Katolicka Agencja Informacyjna KAI

W Patronite od 04.09.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 921

Liczba Patronów: 978

Zostań Patronem
Kup na prezent
15 patronów
510 miesięcznie
23 960 łącznie
Jedyna w tej części Europy agencja prasowa, specjalizująca się w informacji religijnej i społecznej. Pełni rolę pomostu pomiędzy Kościołem a światem mediów i społeczeństwem. Prowadzi m.in. szeroko dostępny portal eKAI.pl. To tu można poznać prawdę o Kościele.

O Autorze

Od ponad 25. lat Katolicka Agencja Informacyjna jest pomostem pomiędzy Kościołem a światem mediów i społeczeństwem.  To pierwsze a zarazem najbardziej profesjonalne źródło informacji o Kościele.  Codzienne serwisy informacyjne KAI, przygotowywane przez dziennikarzy specjalizujących się w tematyce religijnej, docierają za pośrednictwem Internetu i przekazu satelitarnego.

Poza dziennikarzami, KAI dociera także do szerszego grona internautów. Prowadzony przez redakcję eKAI.pl należy do najchętniej odwiedzanych w polskim Internecie portali o tematyce kościelnej. Cieszy się popularnością ze względu na profesjonalizm i rzetelność.

To właśnie na eKAI.pl nasi czytelnicy mogą poznać prawdę o Kościele, wbrew rozpowszechnianym stereotypom. Na portalu dostępne są unikalne informacje i teksty problemowe poświęcone papieżowi Franciszkowi, wydarzeniom kościelnym, ale także istotnym kwestiom społecznym, takim jak: demografia, migracje, bezrobocie, ekologia, kultura czy sztuka.

Portal eKAI.pl to także teksty źródłowe. To właśnie tutaj najszybciej znajdziesz nauczanie papieża Franciszka w języku polskim.  Stąd dowiesz się o ciekawych inicjatywach i wydarzeniach. Przeczytasz rozmowy z wyjątkowymi duszpasterzami i opinie znaczących postaci Kościoła.

Część informacyjna eKAI.pl budowana jest w oparciu o serwis Katolickiej Agencji Informacyjnej. Każdego dnia publikowanych jest kilkadziesiąt materiałów dotyczących Kościoła w Polsce, Stolicy Apostolskiej, działalności papieża, etc. Nie brakuje informacji społecznych, politycznych oraz kulturalnych, a także z zakresu duchowości.

Dzięki temu użytkownicy eKAI.pl otrzymują pełny obraz wydarzeń dnia, odpowiadający im zainteresowaniom. Publikowane materiały są tak skonstruowane, by były atrakcyjne dla każdego z internautów, z zachowaniem profesjonalizmu i rzetelności dziennikarskiej.

Dużą popularnością na portalu eKAI.pl cieszą się opinie, analizy oraz rozmowy. Materiały te powstają w redakcji Katolickiej Agencji Informacyjnej. Zwykle dostępne tylko dla dziennikarzy, którzy cenią je ze względu na wysoką jakość oraz wartość merytoryczną, tu dostępne są dla wszystkich czytelników. Często są to unikalne teksty, niedostępne nigdzie indziej w polskim Internecie.

Ważnym miejscem na portalu eKAI.pl jest sekcja „polecane”. Dzięki współpracy z wydawcami, dystrybutorami czy producentami filmowymi, możemy zaproponować odbiorcom najciekawsze publikacje książkowe, filmy oraz zachęcić do udziału w szeregu interesujących wydarzeń. W tej części strony umieszczamy również zapowiedzi wydarzeń, jak konferencje prasowe, prezentacje i promocje.

Dużą popularnością cieszą się multimedia: materiały wideo oraz zdjęcia. Przygotowywane często przez samą redakcję eKAI.pl są niezbędnym uzupełnieniem portalu. Materiały te bywają także wykorzystywane przez inne media i linkowane na ich strony.

Zespół KAI 25-lecie Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie, 4 grudnia 2018 r.
(fot.: P. Żulewski)

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Arkadiusz Witek
Arkadiusz Witek
Próg: 20 zł
marek urbanowski
marek urbanowski
Próg: 100 zł
Piotr Kapela
Piotr Kapela
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł