W Patronite od 26.11.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 704

Liczba Patronów: 531

Zostań Patronem
Kup na prezent
37 patronów
755 miesięcznie
Zauważasz, że z dzisiejszymi mediami coś jest nie tak? My też. Clickbaity, naciąganie faktów, nierzetelne źródła. Chcemy to zmienić.

O Autorze

Dawniej nie bylibyśmy potrzebni. Przed rewolucją cyfrową każdy poważny dziennikarz dbał o jakość treści, a przypadkowe osoby nie miały jak docierać do milionów odbiorców. Jednak w czasach powszechnej cyfryzacji jakość treści drastycznie spadła. Czytając wiadomości nie chcemy zastanawiać się, czy autor artykułu właściwie zweryfikował źródło, czy nie manipuluje danymi, albo jaką partię polityczną popiera.

W Fakenews.pl zajmujemy się fact-checkingiem, czyli sprawdzamy fakty. Sprawa jest prosta – znajdujesz informację, która wzbudza Twoje wątpliwości, wysyłasz nam, a my ją sprawdzamy. Zawsze podajemy źródła, na których opieramy się podczas weryfikacji, więc możesz też sprawdzić nas. Za każdym razem.

Nie interesuje nas polityka, ideologia czy światopogląd, skupiamy się na faktach. Jest takie powiedzenie „prawda nie leży pośrodku, leży tam, gdzie leży”. Sprawdzamy czy dana informacja jest prawdziwa, potem Ty decydujesz, co zrobić nią dalej.

Uważamy, że każdy ma prawo do własnej opinii, a debata publiczna i krytyka władzy to fundamenty demokracji. Każdy z nas ma inne poglądy, ale nie będziemy w stanie zbudować nic wspólnie, jeśli będziemy się nawzajem okłamywać. Naszą misją jest zwalczanie manipulacji, reszta należy do Ciebie.

Dlaczego warto nas wspierać?

 1. Oczyszczamy Internet z kłamstwa i manipulacji, piętnujemy oszustwa, clickbait’y i wszystko, co tak wkurza Cię w dzisiejszych mediach.
 2. Jesteśmy w pełni transparentni. Zawsze podajemy źródła, na których się opieramy, więc możesz nas za każdym razem sprawdzić. Wiesz też, ile dostajemy pieniędzy i od kogo. Żadnych tajemnic i układów, zostawmy to politykom.
 3. Jesteśmy neutralni światopoglądowo, religijnie i politycznie. Kłamstwo jest kłamstwem, niezależnie czy rozpowszechnia je lewica, prawica, ksiądz czy ateista.
 4. Jesteśmy niezależni. Każdy kto nas wspiera, musi liczyć się z tym, że pewnego dnia możemy opublikować coś, co mu się nie spodoba. Jeśli trzymasz się faktów – nie masz się czym martwić.

 

Mamy już sukcesy na koncie

Kilka naszych głośnych artykułów:

Zdemaskowaliśmy ponad sto kłamstw na temat koronawirusa. Walczymy z fałszem w świecie polityki. Zweryfikowaliśmy setki wiadomości, ujawnialiśmy błędy i hipokryzję władzy. Sprawdzaliśmy słowa opozycji i partii rządzącej. 


Jesteśmy młodą organizacją, ale już wpływamy na kształt polskiej debaty publicznej. Nasze analizy stają się podstawą politycznych dyskusji, a nawet interpelacji poselskich.

Aby działać, potrzebujemy Twojego wsparcia, zmiany nie biorą się znikąd. Twoje 15zł wystarczy, by udowodnić mediom i politykom, że prawda nie leży pośrodku, a kłamstwo nie popłaca.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Konrad Klepacki
Konrad Klepacki
Próg: 15 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Hubert Berski
Hubert Berski
Próg: 15 zł
Michal Krupa
Michal Krupa
Próg: 5 zł
Karolina Marcinkowska
Karolina Marcinkowska
Próg: 30 zł