizujemy wydarzenia i konferencje, a także staramy się łączyć środowisko, które przez lata powstało wokół Eastbooka.

Założeniem portalu jest tworzenie miejsca dla młodych dziennikarzy, publicystów, blogerów, intelektualistów i ekspertów, którzy dzięki portalowi zyskują możliwość dyskutowania i promowania swoich poglądów na naszych łamach. W ten sposób inicjujemy debatę nad przyszłością całego regionu i realizujemy misję zbliżania społeczeństw krajów Europy Wschodniej i Unii Europejskiej. O tym właśnie jest Eastbook – o małych i dużych marzeniach. I o ich realizacji.

Wydawcą portalu Eastbook.eu jest Fundacja Wspólna Europa


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)