W Patronite od 26.11.2019

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 436

liczba Patronów: 392

27 patronów
535 zł miesięcznie
5 945 zł łącznie
fakenews.pl to portal stworzony z myślą o naprawie internetu. Zbieramy i dementujemy fake newsy, plotki, miejskie legendy i manipulacje. Na naszej stronie znajdziesz również ciekawe artykuły poruszające wspomnianą tematykę fake news.

O Autorze

Jeśli trafiłeś na tę stronę, to pewnie zastanawiasz się, czym jest fakenews.pl i dlaczego warto nasz projekt wesprzeć :) Fakenews.pl to ambitny twór, który ma za zadanie oczyścić internet ze zbędnych śmieci. Istniejemy po to, abyś mógł przeglądać internet bezpiecznie i bez obawy, że to o czym czytasz, lub to, co oglądasz to kłamstwo i manipulacja. Naszą misją i celem jest stworzenie wielkiej bazy fake newsów, gdzie w sposób szybki i bezproblemowy będziesz miał możliwość sprawdzić, czy powielony akurat przez Twoich znajomych post to prawda, czy fałsz. Mało tego, dzięki Twojej pomocy chcemy prowadzić swoje autorskie weryfikacje. Chcemy demaskować kłamstwa, o których jeszcze nikt nie napisał. 

Dlaczego my?

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego my. Po pierwsze jesteśmy Tworem w pełni niezależnym. Nie stoi za nami żadna korporacja. Antyweb ma grupę Iberion. Kontakt24 ma TVN. Pozostałe portale, które weryfikują fake newsy, również mają za sobą wsparcie wielkiej gotówki i dużych graczy. My jesteśmy sami.

Jesteśmy społecznikami miłośnikiem internetu od momentu. Chcielibyśmy, aby fakenews.pl się rozrosło. Aby to był projekt nas wszystkich.

Mamy już sukcesy na koncie

Jako jedna z niewielu inicjatyw w internecie, demaskujemy kłamstwa związane z epidemią koronawirusa. Zdementowaliśmy już dziesiątki fałszywych wiadomości. 

Walczymy z fałszem w świecie polityki. Staramy się o maksymalną obiektywność.

Zaledwie kilka miesięcy istnienia portalu zaowocowało już artykułami w prasie, które powołują się na nasze opracowania. Jako pierwsi napisaliśmy o:

Powoływali się na nas

OKO.PressKrytyka PolitycznaAFP

Dlaczego potrzebujemy Waszej pomocy?

Portal internetowy to wydatki. Koszty serwera, branding, praca dziennikarzy, korektorów, nowe wyzwania. To wszystko kosztuje. Chciałbym, aby nasz zespół się rozrósł. Aby dla portalu pisały nowe twarze. Żeby było coraz więcej artykułów. To wszystko kosztuje. Dlatego proszę Was o pomoc. Każda wpłata się liczy. Dzięki Wam będziemy mogli uczynić internet trochę lepszym miejscem. 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem