Avatar użytkownika

Już tłumaczę - podkast o książkach

35
patronów
790 
miesięcznie
15 805 
łącznie
35
patronów
790 zł 15 805 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
10 na 10 to najwyższa ocena na Lubimy Czytać! Ogromnie dziękujemy Ci za wsparcie, za to, że jesteś z nami i chcesz nie tylko nas słuchać, ale także pomóc nam w nagrywaniu. Na naszych półkach postawiłybyśmy Cię między Toni Morrison a Swietłaną Aleksijewicz (wskazówka: to noblistki, więc nie byle kto!)
W ramach podziękowania zyskasz dostęp do zamkniętej grupy Matronek i Patronów na Facebooku, gdzie będziemy między innymi z wyprzedzeniem informować o tym, co pojawi się w odcinkach, i gdzie członkowie i członkinie będą mogli i mogły rozmawiać o książkach. Twoje imię i/lub nazwisko albo nick znajdą się na naszej stronie internetowej w specjalnej zakładce. Możesz też zachować anonimowość 🖤
30 zł miesięcznie
Limit Patronów osiągnięty!
30 złotych! Cieszymy się, że Twoim zdaniem zasługujemy na tak wyjątkowe wsparcie. Ogromnie dziękujemy za to, że jesteś z nami i chcesz nie tylko nas słuchać, ale także pomóc nam w nagrywaniu. Na naszych półkach postawiłybyśmy Cię obok jedynej, najlepszej Virginii Woolf i ukochanej kolekcji literatury irlandzkiej.
W ramach podziękowań chciałybyśmy zrobić dla Ciebie coś równie wyjątkowego. Dostaniesz nie tylko zaproszenie do grupy na Facebooku, wzmiankę na naszej stronie i głosowy newsletter (nagrody z pozostałych progów). Raz na dwa miesiące przygotujemy dla Ciebie specjalną indywidualną rekomendację książkową na podstawie Twoich zainteresowań, wcześniejszych lektur i ulubionych pisarzy i pisarek. Rekomendacje wraz z uzasadnieniem chętnie wyślemy Ci w formie listu, do którego dorzucimy zakładkę albo inny drobiazg! Dziękujemy 🖤
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
1 dostępne miejsce
Coś niesamowitego: 100 złotych! To dla nas ogromne wyróżnienie, że chcesz przeznaczyć na wsparcie nas taką kwotę. Tyle kosztuje dobra książka lub dwie w kameralnej księgarni. Ogromnie dziękujemy za to, że jesteś z nami i chcesz nie tylko nas słuchać, ale także pomóc nam w nagrywaniu. Na naszych półkach stworzyłybyśmy dla Ciebie osobą kategorię: jesteś jak jedyna w swoim rodzaju lektura.

Co od nas dostaniesz? Taki poziom wsparcia zasługuje na paczkę niespodziankę! W tej paczce znajdzie się książka, wybrana specjalnie przez nas dla Ciebie, z gwarancją zakupu w kameralnej księgarni lub wydawnictwie (skoro chcesz nas wesprzeć taką kwotą, to pewnie dobrze nas znasz i wiesz, że książki kupujemy tylko w takich miejscach). Do książki dołączymy różne książkowe gadżety, a także liścik od nas z uzasadnieniem wyboru. Dołożymy starań, by książka Ci się spodobała. UWAGA: pierwszą paczkę wyślemy po 3 miesiącach ciągłego wsparcia. Każdą kolejną również będziesz otrzymywać w odstępie 3 miesięcy. O sposobie doręczenia decydujesz Ty! Wysyłkę zrealizujemy pocztą, kurierem lub do paczkomatu. Wysyłka tylko na terenie Polski.

Oczywiście dostaniesz od nas też zaproszenie do grupy na Facebooku, wzmiankę na naszej stronie i głosowy newsletter (nagrody z pozostałych progów). Dziękujemy 🖤

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Już tłumaczę - podkast o książkach w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Cześć! Tu Ela i Paya. Jesteśmy tłumaczkami, a w naszym podkaście rozmawiamy o książkach. Zalewają nas setki wydawniczych propozycji, ale my staramy się wyłowić te, które łączą ważne tematy społeczne, świeże spojrzenie i dobre pisarstwo. Zapraszamy do słuchania!

„Już tłumaczę” to podkast o książkach, ale nie tylko. Chcemy w nim pokazywać, jak literatura przenika świat, jak go opisuje, odbija w krzywym zwierciadle, odkrywa przed nami nieznane jego aspekty, jak uwrażliwia nas na rzeczywistość. Staramy się mówić wyłącznie o książkach, które w jakiś sposób nas poruszyły i wydały nam się wartościowe. Cenimy sobie różnorodność głosów – lubimy sięgać po lektury z różnych zakątków świata, pisane przez autorów, autorki i osoby autorskie o najrozmaitszych doświadczeniach. Interesują nas między innymi tematy związane z nierównościami społecznymi, feminizmem, prześladowaniem mniejszości, prawami zwierząt, kwestią tożsamości. Zwracamy też baczną uwagę na kunszt literacki, no i oczywiście na tłumaczenie. Wybieramy różne gatunki literackie – od powieści, przez reportaże, biografie i wspomnienia, po poezję – dlatego mamy nadzieję, że każdy i każda znajdzie wśród naszych poleceń coś dla siebie.

Odcinki ukazują się w co drugą niedzielę. Znajdziecie nas na Spotify, Anchor, Apple Podcasts, Google Podcasts i w wielu innych miejscach do słuchania podkastów!

Zapraszamy do słuchania!

Autor: Marcin Giba Zdj. Marcin Giba

 

Rozmowy o książkach są częścią naszej codzienności, a podkast powstał, byśmy mogły dzielić się nimi z szerszym gronem odbiorców. Lubimy dyskutować o treści i formie, szukać nawiązań literackich i analizować tytuły, a przede wszystkim – wymieniać opinie ze słuchaczkami i słuchaczami. Bardzo cieszymy się za każdym razem, gdy piszecie, że podobała wam się lektura z naszego polecenia. Ogromną radość sprawia nam też nasz Podkastowy Dyskusyjny Klub Książki, czyli odcinki specjalne, w których oddajemy głos czytelniczkom i czytelnikom. Jakiś czas temu przeniosłyśmy spotkania naszego klubu do rzeczywistości i ruszyłyśmy w trasę po Śląsku z naszym Śląskim Objazdowym Klubem Książki. Spotkania odbywają się co kilka miesięcy. Śledźcie informacje na naszej grupie, by dowiedzieć się więcej!

Uwielbiamy też odwiedzać kameralne księgarnie i wspierać ich działalność! Nie zdziwcie się, jeśli zobaczycie nas z naręczami książek w księgarni Orbita, gdzie raz nawet zawitałyśmy z mikrofonem. Zrealizowałyśmy też odcinek z księgarkami z księgarni Dopełniacz w Chorzowie i Black Woolf w Katowicach.

Do tej pory współpracowałyśmy między innymi z następującymi wydawnictwami: Relacja, PIW, Afera, słowo/obraz terytoria, Drzazgi, Czarne, Muza, Nowa Baśń, Marpress, Instytut Literatury, W.A.B., Znak, Krytyka Polityczna, Wydawnictwem Literackim i Wydawnictwem Poznańskim publikując recenzje książek i wywiady z autorkami i tłumaczami.

Nasza praca została już parokrotnie doceniona.

Zostałyśmy wymienione w magazynie ForbesWomen (2/2021) jako „Kobiety, które warto podsłuchiwać” w kategorii „Podróże, polityka i kultura”. W sierpniu 2022 miałyśmy zaszczyt zostać wyróżnione przez redakcję serwisu Granice.pl w zestawieniu najlepszych influencerów książkowych 2022 w kategorii „Profesjonaliści”. Rok później powtórzyłyśmy ten sukces. W 2024 roku dzięki głosom naszych słuchaczy i słuchaczek otrzymałyśmy nagrodę w rankingu „OpowiemCi” 2023 w kategorii „Podcast”.

Sylwia Chutnik wymieniła nasz podcast w swoim felietonie „Queerowe radio” dla Magazynu Replika (nr 94). Nasz podkast znalazł się w dziesiątce najlepszych podkastów o literaturze według portalu Twoja Księgarnia w sierpniu 2020 roku i ponownie w kwietniu 2022 roku. Zostałyśmy również wymienione przez Jagodę Gawliczek w artykule dla GoingApp „Wsłuchani w literaturę: audycje i podcasty o książkach”. Można także o nas przeczytać na portalu SocialPress w artykule „Podcasty o książkach. Posłuchaj o literaturze”.


Dlaczego będziemy wdzięczne za Wasze wsparcie?

Chętnie inwestujemy czas, pieniądze i pasję, by nasze odcinki były coraz ciekawsze, bardziej różnorodne i dostępne w lepszej jakości. Dzięki Waszemu wsparciu te inwestycje częściowo nam się zwrócą, ale też będziemy mogły rozwijać się dalej. Na razie działamy na Śląsku, odwiedzając kameralne księgarnie i pokazując Wam ciekawe książkowe miejsca i wydarzenia, ale być może z Waszą pomocą będziemy mogły zacząć myśleć szerzej i podróżować dalej. Staramy się też uzupełniać nasze zaplecze sprzętowe i myślimy o tym, jak sprawić, by nasze treści były jeszcze bardziej dostępne (np. transkrypcje odcinków).

*

Dziękujemy, że z nami jesteście! Do usłyszenia!

 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Już tłumaczę - podkast o książkach w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Działamy!
  • 1 000 zł miesięcznie
  • 210 zł brakuje
79%
Dzięki Waszemu wsparciu będziemy mogły pozwolić sobie na zwrot kosztów, które ponosimy, by nasz podkast mógł zaistnieć w sieci. Chcemy zebrać środki, które pozwolą nam na pokrywanie subskrypcji, takich jak domena i hosting, by nasza strona mogła działać. Zebrane fundusze przeznaczymy też na opłaty za programy do edycji zdjęć i filmów. Dzięki Wam wszystko jest możliwe!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Już tłumaczę - podkast o książkach już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Dorota Owczarek
Dorota Owczarek
30 zł
Anonimowy patron
15 zł
Patrycja Krotowska
Patrycja Krotowska
15 zł
Dominika Zimny-Szymańska
Dominika Zimny-Szymańska
15 zł
Mateusz Tyburczy
Mateusz Tyburczy
15 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.