Avatar użytkownika

fakenews.pl

28
patronów
505 
miesięcznie
28
patronów
505 zł
miesięcznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
5 zł miesięcznie
Tak jak w wyborach ważny jest każdy głos, tak dla nas liczy się każda złotówka. Po pierwsze – kilkadziesiąt małych wpłat potrafi stworzyć niesamowitą kwotę. Po drugie – ogromną wartością jest dla nas liczba Patronów, to dla nas dowód Twojego zaufania, a każda wpłata motywuje nas do działania.
Obrazek progu
15 zł miesięcznie
To dowód dużego zaufania, dzięki Tobie możemy patrzeć politykom i mediom na ręce. Chcemy by Twój wgląd w nasze działania był realny, dlatego dajemy ci dostęp do specjalnego kanału dla Patronów na naszej platformie roboczej. Możesz być z nami w kontakcie, natychmiastowo zgłaszać podejrzane treści i dyskutować z innymi Patronami.
Obrazek progu
30 zł miesięcznie
To dwie godziny pracy na polskiej stawce minimalnej i wsparcie, które pozwala nam na planowanie przyszłych wydatków. My w dwie godziny jesteśmy w stanie zweryfikować jednego fake newsa. W tym progu również otrzymujesz dostęp do kanału dla Patronów na naszej platformie roboczej.
Obrazek progu
100 zł miesięcznie
Ta wpłata świadczy o tym, że głęboko wierzysz w to, co robimy. Nam natomiast uświadamia, że jest więcej ludzi, którzy chcą pomóc oczyścić Internet i zamiast tylko mówić – działają. Nie rozdajemy gadżetów, ale wiemy, że nie po to tu jesteś. W tym progu również otrzymujesz dostęp do kanału dla Patronów na naszej platformie roboczej.
Obrazek progu
200 zł miesięcznie
Widzimy, że naprawdę wkurza cię to, co dzieje się w mediach oraz Internecie. Nas też. Takie wsparcie realnie zwiększy nasze możliwości zwalczania dezinformacji i fałszu, pozwoli nam na zakup odpowiedniego oprogramowania i utrzymanie bieżących licencji. W tym progu również otrzymujesz dostęp do kanału dla Patronów na naszej platformie roboczej.
Obrazek progu
500 zł miesięcznie
Chcesz coś zmienić i zamierzasz zrobić to teraz. Działasz zdecydowanie, więc pracujmy razem. Oprócz dostępu do kanału dla Patronów na naszej platformie roboczej, otrzymasz gorącą linię do redakcji, tak by móc z nami rozmawiać na żywo.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora fakenews.pl w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Zauważasz, że z dzisiejszymi mediami coś jest nie tak? My też. Clickbaity, naciąganie faktów, nierzetelne źródła. Chcemy to zmienić.

Dawniej nie bylibyśmy potrzebni. Przed rewolucją cyfrową każdy poważny dziennikarz dbał o jakość treści, a przypadkowe osoby nie miały jak docierać do milionów odbiorców. Jednak w czasach powszechnej cyfryzacji jakość treści drastycznie spadła. Czytając wiadomości nie chcemy zastanawiać się, czy autor artykułu właściwie zweryfikował źródło, czy nie manipuluje danymi, albo jaką partię polityczną popiera.

W Fakenews.pl zajmujemy się fact-checkingiem, czyli sprawdzamy fakty. Sprawa jest prosta – znajdujesz informację, która wzbudza Twoje wątpliwości, wysyłasz nam, a my ją sprawdzamy. Zawsze podajemy źródła, na których opieramy się podczas weryfikacji, więc możesz też sprawdzić nas. Za każdym razem.

Nie interesuje nas polityka, ideologia czy światopogląd, skupiamy się na faktach. Jest takie powiedzenie „prawda nie leży pośrodku, leży tam, gdzie leży”. Sprawdzamy czy dana informacja jest prawdziwa, potem Ty decydujesz, co zrobić nią dalej.

Uważamy, że każdy ma prawo do własnej opinii, a debata publiczna i krytyka władzy to fundamenty demokracji. Każdy z nas ma inne poglądy, ale nie będziemy w stanie zbudować nic wspólnie, jeśli będziemy się nawzajem okłamywać. Naszą misją jest zwalczanie manipulacji, reszta należy do Ciebie.

Dlaczego warto nas wspierać?

  1. Oczyszczamy Internet z kłamstwa i manipulacji, piętnujemy oszustwa, clickbait’y i wszystko, co tak wkurza Cię w dzisiejszych mediach.
  2. Jesteśmy w pełni transparentni. Zawsze podajemy źródła, na których się opieramy, więc możesz nas za każdym razem sprawdzić. Wiesz też, ile dostajemy pieniędzy i od kogo. Żadnych tajemnic i układów, zostawmy to politykom.
  3. Jesteśmy neutralni światopoglądowo, religijnie i politycznie. Kłamstwo jest kłamstwem, niezależnie czy rozpowszechnia je lewica, prawica, ksiądz czy ateista.
  4. Jesteśmy niezależni. Każdy kto nas wspiera, musi liczyć się z tym, że pewnego dnia możemy opublikować coś, co mu się nie spodoba. Jeśli trzymasz się faktów – nie masz się czym martwić.

 

Mamy już sukcesy na koncie

Kilka naszych głośnych artykułów:

Zdemaskowaliśmy ponad sto kłamstw na temat koronawirusa. Walczymy z fałszem w świecie polityki. Zweryfikowaliśmy setki wiadomości, ujawnialiśmy błędy i hipokryzję władzy. Sprawdzaliśmy słowa opozycji i partii rządzącej. 


Jesteśmy młodą organizacją, ale już wpływamy na kształt polskiej debaty publicznej. Nasze analizy stają się podstawą politycznych dyskusji, a nawet interpelacji poselskich.

Aby działać, potrzebujemy Twojego wsparcia, zmiany nie biorą się znikąd. Twoje 15zł wystarczy, by udowodnić mediom i politykom, że prawda nie leży pośrodku, a kłamstwo nie popłaca.

Cele Autora

Rozwój
  • 1 500 zł miesięcznie
  • 995 zł brakuje
33%
Nie chcemy stać w miejscu. Chcemy się rozwijać i być coraz bardziej konkurencyjni. Do tego potrzebujemy specjalistycznych narzędzi i oprogramowania. To zawsze kosztowało i będzie kosztować. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy docierać do coraz większej liczby osób i będziemy szybciej monitorować ruch w internecie.
Badania nad dezinformacją
  • 3 000 zł miesięcznie
  • 2 495 zł brakuje
16%
Oprócz codziennego zwalczania fałszywych informacji chcemy docierać do ich źródeł, by identyfikować kto i dlaczego rozprzestrzenia fake newsy, a następnie uderzać w winnych celowej dezinformacji.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora fakenews.pl już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Stanisław Grabowski
Stanisław Grabowski
15 zł
Przemek Dębiński
Przemek Dębiński
30 zł
Jan Pedryc
Jan Pedryc
100 zł
Leszek Urbański
Leszek Urbański
15 zł
Katarzyna Oźminkowska
Katarzyna Oźminkowska
30 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.