Strefa Patrona:

0

patronów

0 zł

miesięcznie

0 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
-
miesięczne wsparcie
-
liczba patronów

  Zwierzolub i informatyk. Jako jedyna hodowla lotopałanek karłowatych wystawiam się z moimi zwierzakami na licznych wydarzeniach w całej Polsce. Pozwól mi robić to dalej!

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 400 zł miesięcznie
brakuje 400 zł
Możliwość dalszego uczestnictwa w wystawach i rozpowszechniania wiedzy o zwierzętach egzotycznych
Rocznie realizuję minimum cztery do sześciu wystaw na podstawie bezpośredniego zaproszenia, w czterech różnych miastach, a ta liczba ciągle rośnie. Z Waszym wsparciem możecie być pewni, że nie zwolnię tempa niezależnie od okoliczności. Zepsute auto? Furę zawsze można wypożyczyć. Debet na koncie, a przecież trzeba uzupełnić zwierzakom lodówkę, zbadać, uszyć zabawki – ten problem też już mnie nie dotyczy. Wystawa wymaga opłacenia składki? Rozstrzał jest tu ogromny do nawet kilkuset złotych, co razem z podliczeniem kosztów dojazdu i noclegu w przypadku wystawy dwudniowej, w podsumowaniu daje już ładną pensję. Dzięki osiągnięciu tego progu, mogę skupić się na realizowaniu swojej misji, jaką jest rozpowszechnienie wiedzy o hodowli egzotycznych zwierząt w warunkach domowych, poprzez cykliczne wystawy oraz prowadzenie strony na facebooku. Co najmniej raz w miesiącu na stronę trafią nowe zdjęcia lub filmy.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 800 zł miesięcznie
brakuje 800 zł
Uczestnictwo w kolidujących wystawach oraz w tych gdzie koszta są wyższe
W tym miesiącu musiałam wybierać między Poznańskimi Dniami Zwierząt Egzotycznych a Animal Show w Krakowie. Jako, że w Krakowie jeszcze mnie nie było wybrałam Animal Show, z bólem porzucając miasto które pozwoliło mi rozwinąć skrzydła. Każdy taki wyjazd to nie tylko opłata od stanowiska, czas i paliwo – to również wzmożona opieka weterynaryjna przed i po wystawie, dodatkowe klatki, wyposażenia oraz materiały promocyjne. Ponadto, z każdą wystawą staram się aby moje stoisko stawało się coraz ciekawsze, powiększało o dodatkowe materiały oraz akcesoria. W tym progu pozwalacie nie tylko na dalszy rozwój i wsparcie dodatkowych stanowisk, ale również na opłacenie osoby, która z równą pasją i energią co ja mogłaby realizować ze mną równoległe wystawy i wydarzenia. Na tym jednak nie koniec – dzięki Wam lotopałanki doczekają się w pełni funkcjonalnego serwisu w zastępstwie obecnej strony wizytówkowej www.footshack.pl. Będą na niej nie tylko informacje o hodowli czy dietach, ale również galerie ze wszystkich odbytych wystaw.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 1400 zł miesięcznie
brakuje 1400 zł
Nowe akcesoria oraz streaming
Rozbuduję ofertę związaną z akcesoriami dla lotopałanek. Będę produkować do kilkunastu kołowrotków, domków i pełnych wyposażeń klatki w miesiącu w zależności od zapotrzebowania. Skąd pomysł na własne akcesoria? Te dostępne w sklepach zoologicznych, szczególnie kołowrotki, nie są dostosowane do sposobu w jaki lotopałanki się w nich bawią. One po kołowrotkach nie biegają tylko skaczą, co oznacza że wszelkie wystające czy wypadające elementy mogą wyrządzać im bezpośrednią krzywdę a nawet doprowadzić do śmierci. Moje akcesoria są budowane na podstawie instrukcji ze Stanów, gdzie lotopałanki w zamknięciu żyją najliczniej, stąd pewność że oferuję najwyższą jakość. Ponadto, uzbierane pieniądze pozwolą mi na zakup oraz utrzymanie sprzętu do streamowania wystaw w czasie rzeczywistym, który przez resztę czasu zostanie zamontowany w jednej z klatek aby relacjonować życie naszych futerkowców na bieżąco.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 2000 zł miesięcznie
brakuje 2000 zł
Więcej kolorów w hodowli!
Po przekroczeniu tego progu, do mojego stada dołączę osobnika odmiany białej – tak zwanego leucistic, którego cena osiąga do kilku tysięcy złotych. Będzie to oswojone maleństwo z zaufanej hodowli, dodatkowy towarzysz wystaw, a może po roku nawet przyszły tatuś czy mamusia. Młode będą w takim wypadku odmianą mosaic, czyli biało-szarej mieszanki powstałej ze standardowej szarej odmiany oraz leucistic. Moim celem tutaj, prócz wprowadzenia odrobiny koloru jest przybliżenie każdemu zainteresowanemu możliwości posiadania odmiany barwnej w domu. Pieniądze przekazane przez Was pozwolą na znaczne obniżenie ceny względem zagranicznych standardów, tak aby każdego wielbiciela lotopałanek było stać również na odmianę barwną. Oczywiście dopilnuję, aby nie dopuścić do sytuacji w której ktoś korzystając z Waszej dobroczynności będzie próbował na tym zarobić odsprzedając zwierzaka drożej.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 3000 zł miesięcznie
brakuje 3000 zł
Wsparcie innych hodowli oraz założenie własnego związku lub stowarzyszenia
Od tego progu zaczyna robić się poważnie. Najlepszym sposobem na dopilnowanie warunków życia lotopałanek w innych hodowlach są regulacje prawne. Możemy zrealizować je poprzez związek lub stowarzyszenie, do którego każdy chętny dołączenia hodowca będzie musiał przestrzegać pewnych reguł jak minimalny rozmiar klatki, minimalny odstęp czasu między wychowywaniem młodych, liczba i zakres badań weterynaryjnych oraz rejestracja każdego ze zwierząt będących w hodowli. Jest to trudny temat o którym cały czas próbuję dowiedzieć się więcej - z Waszą pomocą stać nas na dodatkowe porady prawne oraz konsultacje formy stowarzyszenia z innymi osobami. Machina już ruszyła, jako że mam dobry kontakt z jednym ze Stowarzyszeń Jeży Pigmejskich. Poza tym, dzięki Waszemu zaangażowaniu będziemy mieć środki na podniesienie jakości hodowlanych chętnych do współpracy hodowli czy dodatkowego wsparcia zwierząt chorych, szczegóły naszych działań będą dostępne dla wszystkich patronów.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 7000 zł miesięcznie
brakuje 7000 zł
Własna wystawa? Czemu nie!
Myśl, która pojawiła się w mojej głowie stosunkowo niedawno, jako że w moim rodzinnym mieście brakuje pokazu zwierząt egzotycznych. Organizacja tak dużego eventu to nie małe zadanie, ale pragnę się go podjąć. Do czego właściwie służą takie pokazy? Najważniejszą ich rolą jest edukacja - hodowcy opowiadają, w jaki sposób należy zajmować się danym egzotycznym gatunkiem, ale również pospolitymi zwierzakami jak psy, koty czy gryzonie - wszystko zależy od wystawionego hodowcy czy organizacji. Jako, że posiadam również szeroką wiedzę na temat warunków hodowlanych innych zwierząt, mogę z łatwością ocenić wartość tego co twierdzi hodowca, co daje mi przewagę nad innymi pokazami tego typu. W ramach takich pokazów pojawiają się również zwierzęta typowego chowu domowego oraz inne atrakcje. Patroni mogą zasugerować miasto pokazu wraz z uargumentowaniem, dlaczego akurat tam. Ze swojej strony chciałabym najbardziej zorganizować pokaz w Łodzi, jako że nie mamy tutaj żadnego, poza tym na pierwszy pokaz dobrze by było być na miejscu - gdzie mnie dalej poniesie już zależy od Was. Stworzę specjalną stronę lub ankietę, w której będziecie mogli zagłosować co byście chcieli na takim pokazie zobaczyć prócz lotopałanek. Oczywiście wstęp dla patronów, jak i udział hodowli oraz stowarzyszeń będzie darmowy, oraz pomyślimy o czymś ekstra. Byłoby super zorganizować wystawę razem z Wami!

O Autorze

Cześć, nazywam się Renata. Swoją inicjatywą chcę odejść od typowego podejścia hodowlanego nastawionego na rozmnażanie i sprzedaż zwierząt. Według mnie hodowla to coś znacznie więcej – przede wszystkim to więź ze zwierzętami, które są zdane tylko na nas, podczas gdy spełniają rolę znacznie trudniejszą niż typowe zwierzątko domowe. Za ich ciężką pracę chciałabym z każdym dniem móc nagradzać je coraz bardziej oraz edukować nowe osoby w temacie właściwej opieki i profilaktyki tego gatunku. Więc może najpierw o tym czym lotopałanka właściwie jest.

 

Lotopałanka jest to torbacz z rodziny lotopałankowatych. Budową ciała przypomina skrzyżowanie kangura z latającą wiewiórką - młode zaraz po urodzeniu noszone są w specjalnej torebce aż nie rozwiną się na tyle aby zacząć samodzielnie z niej wychodzić. Kiedy młode jest już poza torebką, nadal używa jej przez najbliższe tygodnie w celu pobierania pożywienia od matki, jest już jednak za duże żeby wejść do niej w całości.

 

 

Do lotów używa błony znajdującej się między ich przednimi a tylnymi łapkami, dzięki temu są w stanie lotem ślizgowym pokonać znacznie większą odległość niż po prostu skacząc.

 

 

Moim zdaniem hodowle nastawione wyłącznie na sprzedaż zwierząt bardzo łatwo mogą stracić równowagę między tym co dobre dla zwierząt, a co dochodowe dla ich samych. A wiemy, że ludzi bez serca którzy znaleźli w tym zysk też nie brakuje.

 

 

 

Hodowla to nie tylko przyjemności, to również ciężka praca na co dzień żeby zwierzaki rosły silne i samodzielne. Akcesoria się zużywają, dlatego postanowiłam produkować własne, zwierzaki z czasem potrzebują coraz więcej miejsca do lotów. Niektóre maluszki zostają odrzucane przez matki lub wymagają dodatkowej opieki. Jest to dla mnie dodatkowy miesiąc lub nawet dwa karmienia ręcznego po kilka razy dziennie a następnie wzmożonej kontroli, jednak nie wyobrażam sobie robić tego inaczej. Nawet odratowany i odkarmiony sztucznie zwierzak z czasem wyrasta na somodzielną i zdrową lotopałankę jeszcze mocniej związaną z ludzką ręką, potrafiącą żyć stadnie a nawet po jakimś czasie zostać dominującym osobnikiem w stadzie.

 

W przypadku sprzedaży zwierzaka, jeśli nowi właściciele sobie tego życzą pozostaję z nimi w kontakcie oraz oferuję rzadkie, sprowadzane suplementy będące częścią ich hodowlanej diety.  Opieram swoje przepisy o produkty sprowadzane z Australii oraz pilnuję równowagi minerałów, szczególnie stosunku wapnia do fosforu.

 

 

WYSTAWY

 

Biorę cykliczny udział w kilku znanych wystawach w całej Polsce. Do listy ciągle dochodzą nowe, na dzień dzisiejszy mogę wymienic kilka na których już byłam:

Zostałam również po raz pierwszy zaproszona na zbliżające się majowe wystawy:

I jestem gotowa na dalsze wyzwania!

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 0
Dziękuję, że postanowiłeś wesprzeć moją inicjatywę! Dopóki nie ruszę z portalem postępy mojej hodowli możesz obserwować bezpośrednio na stronie www.facebook.com/footshackpl, na której będą pojawiać się informacje o aktualnych wydarzeniach oraz pełna galeria zdjęciowa. Poza tym serdecznie zapraszam Cię na wystawy!
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 0
W imieniu wszystkich footshacków, dziękujemy! Otrzymujesz ode mnie 10% rabatu na wszystkie akcesoria oraz suplementy jakie posiadam. Po publikacji fotorelacji z wystaw możesz wybrać do pięciu zdjęć, które wyślę Ci w najwyższej jakości bez loga. Newsletter z aktualnymi wydarzeniami oraz aktualnościami z hodowli otrzymasz od nas e-mailowo, żeby niczego nie przegapić. Po każdej wystawie ponadto dostaniesz dostęp do specjalnego artykułu dedykowanego Patronom, gdzie podzielę się wrażeniami z wyjazdu.
Zostań patronem
25 zł / miesiąc
patroni: 0
Przed każdą wystawą otrzymujesz ode mnie specjalne zaproszenie, w odpowiedzi na które możesz zdecydować czy chcesz skorzystać z darmowej wejściówki na moje nazwisko. Liczba jest ograniczona, więc im szybciej się zgłosisz, tym większa szansa że to właśnie do Ciebie poleci wejściówka. Poza tym, na stoisku możesz wybrać sobie dowolny jeden footshackowy merchandise, w zależności od wystawy, będzie to zawsze coś trochę innego :)

* Ten próg zawiera również wszystkie nagrody z poprzednich progów (10zł)
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
Nie jest to już mała kwota,wraz z lociami dziękujemy! Twoje nazwisko będzie się pojawiać w napisach końcowych kręconych filmików, w podziękowaniach na facebooku oraz na przyszłym portalu przeznaczonemu hodowli. Przy okazji wystaw będziesz mógł również odbierać aktualny merchandise - kubeczek, naklejkę, przypinkę czy inne materiały związane z lotkami. Dla patronów będą przygotowywane specjalne paczki podarunkowe.

* Ten próg zawiera również wszystkie nagrody z poprzednich progów (10zł, 25zł)
Zostań patronem
70 zł / miesiąc
patroni: 0
Nie wiem skąd masz tyle pieniędzy, ale gwarantuję Cię miło za nie wynagrodzić! Co najmniej połowa kwoty progu zostanie przekazana na wybraną przez Ciebie organizację pomagającą zwierzakom lub którąś wybraną przeze mnie. Może to być pomoc finansowa bezpośrednio na ich konto, w formie przekazywanych akcesoriów (np. koce, karma dla schroniska) lub za pomocą wykupu przygotowanych na wsparcie drobnych przedmiotów (np. organizacja “Kocia Mama” oferuje sprzedaż m. in. zabawek, breloków lub biżuterii przekazywanej przez innych wspierających). Raz w miesiącu otrzymasz ode mnie listowne podziękowania, oraz rozlosuję dla Ciebie pamiątkowy przedmiot z puli tych które uzbieram w zamian za wsparcie. Możesz też wybrać miasto, w którym chciałbyś nas zobaczyć, a dołożę wszelkich starań żeby właśnie tam się pojawić.

* Ten próg zawiera również wszystkie nagrody z poprzednich progów (10zł, 25zł, 50zł)
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Od tego progu możesz zareklamować swoją hodowlę, pasję lub firmę za pośrednictwem footshacka! W zależności od tego, co to będzie, zaproponuję wydruk Twojego logo na naszych materiałach reklamowych, m. in. wizytówkach, ulotkach, banerach z dopiskiem “Patroni”, wspomnę o Tobie w przypadku pytań, oraz wręczę Twoje ulotki i wizytówki osobom zainteresowanym Twoją działalnością. Jednorazowo mogę również przeprowadzić z Tobą wywiad w którym opowiesz nam o swoich pasjach i napiszę o Tobie artykuł. Warunkiem koniecznym jest tematyka około zwierzakowa, w przypadku hodowli przed zareklamowaniem muszę lepiej poznać Ciebie i Twoje podejście do jej prowadzenia.

* Ten próg zawiera również wszystkie nagrody z poprzednich progów (10zł, 25zł, 50zł, 70zł)
Zostań patronem
150 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 1
Możesz dzielić ze mną stoisko! Wiele wystaw nie ma nic przeciwko dodatkowemu rodzajowi zwierząt lub akcesoriów w obrębie jednego stanowiska, a przy takim wsparciu nie jest dla mnie problemem wzięcie dodatkowych metrów na własny rachunek. Możesz liczyć na co najmniej 1/4 naszej wspólnej powierzchni, o dokładnych wymiarach poinformuję Cię jak tylko ustalę warunki z organizatorem. Dojazd do wybranego miasta musisz zorganizować samemu, z chęcią jednak wynajmę z Tobą pokój w razie wystawy dwudniowej co znacznie obniży koszty noclegu. Oczywiście pojawisz się w relacjach zdjęciowych oraz w artykule podsumowującym wyjazd. Po wystawie za to zapraszam na obiad i kawę, żeby mieć siłę na drogę powrotną.

Ważne: uczestnictwo z nami w wystawie musi być omówione z organizatorem odpowiednio wcześniej.

* Ten próg zawiera również wszystkie nagrody z poprzednich progów (10zł, 25zł, 50zł, 70zł)
Zostań patronem
200 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 10
Wsparcie instytucjonalne. Jeżeli reprezentujesz organizację lub przedsiębiorstwo, możesz nawiązać z nami trwałe relacje oraz zareklamować się za naszym pośrednictwem. Szczegóły współpracy są indywidualne.
Zostań patronem
250 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 1
Jesteś moim złotym patronem! Łącznie otrzymujesz 30% rabatu na wszystkie akcesoria i suplementy, możesz też liczyć na wszelką pomoc w transporcie na wystawy. Mam duże auto ze specjalnym przeznaczeniem wystawowym, kilka kilometrów więcej aby odebrać Ciebie i Twoje zwierzaki przy tak ogromnym wsparciu to dla mnie żaden problem. Oczywiście nie przejmujesz się niczym, po prostu pakujesz się ze mną i lotopałankami do auta i jedziesz! Fundujemy Ci również nocleg, a w miarę możliwości możemy dostosować wymiary Twojej części stoiska, nie może być jednak większe niż moje. Oczywiście pojawisz się w relacjach zdjęciowych oraz w artykule podsumowującym wyjazd. Po wystawie za to zapraszam na obiad i kawę, żeby mieć siłę na drogę powrotną.

Ważne: uczestnictwo z nami w wystawie musi być omówione z organizatorem odpowiednio wcześniej.

* Ten próg zawiera również wszystkie nagrody z poprzednich progów (10zł, 25zł, 50zł, 70zł)
Zostań patronem