Francois Martineau

W Patronite od 12.12.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1312

Liczba Patronów: 1713

Zostań Patronem
3 patronów
135 miesięcznie
2 200 łącznie
Cześć ! Jestem François Martineau ! Jestem francuzem, ale mieszkam w Krakowie. Po niespodziewanej przygodzie w programie Mam Talent w 2018, rozpocząłem w 2019 karierę artystyczną ! Śpiewam piosenki francuskie, które łączę z polskimi wersjami :)

O Autorze

Bonjour ! jestem Francois ! 

 

Jestem francuzem, a przyjechałem do Polski 8 lat temu, aby się uczyć polskiego. Coraz lepiej teraz po polsku mówię... a nawet śpiewam !

Kim jestem i czym się zajmuję ?

Od lat śpiewam na ulicy w Krakowie, dla przyjemności ludzi. Ale po mojej niespodziewanej przygodzie w zeszłym roku, w programie telewizyjnym Mam Talent 2018 (półfinalista, a nawet otrzymałem złoty przycisk od jednej z jurorów https://www.youtube.com/watch?v=LdKUvMBC3MI !), postanowiłem kontynuować w tym kierunku :) Zająłem trochę miejsce na social mediach, np kanał na Youtubie, Facebook, Instagram, założyłem zespół, z którym gram sporo koncertów... a za prośbą samej publiczności, zamierzam teraz nagrać swoją pierwszą płytę ! 

Do tej pory, mój repertuar nieustannie łączy Polskę a Francją, poprzez połączenie wersji francuskich i polskich moich ulubionych piosenek ! (m.in. Edith Piaf, Charles Aznavour, Jacques Brel, itp)

To są utwory zabawne i kabaretowe, tak jak ten :

... albo głębsze i bardziej wzruszające, tak jak tu :

Dlaczego jestem tutaj ?

Aby nagrać pierwszą płytę z dobrej jakości, to będę potrzebować wsparcia !

Proszę mi poprawić błąd przykładem jeśli się mylę, ale zdaje mi się, że takiego projektu jeszcze nigdy nie było w Polsce ! Owszem, wiele pięknych klasyków piosenki francuskiej zostało przetłumaczonych na język polski, ale po raz pierwszy, w tej płycie będzie na odwrót ! Klasyki piosenki polskiej (Młynarski, Kaczmarski, Wodecki, Demarczyk, ...) zostaną przetłumaczone i śpiewane PO FRANCUSKU ! Zwiastun płyty !

Każda pomoc się liczy i jest bardzo mile widziana !

Srodki są przeznaczone do :

- wynagrodzenia tłumaczy-poetów, aranżera, muzyków, wydawcy,

- otrzymania zgody od osób posiadających prawa majątkowe i autorskie na wydanie francuskie wersje,

- studia nagrań,

- wydanie pierwszych egzemplarzy płyty

Zapraszam do poznania moich wykonań na różnych portalach, używając hasztagów #francjawpolsce #kwarantannapofrancusku :

Pozdrawiam serdecznie !


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika