Francois Muzyk

W Patronite od 12.12.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 3296

Liczba Patronów: 3624

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
10 miesięcznie
2 795 łącznie
Cześć ! Jestem Francois ! Jestem francuzem, ale mieszkam w Krakowie. Po niespodziewanej przygodzie w programie Mam Talent w 2018, rozpocząłem w 2019 karierę artystyczną ! Śpiewam piosenki francuskie, które łączę z polskimi wersjami :)

O Autorze

Bonjour ! jestem Francois ! 

Jestem francuzem, a przyjechałem do Polski 10 lat temu, aby się uczyć polskiego. Coraz lepiej teraz po polsku mówię... a nawet śpiewam !

 

Kim jestem i czym się zajmuję ?

Od lat śpiewam na ulicy w Krakowie, dla przyjemności ludzi. Ale po mojej niespodziewanej przygodzie w zeszłym roku, w programie telewizyjnym Mam Talent 2018 (półfinalista, a nawet otrzymałem złoty przycisk od jednej z jurorów https://www.youtube.com/watch?v=LdKUvMBC3MI !), postanowiłem kontynuować w tym kierunku :)

Zajmuję swoje miejsce na social mediach, np kanał na Youtubie, Facebook, Instagram, Spotify. Założyłem również zespół, z którym gram sporo koncertów... a za prośbą samej publiczności, nagrywam płyty ! 

Mój repertuar nieustannie łączy Polskę a Francją, poprzez połączenie wersji francuskich i polskich moich ulubionych piosenek ! (m.in. Edith Piaf, Charles Aznavour, Jacques Brel, itp)

To są utwory zabawne i kabaretowe, tak jak ten :

... albo głębsze i bardziej wzruszające, tak jak tu :

Dlaczego jestem tutaj ?

Dzięki waszej pomocy, udało mi się nagrać pierwszy "tom" swojej debiutanckiej płyty, już dostępnej na Spotify pod tytułem "Vis-à-Vis, de la Vistule à la Seine" ! To są klasyki piosenki polskiej (Młynarski, Kaczmarski, Wodecki, Demarczyk, ...) zostaną przetłumaczone i śpiewane PO FRANCUSKU ! 

Teraz kolej na drugą część tego projektu : "Vis-à-Vis, od Sekwany do Wisły" !

Tym razem, zbiór 12 najpiękniejszych francuskich piosenek zaadaptowanych po polsku !

 

W tym projekcie, każda pomoc się liczy i jest bardzo mile widziana !

Srodki są przeznaczone do :

- wynagrodzenia tłumaczy-poetów, aranżera, muzyków, wydawcy,

- otrzymania zgody od osób posiadających prawa majątkowe i autorskie na wydanie francuskie wersje,

- studia nagrań,

- wydanie pierwszych egzemplarzy płyty

Zapraszam do poznania moich wykonań na różnych portalach, używając hasztagów #francois, #visavis 

MERCI za każde wsparcie ! Pozdrawiam serdecznie !


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Ewa Gaweł
Ewa Gaweł
Próg: 10 zł
Jerzy Król
Jerzy Król
Próg: 25 zł
Ewelina Król
Ewelina Król
Próg: 25 zł
Aneta Fiuk
Aneta Fiuk
Próg: 100 zł
Wiesława Kubicka
Wiesława Kubicka
Próg: 10 zł