Hanna Maria Giza

87 patronów
1 918 miesięcznie
20 219 łącznie
Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego tworzyłam wspólnie ze słuchaczami Programu III i II przez 25 lat. Teraz w dalszym ciągu wspólnie poszukujemy odpowiedzi na odwieczne pytania: skąd przychodzimy? kim jesteśmy? dokąd zmierzamy? w podkaście Klub Ciekawych Wszystkiego dostępnego na stronie klcw.pl

O Autorze

Hanna Maria Giza jest znana głównie z prowadzenia audycji radiowej pod nazwą "Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego". Od lipca 2021 roku prowadzi podkasty pod tytułem "Klub Ciekawych Wszystkiego", które są kontynuacją wcześniejszej pracy.

W roku 1970 ukończyła warszawską Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza (PWST). W latach 1970–1983 była aktorką Teatru Ateneum w Warszawie. Występowała też w spektaklach Teatru Telewizji, filmach fabularnych i serialach tv. Karierę aktorską zakończyła pod koniec lat 80.

Pracę w Polskim Radiu rozpoczynała jako aktorka, później również jako reżyserka słuchowisk Teatru Polskiego Radia. W 1989 została dziennikarką Polskiego Radia. Początkowo pracowała w Redakcji Programów Katolickich gdzie była autorką popularnego cyklu słuchowisk Przyjąć Biblię taką, jaką ona jest oraz innych audycji ekumenicznych.

W 1991 rozpoczęła pracę w Programie 3 Polskiego Radia. Zajmowała się tam publicystyką społeczną i kulturalną, szczególnie promocją literatury i popularyzacją nauki. W kwietniu 2002 przeszła do Redakcji Publicystyki Kulturalnej Programu 2 

Przeprowadziła niezliczoną liczbę wywiadów a najważniejsze z Umbertem Eco, Władimirem Bukowskim, Stanisławem Lemem, Rogerem Penrose’em, Aleksandrem Wolszczanem, Normanem Daviesem, Ryszardem Kapuścińskim, Hanną Krall, Anną Frajlich, Jerzym Giedroyciem, Günterem Grassem i Robertem Zubrinem.

W roku 2019 audycję "Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego" zdjęto bez uprzedzenia z anteny Programu II Polskiego Radia, mimo protestów słuchaczy.

Strona podkastu to https://klcw.pl

Podkast można subskrybować w następujących czytnikach:

Opublikowane dotąd odcinki podkastów można posłuchać na playliście:

https://youtu.be/0uQaD9e1Rhg


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Aleksander Czołnik
Aleksander Czołnik
Próg: 20 zł
Justyna  Rajewska Majchrzak
Justyna Rajewska Majchrzak
Próg: 77 zł
Joanna Clark
Joanna Clark
Próg: 20 zł
Marian Myśliwiec
Marian Myśliwiec
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł