Kobiety jak Rakiety

W Patronite od 14.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2889

Liczba Patronów: 2493

Zostań Patronem
Kup na prezent
2 patronów
22 miesięcznie
1 239 łącznie
Podcast www.kobietyjakrakiety.pl to rozmowy z kobietami, które nie boją się wyzwań i wiedzą, czego chcą. A chcą bardzo dużo! Rozmawiałyśmy już m.in. z Marią Muś, pilotką helikopterów, Agnieszką Holland, reżyserką, Anią Łosiak, geolożką planetarną, Anią Mierzwą, aktorką. I chcemy rozmawiać dalej!

O Autorze

 

Gdy miałam 5 lat tata kupił mi mikrofon. A gdy miałam 10 moja mama na szkolny balik przebrała mnie za dziennikarkę. I tym samym, nawet nie zdając sobie z tego sprawy, pokierowali moim życiem! Przez ponad dziesięć lat pracowałam w mediach: w radiu, telewizji, gazetach. Pisałam, rozmawiałam, słuchałam różnych historii i opowieści. Po latach zdałam sobie sprawę, że o ile mężczyzn na występ przed kamerą czy mikrofonem nie trzeba namawiać, to kobiety zawsze mają z tym problem. Nawet, gdy są wybitnymi specjalistkami w swoich dziedzinach i mają na swoim koncie wiele sukcesów. "Nie, ja się tak do końca nie znam", "proszę spytać kolegi", "ja się tym co prawda zajmuję, ale dopiero od 10 lat..." itd. itp. 

Wiele lat później zgodziłyśmy się z Agatą, że coś z tym światem jest nie tak. Założyłyśmy Fundację im. Julii Woykowskiej by wspierać, wzmacniać i inspirować kobiety. Jednym z głównych naszych projektów jest podcast Kobiety jak Rakiety - rozmowy z kobietami, które w pewnym momencie swojego życia osiągnęły prędkości kosmiczne :) Dajmy szansę opowiedzenia o swoim życiu, dokonaniach i wyborach, byśmy wszystkie nabrały wiary i odwagi: znamy się na wielu rzeczach. Mamy prawo o nich mówić. Mamy prawo zabierać głos i opowiadać o naszym świecie. Świecie kobiet. 

Paulina Kirschke i Agata Żelazna, 

Fundacja im. Julii Woykowskiej


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Zofia Radziuk
Zofia Radziuk
Próg: 11 zł
Mikolaj Kirschke
Mikolaj Kirschke
Próg: 11 zł
Olga Fasiecka
Olga Fasiecka
Próg: 28 zł