Katolicka Agencja Informacyjna KAI

W Patronite od 04.09.2019

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 528

liczba Patronów: 700

5 patronów
180 zł miesięcznie
2 260 zł łącznie
Jedyna w tej części Europy agencja prasowa, specjalizująca się w informacji religijnej i społecznej. Pełni rolę pomostu pomiędzy Kościołem a światem mediów i społeczeństwem. Prowadzi m.in. szeroko dostępny portal eKAI.pl. To tu można poznać prawdę o Kościele.

O Autorze

Od ponad 25. lat Katolicka Agencja Informacyjna jest pomostem pomiędzy Kościołem a światem mediów i społeczeństwem.  To pierwsze a zarazem najbardziej profesjonalne źródło informacji o Kościele.  Codzienne serwisy informacyjne KAI, przygotowywane przez dziennikarzy specjalizujących się w tematyce religijnej, docierają za pośrednictwem Internetu i przekazu satelitarnego.

Poza dziennikarzami, KAI dociera także do szerszego grona internautów. Prowadzony przez redakcję eKAI.pl należy do najchętniej odwiedzanych w polskim Internecie portali o tematyce kościelnej. Cieszy się popularnością ze względu na profesjonalizm i rzetelność.

To właśnie na eKAI.pl nasi czytelnicy mogą poznać prawdę o Kościele, wbrew rozpowszechnianym stereotypom. Na portalu dostępne są unikalne informacje i teksty problemowe poświęcone papieżowi Franciszkowi, wydarzeniom kościelnym, ale także istotnym kwestiom społecznym, takim jak: demografia, migracje, bezrobocie, ekologia, kultura czy sztuka.

Portal eKAI.pl to także teksty źródłowe. To właśnie tutaj najszybciej znajdziesz nauczanie papieża Franciszka w języku polskim.  Stąd dowiesz się o ciekawych inicjatywach i wydarzeniach. Przeczytasz rozmowy z wyjątkowymi duszpasterzami i opinie znaczących postaci Kościoła.

Część informacyjna eKAI.pl budowana jest w oparciu o serwis Katolickiej Agencji Informacyjnej. Każdego dnia publikowanych jest kilkadziesiąt materiałów dotyczących Kościoła w Polsce, Stolicy Apostolskiej, działalności papieża, etc. Nie brakuje informacji społecznych, politycznych oraz kulturalnych, a także z zakresu duchowości.

Dzięki temu użytkownicy eKAI.pl otrzymują pełny obraz wydarzeń dnia, odpowiadający im zainteresowaniom. Publikowane materiały są tak skonstruowane, by były atrakcyjne dla każdego z internautów, z zachowaniem profesjonalizmu i rzetelności dziennikarskiej.

Dużą popularnością na portalu eKAI.pl cieszą się opinie, analizy oraz rozmowy. Materiały te powstają w redakcji Katolickiej Agencji Informacyjnej. Zwykle dostępne tylko dla dziennikarzy, którzy cenią je ze względu na wysoką jakość oraz wartość merytoryczną, tu dostępne są dla wszystkich czytelników. Często są to unikalne teksty, niedostępne nigdzie indziej w polskim Internecie.

Ważnym miejscem na portalu eKAI.pl jest sekcja „polecane”. Dzięki współpracy z wydawcami, dystrybutorami czy producentami filmowymi, możemy zaproponować odbiorcom najciekawsze publikacje książkowe, filmy oraz zachęcić do udziału w szeregu interesujących wydarzeń. W tej części strony umieszczamy również zapowiedzi wydarzeń, jak konferencje prasowe, prezentacje i promocje.

Dużą popularnością cieszą się multimedia: materiały wideo oraz zdjęcia. Przygotowywane często przez samą redakcję eKAI.pl są niezbędnym uzupełnieniem portalu. Materiały te bywają także wykorzystywane przez inne media i linkowane na ich strony.

Zespół KAI
25-lecie Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie, 4 grudnia 2018 r.
(fot.: P. Żulewski)

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni