Fundacja Analiz Sztuki

W Patronite od 31.08.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1868

liczba Patronów: 1498

2 patronów
15 miesięcznie
30 łącznie

Działalność Fundacji

2 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

1 985 zł

brakuje

Ta comiesięczna kwota pozwoli nam na dokończenie procesu wydawniczego katalogu iluminacji zawartych w rękopisach greckich z kolekcji berlińskiej oraz rozpoczęcia prac nad zbiorami rękopisów łacińskich i niemieckich.

Do tej pory zinwentaryzowaliśmy już całość rękopisów greckich inwestując własne środki finansowe. Wybraliśmy te zawierające całostronicowe przedstawienia, winiety oraz inicjały wykonane przez greckie warsztaty iluminatorskie od IX do XVIII wieku. Przy współpracy z Biblioteką Jagiellońską w Krakowie, wykonaliśmy skany rękopisów w wysokiej rozdzielczości.

Cała kolekcja będzie również wprowadzona do internetowej bazy, która pozwoli użytkownikom szybko wyszukać interesujące ich dzieła sztuki.

Katalog ten będzie podstawą do wprowadzenia nieznanych dotąd dzieł sztuki do obiegu naukowego. Do jego powstania potrzebni są specjaliści w swoich dziedzinach, aby opisy oraz analizy obiektów odznaczały się profesjonalnym wykonaniem.

Mamy nadzieję, że przy współpracy z platformą Patronite uda nam się zrealizować postawione cele. Wyniki i postępy prac będziemy na bieżąco publikować na naszym profilu.

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni