Avatar użytkownika

Jola Szymańska

79
patronów
1 740 
miesięcznie
177 190 
łącznie
79
patronów
1 740 zł 177 190 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Matko! Stało się :D Zapraszam Cię do mojej specjalnej Grupy Patronów (jest na FB)! To znaczy, że możesz wziąć udział w specjalnym, kameralnym spotkaniu dla Patronów (odbędzie się 1-2 razy w roku). Możesz też spotkać mnie spontanicznie - będę dawała na grupie znać, jeżeli w najbliższym czasie będzie mnie można gdzieś złapać :) Będę tam też wrzucać specjalne live'y i podzielę się kulisami twórczej niemocy i mocy, a do tego poznasz resztę grupowej ekipy! ;)
20 zł miesięcznie
Wybierz 20 zł
77 dostępnych miejsc
Szczerze? Jestem wzruszona, że rozważasz tę opcję :) Jeśli ją wybierzesz, Twoje imię i nazwisko wyrysuję ręcznie na specjalnej Planszy Patronów, którą zakończy się każdy mój film. Grafikę z Twoim nazwiskiem wyślę Ci też na maila w pliku PNG - do swobodnego użytku ;)

PS Proszę, potwierdź mi w wiadomości prywatnej, czy mogę Cię podpisać publicznie - może wolisz wykorzystać swój pseudonim? ;)

+ zapraszam Cię do Grupy Patronów! :)
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
92 dostępne miejsca
O, Kochana (lub Kochany) :D Należy Ci się pół mojego serca i kartka pocztowa z podziękowaniami!

+ zapraszam Cię do Grupy Patronów!
+ mam dla Ciebie też prezent z puli za 20 zł! :)
70 zł miesięcznie
Wybierz 70 zł
97 dostępnych miejsc
Jeju, naprawdę?! :))) Jestem zaszczycona! :) W ramach podziękowań wysyłam Ci pisany ręcznie list z kilkoma osobistymi drobiazgami, obrazkami i ciekawostkami co u mnie, co ostatnio czytam, co polecam.
PS Jeżeli możesz, podpowiedz mi w wiadomości prywatnej kim jesteś, co Cię interesuje, gdzie mieszkasz. Tak, żebym wiedziała o Tobie coś więcej! :)

+ zapraszam Cię do Grupy Patronów!
+ mam dla Ciebie też prezent z puli za 20 i 50 zł! :)
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
99 dostępnych miejsc
Moja Droga / Mój Drogi, chylę czoła i ściskam. To niesamowite, że moja radosna twórczość jest dla Ciebie tak ważna! Chciałabym odwięczyć Ci się czymś osobistym. Czymś, co pomogło mi żyć lepiej. Mam dla Ciebie bardzo ważną dla mnie książkę z osobistą dedykacją.

+ zapraszam Cię do Grupy Patronów!
+ mam dla Ciebie też prezent z puli za 20, 50 i 70 zł! :)
150 zł miesięcznie
Wybierz 150 zł
9 dostępnych miejsc
Jednym słowem: WOW. Zapraszam Cię na kawę - w Krakowie lub w Warszawie. Będę do Twojej dyspozycji, ale zastrzegam, że sama będę miała do Ciebie masę pytań! :)

PS Jeżeli nie dasz rady spotkać się osobiście, możemy spotkać się na Skype, a jeśli będę w Twoim rodzinnym mieście, to dam znać i się zobaczymy :)

+ zapraszam Cię do Grupy Patronów!
+ mam dla Ciebie też prezent z puli za 20, 50, 70 i 100 zł! :)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Jola Szymańska w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Autorka Instagrama i kanału YouTube (@jola_szymanska) oraz podcastu Też Odchodzę.

Cześć! Nazywam się Jola Szymańska.

Na moim i kanale YouTube znajdziesz luźne weekly vlogi, rozkminy o książkach i psychoterapii. Podobnie na Instagramie :)

Jestem też autorką podcastu Też Odchodzę o procesie odchodzenia i/lub dystansowania się do Kościoła katolickiego oraz reportaży, o których poniżej. Jednak, choć niczego nie wykluczam, w najbliższych miesiącach nie planuję wracać do tego tematu :)

 

1. WEEKLY VLOGI

Od marca 2022 roku głównym formatem na moim kanale są weekly vlogi. Jeżeli szukasz spokojnej rozrywki z przymróżeniem oka, zapraszam ;)

2. PSYCHOTERAPIA

Kilka lat temu zaczęłam dzielić się swoim doświadczeniem psychoterapii. Nie jestem specjalistką, a moja historia nie jest wzorcem, ale mam nadzieję, że może być wsparciem dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad skorzystaniem z pomocy w zakresie zdrowia psychicznego.

Na playliście "PSYCHOTERAPIA" znajdziesz szereg filmów o tym, jak terapia wyglądała u mnie i jak mi pomogła:

 

3. KSIĄŻKI

Często mówię o książkach, bo miały i mają ogromny wpływ na to, kim dziś jestem. Mówię o nich na Instagramie, we vlogach, ale także w typowo książkowych filmach. Te ostatnie znajdziecie na specjalnej youtubowej playliście.

 

TEŻ ODCHODZĘ - podcast i reportaże

Jestem autorką podcastu Też Odchodzę oraz dwóch reportaży na temat religijności, opublikowanych w Tygodniku Powszechnym.

Pierwszy z nich ("Odczarowanie") dotyczy szkodliwości religijnej narracji o tzw. "czystości przedmałżeńskiej". To historia o samotności i odrzuceniu. Opowieść kilku młodych kobiet, które po ślubie zaskoczyła kompletna nieadekwatność nauczań księży i ich ignorancja wobec poważnych problemów, jakich doświadczają w swoim życiu seksualnym i rodzinnym. 

Drugi ("Ale nas zbaw ode złego") opowiada o tym, jak wierzące dzieci i młodzież bywają wykorzystywane emocjonalne i stają się ofiarami przemocy psychicznej w radykalnych, katolickich wspólnotach. Jego bohaterka, Ola, od dziecka była kształtowana lękami przed szatanem i demonami. Jak wpłynęło to na jej psychikę i życiowe wybory?

Możliwość spokojnego szukania historii i opisywania ich zawdzięczam właśnie Matronkom i Patronom. Bez nich nie znalazłabym w sobie przestrzeni na spisanie tych opowieści. 

Podcast oraz oba teksty były dla mnie klamrą zamykającą trudny rozdział w życiu prywatnym i zawodowym. Sama odeszłam z Kościoła katolickiego końcem 2019 roku.

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Jola Szymańska w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Jola Szymańska już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Aneta Sikorska
Aneta Sikorska
10 zł
Aśka D.
Aśka D.
10 zł
Paweł  Kuźmiak
Paweł Kuźmiak
20 zł
Katarzyna Baster
Katarzyna Baster
10 zł
Martyna Pancerz
Martyna Pancerz
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.