Grupa Poszukiwawczo Ratownicza Legii Akademickiej

W Patronite od 11.09.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2907

Liczba Patronów: 3107

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
10 miesięcznie
885 łącznie
Grupa Poszukiwawczo Ratownicza Legii Akademickiej to grupa ludzi, którzy poświęcają swój czas, często zostawiając swoje obowiązki, by nieść pomoc osobom zaginionym, które z różnych przyczyn wychodzą ze swoich domów i już do nich nie powracają.

O Autorze

Grupa Poszukiwawczo Ratownicza Legii Akademickiej zrzesza młodych, energicznych i ambitnych ludzi, którzy w przerwach pomiędzy nauką, a pracą lub też wypełnianiem innych obowiązków, zajmują się poszukiwaniem osób zaginionych. Głównym celem naszej grupy jest pomoc w poszukiwaniu osób, które wyszły z domu i z różnych powodów do niego nie powróciły. Za każdym razem, gdy ruszamy w teren, dokładamy wszelkich starań, aby poszukiwana przez nas osoba wróciła do swoich bliskich cała i zdrowa. Od 10 czerwca 2020 r. grupa prowadzi sformalizowaną współpracę z Komendą Wojewódzką Policji w Lublinie. Podpisanie umowy z Komendantem Wojewódzkim Policji było ukoronowaniem wysiłków włożonych w coraz bardziej profesjonalne prowadzenie działań poszukiwawczych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W naszych szeregach znajdują się między innymi strażacy, ratownicy medyczni, policjanci, strażnicy ochrony kolei oraz żołnierze. Licznie współpracujemy także ze wszystkimi służbami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Często bierzemy także udział w pokazach i szkoleniach z udzielania pierwszej pomocy, a czasami zdarza nam się także brać udział w zabezpieczaniu mniejszych bądź większych imprez. Przeprowadziliśmy między innymi szkolenie dla żołnierzy Drugiej Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej w zakresie realizowania poszukiwań osób zaginionych w terenie. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Członkowie naszej grupy brali także udział w działaniach związanych z epidemią koronawirusa odkażając miejsca przestrzeni publicznej, czy dostarczając niezbędne produkty osobom przebywającym w kwarantannie, czy osobom w podeszłym wieku, których stan zdrowia nie pozwalał na samodzielne wyjście do sklepu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jako grupa, specjalizująca się w poszukiwaniach, działamy dopiero od roku 2018. Niemniej, grupa powstała 5 lat wcześniej i w sposób nieformalny działała na rzecz osób zaginionych, oraz ucząc innych jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. Jednym z naszych głównych założeń jest ciągły rozwój, abyśmy mogli działać coraz bardziej profesjonalnie, na większą skalę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mocno walczymy o to, aby o naszej grupie i naszych działaniach było jak najgłośniej. Nasz fanpage na Facebooku obserwuje już ponad tysiąc osób. Ciągle udostępniane są na nim nowe posty, krótkie sprawozdania z naszych akcji, informacje o finałach poszukiwań, te zakończone sukcesem, ale także i te, które zakończyły się tragicznie.

 

 

 

 

 

 

 

 

W naszych szeregach znajduje się specjalnie wyszkolony pies, a także jego przewodnik. Dzięki nim jesteśmy w stanie przeszukiwać teren o wiele dokładniej, trafiać na konkretne wskazówki rzeczowe (dzięki psu mamy większe szanse na znalezienie rzeczy osobistych i śladów, które pozostawił poszukiwany) lub podejmować działania poszukiwawcze, nawet po upływie dłuższego czasu (tak jak w wypadku starszego mężczyzny, pies podjął trop po 4 dniach odkąd widziano go po raz ostatni).

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasza działalność jest w pełni finansowana ze środków osób należących do Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej. Sami pokrywamy koszty ubezpieczenia, wynajmu magazynu, w którym przechowujemy sprzęt, a także ponosimy pełne koszty jego konserwacji. Jako Grupa Poszukiwawczo Ratownicza jesteśmy w pełni zmobilizowani do ciągłego rozwoju, poszerzania zakresu naszych działań, zwiększania naszych kompetencji i umiejętności. Chcemy działać, pomagać, szukać, rozwijać się i jeszcze czynniej przyczyniać się do tego, aby osoby zaginione wracały do swoich domów całe i zdrowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy serdecznie wszystkich Was do odwiedzenia oraz obserwowania naszej strony na FB: https://www.facebook.com/gprla

Chcielibyśmy również z góry podziękować wszystkim osobom, które zdecydują się wesprzeć naszą działalność przyczyniając się tym samym do podejmowania przez nas jeszcze skuteczniejszych działań oraz jeszcze mocniej nas motywując. DZIĘKUJEMY!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Sylwester Adamek
Sylwester Adamek
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Piotr Rafałowski
Piotr Rafałowski
Próg: 10 zł
Edyta Atyde
Edyta Atyde
Próg: 10 zł
Green Cat
Green Cat
Próg: 5 zł
Katarzyna Jaworska
Katarzyna Jaworska
Próg: 25 zł