iSAP Słowiańska Agencja Prasowa

W Patronite od 24.01.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1961

Liczba Patronów: 2384

Zostań Patronem
Kup na prezent
3 patronów
110 miesięcznie
2 035 łącznie
iSAP- Słowiańska Agencja Prasowa to miejsce, w którym wymieniamy się informacjami ze słowiańskiego świata kulturalnego. Sięgamy po etnografię, archeologię, kulturoznawstwo i religioznawstwo. Prowadzimy wywiady ze specjalistami różnych, bliskich kulturze Słowian, dziedzin.

O Autorze

iSAP to czasopismo zarejestrowane postanowieniem Sądu Okręgowego w Katowicach Wydział I Cywilny 25 czerwca 2020 roku. Wpisane do rejestru dzienników i czasopism pod poz. Pr. 3012.

Jesteśmy dla informacji

Jesteśmy portalem informacyjnym zajmującym się obszarem kultury ludowej i słowiańskiej, co wiąże się z szerokopojętym odtwórstwem historycznym a także współczesnymi ruchami rodzimokulturowymi.

Dlaczego Patronite?

  1. Chcemy aby wiedza była ogólnodostępna - finanse pozwolą nam pokrywać dodatkowe koszta związane z np. zakupem książek, dostępu do publikacji naukowych, na bazie których tworzymy nasze artykuły. Zależy nam na tym, aby nasze artykuły ZAWSZE były ZA DARMO dla naszych odbiorców.
  2. Chcemy pomagać - dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli prowadzic AKCJE CHARYTATYWNE, przekazując część z naszych zarobków dla transparentnych instytucji wsparających ludzi, chroniących zwierzęta i rodzimą przyrodę.
  3. Chcemy doceniać - tworząc budżet pozwalający na PRZYZNAWANIE NAGRÓD osobom, instytucjom i organizacjom, którym zawdzięczamy wyjątkowy wkład w rozwijanie wiedzy i świadomości o kulturze oraz wierze Słowian.
  4. Chcemy być wolni od reklam - chcemy uniknąć bombardowania naszych obserwatorów reklamami, które pokrywają koszty działalności iSAP. Tym samym, będziemy mogli skupić się na PROMOWANIU NIEDOCENIANYCH MAREK, które nie zawsze posiadają budżet na płatne reklamy, a są warte polecenia przez swój wkład w kulturę i rozpowszechnianą wiedzę - tym samym marki te staną się lepiej widoczne niż w tłumie płatnych konkurentów.

 

Co u nas znajdziesz?

  •  artykuły nt. wierzeń Słowian i tradycji ludowej,
    • w tym: archeologia, etnografia, zielarstwo, magia ludowa i wierzenia ludowe, rodzimowierstwo słowiańskie i współczesne ruchy rodzimowiercze, dawna kuchnia, odtwórstwo historyczne i wiele więcej,
  •  reportaże z miejsc o kulturowym znaczeniu,
  •  recenzje książek, filmów, piosenek i płyt muzycznych,
  •  reportaże z koncertów, festiwali, spektakli teatralnych i innych wydarzeń artystycznych,
  •  wywiady z artystami i reprezentantami różnych grup społecznych (w tym rodzimowierczych),
  •  podcasty ze specjalistami takich dziedzin jak archeologia, etnografia, odtwórstwo historyczne.

iSAPowa redakcja

Nasz skład to obecnie około 20 osób, które sumiennie pracują, oddając się swojej pasji, przygotowując rzetelne i bogate w źródła materiały.

U nas nie znajdziesz artykułów bez bibliografii. Każdy autor nie tylko podlega wnikliwej ocenie redaktora naczelnego, ale również zasięga opinii korektorów. Dzięki temu jesteśmy wiarygodnym źródłem rzetelnych informacji.

Pomóż nam się rozwijać!

Twoje wsparcie pozwoli nam w rozwijaniu medialnych skrzydeł i zapewni nam całkowitą niezależność.

Postaw nam kawę lub zostań wyjątkowym patronem, który zdobędzie dostęp do materiałów PREMIUM.

Dziękujemy za wsparcie!
Redakcja iSAP


To może cię zainteresować!

ARTYKUŁY

  • Słowiańskie symbole na pisankach Serbołużyczan [czytaj]
  • Mandragora – tajemnicza roślina i składnik maści czarownic [czytaj]
  • Święto Welesa – historia i dotarcie do Polski [czytaj]
  • Kilka nieoczywistych filmów, które mogą spodobać się folklorolubom [czytaj]
  • Przegląd bułgarskiej sceny folkmetalowej [czytaj]
  • Co telewizja wie o rodzimowiercach słowiańskich?  [czytaj]
  • Od poczęcia do wywodu, czyli jak przychodzi na świat Słowianin [czytaj]

RECENZJE

  • Błyskotliwy, zabawny, wciągający – jeden z najlepszych zbiorów podań i legend o polskich diabłach [czytaj]
  • ,,Ślad wody” Magdaleny Zawadzkiej- Sołtysek, czyli niezwykły początek wspaniałej serii [czytaj]
  • Paskuda? Nie! To świetny audiobook! [czytaj]
  • Recenzja książki ,,Pożegnanie z diabłem i czarownicą. Wierzenia ludowe” [czytaj]
  • Krwawa historia krwi – recenzja książki ,,Krew. Medyczne i kulturowe aspekty na przestrzeni dziejów” [czytaj]
  • Fascynująca powieść o Piastach i Wikingach- recenzja książki ,,Bjørn. Syn burzy” [czytaj]

PODCASTY

ETNOGRAFIA: (Re)poganizacja i neopoganie

W podcaście spotykamy się ze znanym juz z innych naszych wywiadów dr hab. Piotrem Grochowskim z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W podcaście rozmawiamy o wynikach jego badań i o najnowszej publikacji pt. "Stado i Kupała w praktykach obrzędowych polskich rodzimowierców. O rewitalizacji źródeł etnograficznych i historycznych."

SZTUKA I KULTURA: Motanki - magiczne lalki

Katarzyna Dorota jest pomysłodawcą i właścicielką portalu Urban Magia na którym prezentuje szeroko pojętą magię ludową. Jej głównym zainteresowaniem są motanki (białoruskie), tj. magiczne laleczki wykonywane w tradycjach ludowych w przeróżnych celach, m.in. spełniania marzeń.

ARCHEOLOGIA: Ryczyn. Grodzisko pełne tajemnic

Dr Magdalena Przysiężna- Pizarska z Uniwersytetu Opolskiego od blisko 15 lat bada grodzisko w Ryczynie (województwo dolnośląskie). Ryczyn jest wymieniany w bulli papieskiej w 1093 roku oraz w Kronice Czechów Kosmasa z Pragi. Dawniej uważany był za zespół osadniczny - dzisiaj postrzegany jest jako gród związany z rytualistyką dawnych pogan. Ewenement na skalę europejską.

ODTWÓRSTWO: Jak zacząć? | Podcast z Igorem Górewiczem

Igor Górewicz | Wojewoda Drużyny Grodu Trzygłowa, odtwórca historyczny, pisarz i wydawca, edukator. Znany w Polsce i na świecie. Dzisiaj rozmawiamy na temat podstaw odtwórstwa oraz odpowiadamy na pytanie: Jak zacząć?


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Marcin Pazdyga
Marcin Pazdyga
Próg: 50 zł
Mateusz Paryl
Mateusz Paryl
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł