Girls Gone Tech

W Patronite od 29.05.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
390 łącznie
Prowadzę blog, na którym publikuję rozmowy z kobietami działającymi w nowych technologiach i naukach ścisłych oraz reportaże o nich. Dlaczego tylko z kobietami? Ponieważ w tych dziedzinach ciągle jest ich mało, a robią niesamowite rzeczy, które warto pokazać!

O Autorze

Cześć!

Od 2016 r. prowadzę blog, na którym publikuję wywiady z kobietami działającymi w nowych technologiach i naukach ścisłych oraz reportaże o nich. Dlaczego tylko o kobietach? Bo w tych dziedzinach ciągle jest ich mało, a robią niesamowite rzeczy! 

Na moim profilu pojawiały się zarówno debiutantki, jak Sara Matuszewska, która wraz z ojcem składa działające plotery i drukarki 3D oraz uczy tego innych w sieci...

Sara Matuszewska

https://www.girlsgonetech.pl/2017/07/06/garaz-pelen-marzen/

... jak i profesjonalistki, np. Anna Chrobry, polska naukowczyni pracująca w Niemczech. Razem ze swoimi współpracownikami stworzyła ochronę termalną jednego z elementów statku Orion, którym para astronautów NASA poleci na Księżyc w 2024 r. W tej chwili Anna zajmuje się istotnym dla nas wszystkich, komunikacyjnym projektem 5G:

https://www.girlsgonetech.pl/2020/01/16/polka-bez-ktorej-nie-byloby-lotu-na-ksiezyc-w-2024-r-wspolautorka-przelomowego-projektu-5g/

Choć jestem nieuleczalną fanką słowa pisanego, chcę również robić więcej rozmów wideo (a z czasem pewnie takich reportaży np. z różnych ciekawych miejsc, gdzie pracują moje bohaterki). W tych działaniach wspiera mnie technicznie "męska twarz" Girls Gone Tech - mój mąż Seweryn, dlatego kiedy piszę o naszym blogu, używam słowa "my" :)

Naszym kolejnym planem są podcasty, które będą powstawały na osobne tematy albo na bazie filmów, żebyście mogli spotkać się z fenomenalnymi kobietami świata nauki i technologii np. we własnym samochodzie. 

Projektem, który właśnie zrealizowałam i jestem z niego bardzo dumna, jest wydana przez Wydawnictwo Krytyki Politycznej książka - reportaż o kobietach, które były pionierkami polskiej informatyki w czasach PRL.

Bohaterki reportażu opowiedziały swoje historie na panelu prowadzonym przeze mnie w czasie Perspektywy Women in Tech Summit 2019:

Jednym słowem, nasze ukochane dziecko Girls Gone Tech chce rosnąć i rozwijać się technicznie - i właśnie do tego potrzebuje Waszej pomocy!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Agata Pi
Agata Pi
Próg: 5 zł
Ines Moskal
Ines Moskal
Próg: 20 zł