Instytut Mieczysława Wajnberga

W Patronite od 06.05.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1619

Liczba Patronów: 2285

Zostań Patronem
Kup na prezent
2 patronów
150 miesięcznie
5 700 łącznie

Podcasty Instytutu Mieczysława Wajnberga

600 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Rozmowy z naszymi gośćmi - muzykami, muzykologami, reżyserami, dziennikarzami - prowadzone są w różnych językach, dlatego konieczne będzie tworzenie tłumaczeń i napisów do rozmów nagranych w wersji audio-video oraz audiodeskrypcji do wersji audio. Dzięki otrzymanemu wsparciu będziemy mogli zlecić tłumaczenia oraz tworzenie napisów w pliku .srt

Książka do pisania - Warszawa Wajnberga

3 000 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Wspólnie z Wydawnictwem "Austeria" planujemy przygotowanie wyjątkowego wydawnictwa - Książki do Pisania skupionej wokół Mieczysława Wajnberga i jego Warszawy. Jeśli chcecie sprawdzić, jak wyglądają inne książki z serii, polecamy odwiedzić stronę https://austeria.pl/kategoria-produktu/ksiazka-do-pisania/

Nie chcemy zdradzać za dużo, ale już teraz możemy powiedzieć, że nasza książka będzie opowiadać historię Mietka i Warszawy w zupełnie inny, niż do tej pory sposób:) redaktorem wydania będzie Aleksander Laskowski, a za stronę graficzną odpowiada Karol Tomoki Yamazaki.

Domówka u Mietka Wajnberga - święto kamienicy przy Żelaznej 66

5 000 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

"Domówka u Mietka Wajnberga" po raz pierwszy odbędzie się 5 września 2021. Zaprosimy Was w niedzielne popołudnie pod mur rodzinnej kamienicy Wajnbergów - to właśnie tu odbędzie się wernisaż fotografii artysty/-ki, którego/którą wyłonimy na drodze konkursu. Po miesięcznej rezydencji przy Żelaznej 66 mamy nadzieję, że stworzy on/ona unikatowy cykl artystycznych fotografii dokumentujących obecny stan tej pięknej, choć mocno zaniedbanej kamienicy, jednego z wolskich ostańców, ostatnich świadków historii getta warszawskiego. Ale wernisaż to nie wszystko! Wyobrażamy sobie, że Mietek mógłby zaprosić do siebie do domu starszych kolegów z Konserwatorium Warszawskiego - Andrzeja Panufnika i Witolda Lutosławskiego. Dlatego właśnie wernisażowi towarzyszyć będzie koncert, podczas którego zaproszeni przez nas artyści wykonają utwory Mietka, Andrzeja i Witka. A na koniec usiądziemy wszyscy wygodnie na leżakach i obejrzymy wspólnie film "Fredek uszczęśliwia świat" - komedię z roku 1936 roku, do której Wajnberga skomponował muzykę, a nawet pojawia się w jednej ze scen - którą wyświetlimy na ścianie kamienicy.

Projekt otrzymał częściowe dofinansowanie z Urzędu Miasta st. Warszawy dzięki współpracy z zaprzyjaźnioną fundacją „Sfera Harmonii” - ta dotacja pozwala nam zorganizować część dotyczącą rezydencji fotograficznej i wernisażu. Żeby jednak w pełni zrealizować "Domówkę..." prosimy Was o wsparcie części muzycznej - honorariów dla zaproszonych muzyków, opłat licencyjnych oraz wypożyczenia i transportu pianina.

"Domówka..." będzie odbywać się co roku na początku września - to nie tylko czas rozpoczęcia roku szkolnego w ówczesnym Konserwatorium Warszawskim , ale także ostatnie dni Mietka w Warszawie - uciekł z niej bowiem w nocy z 6 na 7 września 1939.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Małgorzata Kuziemska-Sławek
Małgorzata Kuziemska-Sławek
Próg: 100 zł
Jarosław Sławek
Jarosław Sławek
Próg: 50 zł
Jan Hartman
Jan Hartman
Próg: 100 zł