Szukaj
Przydatne linki
Logowanie Rejestracja Kategorie FAQ Jak to działa Baza wiedzy Kontakt z Patronite Regulamin Kup na prezentNie jesteś zalogowany
W Patronite od 24.01.2022
Ranking Autorów
Miesięczne wsparcie: 1961
Liczba Patronów: 2384
iSAP to czasopismo zarejestrowane postanowieniem Sądu Okręgowego w Katowicach Wydział I Cywilny 25 czerwca 2020 roku. Wpisane do rejestru dzienników i czasopism pod poz. Pr. 3012.
Jesteśmy portalem informacyjnym zajmującym się obszarem kultury ludowej i słowiańskiej, co wiąże się z szerokopojętym odtwórstwem historycznym a także współczesnymi ruchami rodzimokulturowymi.
Nasz skład to obecnie około 20 osób, które sumiennie pracują, oddając się swojej pasji, przygotowując rzetelne i bogate w źródła materiały.
U nas nie znajdziesz artykułów bez bibliografii. Każdy autor nie tylko podlega wnikliwej ocenie redaktora naczelnego, ale również zasięga opinii korektorów. Dzięki temu jesteśmy wiarygodnym źródłem rzetelnych informacji.
Twoje wsparcie pozwoli nam w rozwijaniu medialnych skrzydeł i zapewni nam całkowitą niezależność.
Postaw nam kawę lub zostań wyjątkowym patronem, który zdobędzie dostęp do materiałów PREMIUM.
Dziękujemy za wsparcie!
Redakcja iSAP
ARTYKUŁY
RECENZJE
PODCASTY
ETNOGRAFIA: (Re)poganizacja i neopoganie
W podcaście spotykamy się ze znanym juz z innych naszych wywiadów dr hab. Piotrem Grochowskim z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W podcaście rozmawiamy o wynikach jego badań i o najnowszej publikacji pt. "Stado i Kupała w praktykach obrzędowych polskich rodzimowierców. O rewitalizacji źródeł etnograficznych i historycznych."
SZTUKA I KULTURA: Motanki - magiczne lalki
Katarzyna Dorota jest pomysłodawcą i właścicielką portalu Urban Magia na którym prezentuje szeroko pojętą magię ludową. Jej głównym zainteresowaniem są motanki (białoruskie), tj. magiczne laleczki wykonywane w tradycjach ludowych w przeróżnych celach, m.in. spełniania marzeń.
ARCHEOLOGIA: Ryczyn. Grodzisko pełne tajemnic
Dr Magdalena Przysiężna- Pizarska z Uniwersytetu Opolskiego od blisko 15 lat bada grodzisko w Ryczynie (województwo dolnośląskie). Ryczyn jest wymieniany w bulli papieskiej w 1093 roku oraz w Kronice Czechów Kosmasa z Pragi. Dawniej uważany był za zespół osadniczny - dzisiaj postrzegany jest jako gród związany z rytualistyką dawnych pogan. Ewenement na skalę europejską.
ODTWÓRSTWO: Jak zacząć? | Podcast z Igorem Górewiczem
Igor Górewicz | Wojewoda Drużyny Grodu Trzygłowa, odtwórca historyczny, pisarz i wydawca, edukator. Znany w Polsce i na świecie. Dzisiaj rozmawiamy na temat podstaw odtwórstwa oraz odpowiadamy na pytanie: Jak zacząć?
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:
Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.
GROSZA DAJ ISAPOWI
---------------------
Dziękujemy Ci za tą symboliczną,
ale jakże motywującą wpłatę!
Patroni: 0
Z KAGANKIEM
---------------------
Chcemy aby wiedza była dostępna dla wszystkich.
Dzięki Tobie możemy skupić się na pisaniu artykułów na temat Słowian, ich kultury i wierzeń. Tym samym pozwalając każdemy z tej wiedzy korzystać.
Dziękujemy Ci Przyjacielu!
Patroni: 1
DRUH PODRÓŻY PO HISTORII
---------------------
Te 25 zł można wydać na inne przyjemności: ciasto, piwo, bilet do kina...
A jednak chcesz podarować tę kwotę na rzecz iSAPu. Tak robią dobrzy druhowie, ludzie na których można polegać.
Zapraszamy Cię zatem do podróży. Przekazując nam tę cegiełkę- robisz to właśnie teraz, dołączasz do naszej gromady pasjonatów.
Dzięki Tobie możemy tworzyć i popularyzować wiedzę o Słowianach wśród ludzi, którzy dopiero zaczęli swoją podróż w te przepiękne rejony kultury.
Patroni: 0
Z PIEŚNIĄ NA USTACH
---------------------
Walczymy!
Właśnie teraz możemy zacząć robić płatne kampanie reklamowe, dzięki którym iSAP i nasze treści, będą jeszcze lepiej widoczne i przebiją się przez blokujące nas algorytmy.
Sława Ci bracie!
Patroni: 2
MECENAS KULTURY SŁOWIAN
---------------------
Robisz to, bo czujesz, że to ważne.
Tak, znajomość korzeni naszej kultury to klucz do poznania zwyczajów i tradycji oraz sposobu myślenia całego społeczeństwa.
Dzięki Tobie Słowianie nie będą tylko historią, będą PRZYSZŁOŚCIĄ.
A my o to teraz możemy w spokoju zadbać!
Niechaj Ci Bogi darzą!
Patroni: 0
Promowani autorzy
Pomoc