Avatar użytkownika

Kobus

9
patronów
13 956 
łącznie
9
patronów
13 956 zł
łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dziękuję za dołączenie do naszej społeczności! Twoje wsparcie to dla mnie wystarczający sygnał, że to, co robię, jest dla Ciebie ważne i wartościowe. Dzięki Twojemu wsparciu tą drobną kwotą, będę mógł poświęcać więcej czasu na to, co najbardziej kocham – pisanie, edukowanie i szerzenie wśród młodych ludzi coraz częściej zacierających się wartości, które tworzą udane i trwałe relacje międzyludzkie.

🌱 Twoje korzyści:

otrzymasz dostęp do wpisów wyłącznie dla Patronów, które systematycznie publikuję na blogu pankobus.pl.
10 zł miesięcznie
Patron Plus

Gest od serca znaczy więcej niż najdroższy prezent, a Twoja lojalność to dla mnie szlachetne wsparcie. To dzięki takim dobrym duszom jak Ty, będę mógł być w coraz większym stopniu zależny finansowo tylko od tego, co tak naprawdę kocham.

🍀Twoje korzyści:

wszystkie korzyści dla Patronów z progu za 5 złotych;

• pewność, że otrzymasz mój czas i odpiszę w pierwszej kolejności na Twoją prywatną wiadomość;
• znajdziesz się na honorowej liście moich patronów (jeśli sobie tego zażyczysz), znajdującej się na blogu pankobus.pl;
dostęp do zamkniętej grupy moich Patronów na Facebooku, na której:

•• będę publikował ekskluzywne, niepublikowane do tej pory treści;
•• będę zamieszczał wykłady w formie video;
•• będziesz mógł brać udział w ankietach, w których moi Patroni decydują o tym, jakim tematem zajmę się w następnej kolejności;
•• będą się odbywać sesje Q&A na żywo raz w miesiącu;
•• pojawią się zapowiedzi wpisów i innych moich działań oraz sprawozdania z mojej aktywności;
•• stworzę spotkania dla najwierniejszych czytelników, wykreuję miejsce do poznania się i dyskusji między Wami na interesujące Was tematy (z moim systematycznym udziałem).

30 zł miesięcznie
Patron Extra

Piękno skrywa się w sercu i przejawia się w uczynkach. Dziękuję za tak hojny gest! To znaczy, że doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, ile czasu zabiera dotarcie do źródeł i argumentów na każdy opisywany przeze mnie temat, ich zgromadzenie i przeanalizowanie. Dzięki tak solidnemu wsparciu od Patronów nie będę musiał poświęcać się karierze w żadnej innej branży, a będę mógł w pełnym wymiarze godzin działać jako Kobus.

🌷 Twoje korzyści:

korzyści dla Patronów z progu za 5 i 10 złotych;

• szczegółowe odpowiedzi na Twoje posty i komentarze w korespondencji z Tobą na Messengerze;
• dostęp do naszej grupy „Patron Extra” na Messengerze (codziennie udostępniam na niej ciekawe i wartościowe zdjęcia, artykuły, itp.);
• będziesz mógł polecić temat, na który napiszę artykuł na blogu pankobus.pl;
otrzymasz unikatową bransoletkę Kobusa oraz wydrukowany i podpisany przeze mnie list z osobistymi podziękowaniami za Twoje wsparcie (warunek: wsparcie przez minimum 2 miesiące).


100 zł miesięcznie
Patron Premium

Dziękuję przyjacielu! Jestem wzruszony, bo to wsparcie oznacza, że nie pojawiłem się w Twoim życiu przypadkowo. Być może jesteś moją bratnią duszą i przyszedłem do Ciebie w odpowiednim dla Ciebie czasie, aby pomóc Ci zrozumieć i znaleźć rozwiązanie w trudnym dla Ciebie momencie!

To konkretna sumka, która każdego przepełnia radością. Pragnę osobiście Ci podziękować w oryginalny i osobisty sposób – podziękować tylko Tobie na story w swoich mediach społecznościowych.

🌹 Twoje korzyści:

korzyści dla Patronów z progu za 5, 10 i 30 złotych;

napiszę w Twoim imieniu list do osoby, na której Ci zależy, oraz opublikuję go na swoim koncie społecznościowym na Facebooku (jeśli będziesz miał takie życzenie);
otrzymasz jedną z moich już wydanych bądź nadchodzących książek (do wyboru) z osobistą i imienną dedykacją dla Ciebie lub bliskiej Ci osoby (warunek: wsparcie przez minimum 2 miesiące);
• podaruję Ci wykonany i podpisany przeze mnie dyplom Patrona;
podziękowania dla Ciebie znajdą się z tyłu następnej książki, którą wydam;
zniżka na wszystkie produkty w sklepie KOBUS STORE.


200 zł miesięcznie
Przyjaciel

Brak mi słów, że jakaś bratnia dusza chce mnie wesprzeć takim zasileniem. Ze wzruszeniem w oczach, mocno Cię przytulam, bo tak wielkie zasilenie świadczy o jeszcze większej wierzę, którą we mnie pokładasz. Z tego miejsca zasługujesz na wszystko, co najlepsze.

🌸 Twoje korzyści:

korzyści dla Patronów z progu za 5, 10, 30 i 100 złotych;

• odwdzięczę Ci się czymś osobistym – podaruję Ci ręcznie napisany, dedykowany wyłącznie Tobie list w stylowej, szklanej butelce (romantyzm ubiegłego stulecia w nas nie umarł!);
otrzymasz jedną z moich już wydanych bądź nadchodzących książek W WERSJI PREMIUM (do wyboru) z osobistą i imienną dedykacją dla Ciebie lub bliskiej Ci osoby (warunek: wsparcie przez minimum 2 miesiące) lub podaruję Ci limitowany plakat z mojej kolekcji plakatów motywacyjnych (warunek: wsparcie przez minimum 2 miesiące);
• będzie Ci przysługiwała godzina w miesiącu prywatnej rozmowy ze mną na Skypie;
nagram dla Ciebie lub Twojego znajomego specjalny film z podziękowaniami lub życzeniami na wybraną przez Ciebie okazję (urodziny, wesele, rocznica, itp.).
500 zł miesięcznie
Mecenas

Brak mi słów – po prostu zbieram szczękę z podłogi.

🌺 Twoje korzyści:

korzyści dla Patronów z progu za 5, 10, 30, 100 i 200 złotych;

otrzymasz pakiet moich wszystkich książek w WERSJI PREMIUM z osobistą i imienną dedykacją dla Ciebie lub bliskiej Ci osoby lub podaruję Ci osobistą książkę, która miała na moje emocjonalne życie największy wpływ;
• będą Ci przysługiwały trzy godziny w miesiącu prywatnej rozmowy ze mną na Skypie;

💎 Dla Patronów z tego progu wszystkie zasady współpracy pozostają do indywidualnego uzgodnienia.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Kobus w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Autor. Opisuje związki i inne złożone relacje międzyludzkie od strony, do której nie przyznają się przede wszystkim mężczyźni.

Dlaczego to robię?

Często słyszę, że muszę być chodzącym ideałem, skoro wiem tak wiele o życiu, ludziach i relacjach między nimi. I choć do ideału wiele mi brakuje, to może najwyższa pora publicznie odpowiedzieć na pozostałe pytania?

Wszystko, co wychodzi spod mojego pióra, to historie, które rzeczywiście napisało dla mnie życie.

Dlaczego tak często trafiam w sedno? Dlaczego tak dobrze Was rozumiem i tyle wiem o życiu? Bo przez całe swoje dzieciństwo i wiek nastoletni nie pragnąłem niczego bardziej i mocniej niż spokojnego domu i miłości, której mogłem uczyć się tylko na wakacjach u babci i dziadka. W domu rodzinnym ojciec nieustannie tę miłość z nas wybijał. Jedyną ostoją w tym chaosie była najwspanialsza osoba na świecie – moja mama – która pokazywała nam, czym jest szacunek i empatia. Zrobiła wszystko, co mogła, całkowicie kosztem siebie i swojej godności, abyśmy z bratem wyrośli na porządnych i dobrych mężczyzn. Była tak dobra, że nie potrafiła nawet od niego odejść, bo doskonale wiedziała, jak skończy. Nie pytajcie mnie więc, dlaczego tak bardzo wspieram kobiety i je tak dobrze rozumiem. Zamiast pytać, rozejrzyjcie się wokół siebie.

Brak moralności w ludziach, upór, przerośnięte ego, nieumiejętność odpuszczania konfliktów, błędna komunikacja, rozstania, rozbite rodziny i ludzie, którzy nie potrafią się pozbierać przez długie lata – dzisiejszy świat potrzebuje miłości bardziej niż kiedykolwiek.

Nie tej, która niespodziewanie spada z nieba, ale tej prawdziwej, którą tworzy się świadomie.

Moje życiowe doświadczenia to piętno i wystarczający argument do szerzenia wśród młodych ludzi dobrego przykładu i przypominania im o wartościach, o których świat coraz częściej zapomina. Moje związki, błędy i doświadczenia determinują mnie do tego, aby zburzyć ten cały kult macho, który każe mężczyznom wstydzić się swoich uczuć.

Wiedząc to wszystko, powinieneś zrozumieć, że Kobus to coś więcej. To nie tylko autor i stojąca za nim idea, którą Internet poznał przeszło 7 lat temu za sprawą bloga, który w bardzo szybkim czasie zyskał popularność. Kobus to przede wszystkim historie rozbitych i pozbawionych wiary ludzi, którzy identyfikują się ze mną, ponieważ nie wstydzą się czuć i oczekiwać, aby miłość w dzisiejszych czasach znaczyła coś więcej – była trwała, lojalna i odpowiedzialna. Nie na chwilę, ale na całe życie. I to dlatego o tę miłość trzeba dbać, zrozumieć ją i właściwie rozwijać na każdym etapie życia, bo miłość ma wiele pięknych, ale i trudnych twarzy.

Dziś, mając 30 lat, wiem, że jeśli przez 7 lat życia poświęcałem każdą wolną chwilę pro publico bono – dobrowolnie i bezpłatnie w interesie publicznym – to nie mam wątpliwości, że powinienem robić to dalej, poważniej, więcej, na pełny etat – zawodowo.

 

Może właśnie to najwyższa pora, by pchnąć to dalej i robić wspólnie jeszcze więcej fajniejszych rzeczy?

Nie wyobrażam sobie odpuścić, bo blogowanie, pisanie postów i stawianie czoła Waszym problemom w prywatnych wiadomościach sprawia mi niebywałą radość i zwyczajnie stało się moim życiowym celem i pasją, z której czerpię sens i energię do życia.

Ale nie mogę poświęcać temu przedsięwzięciu tak wiele czasu, jakbym chciał.

W grudniu 2020 roku ze smutkiem poinformowałem swoich czytelników, że mam coraz mniej czasu na systematyczne blogowanie, przerabianie ludzkich rozterek i aktywne tworzenie wartościowego contentu w mediach społecznościowych. Moi czytelnicy uznali, że nie powinienem się poddawać, tylko sprofesjonalizować swoje działania poprzez Patronite. Byłem sceptycznie do tego nastawiony, bo już kiedyś próbowałem i nie udało mi się osiągnąć celu, który pozwoliłby mi utrzymywać się z pracy na Kobusie.

Jednak coś się zmienić musi. Być może macie rację, że to jedyny sposób, abym mógł być zależny finansowo tylko od Was i od pracy, którą dla Was wykonuję.

Bo wielkich rzeczy nie dokonuje się samemu, ale przy wsparciu wielu!

Przez te wszystkie wspólnie spędzone z Wami lata spotkałem mnóstwo wspaniałych i dobrych ludzi. Uczestniczyłem w historiach życia, poznałem prawdy i problemy, które często ze łzami w oczach wspólnie przerabialiśmy długimi wieczorami. Wszystko dlatego, że człowiek chce widzieć w drugim człowieku… człowieka. Odrobinę człowieczeństwa, o którą dziś tak trudno, bo w coraz większym stopniu zastępuje ją bezduszność i egoizm.

Dziś ja dzielę się z Wami swoją historią, aby móc wspólnie napisać jej dalszy ciąg.

Jeśli się nie uda, trudno, dalej będę dla Was pisał w takim stopniu, na jaki czas pozwala, ale jeśli uznasz, że powinienem pracować prężniej, bo to, co robię jest wartościowe i zyskujesz dzięki temu choćby odrobinę radości, wartości i nadziei na lepsze jutro – zostań moim Patronem (czyli po prawdzie… pracodawcą, a nawet srogim szefem! ;)). W zamian obiecuję, że dołożę wszelkich starań, aby było więcej Kobusa w Kobusie, w lepszej, profesjonalnej i systematycznej formie. Zawodowo, na pełny etat, by móc tworzyć i utrzymywać się z tego, co tak naprawdę kocham. To Wy będziecie rozliczać moją pracę i decydować, co ze mną począć, jeśli nie wywiążę się z naszej umowy.

Przygotowałem progi z korzyściami, aby móc wyróżnić każdą osobę, która zdecyduje się dorzucić od siebie kilka groszy na naszą wspólną inicjatywę.

Nie jest ważna suma. Jeśli masz ochotę mnie wesprzeć, to zrób to tak, aby nie mieć poczucia, że coś Ci ubyło. Ważna jest chęć, która będzie dla mnie wystarczającym sygnałem, że to, co robię, jest dla Ciebie ważne i wartościowe. Dziękuję z całego serducha <3Dodatkowo, Patroni mogą liczyć na:

1. Dostęp do dodatkowych wpisów tylko dla Patronów:2. Dostęp do Facebookowej grupy dyskusyjnej tylko dla Patronów:3. Dostęp do konferencji na Messengerze:

 

Cele Autora

DODATKOWY CZAS NA DZIAŁANIA – SYSTEMATYCZNE PROWADZENIE BLOGA
  • 2 000 zł miesięcznie
  • 1 910 zł brakuje
4%

Po przekroczeniu tego progu będę mógł pozwolić sobie na to, aby kontynuować pracę zarobkową tylko na pół etatu. To daje dodatkowe 20 godzin w tygodniu na systematyczne pisanie artykułów, wartościowych postów w mediach społecznościowych i aktywne uczestniczenie w dyskusjach, które mają miejsce w komentarzach, prywatnych wiadomościach, jak i naszej grupie społecznościowej – Kobiety Kobusa.
KOBUS NA PEŁNY ETAT – LEPSZA JAKOŚĆ I NOWE PROJEKTY
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 4 910 zł brakuje
1%

Jedynymi pracodawcami dla mnie będziecie wówczas Wy, a praca dla Was i spełnianie Waszych oczekiwań będą moim jedynym celem zawodowym. Będzie to również dla mnie spełnienie marzeń, bo mógłbym utrzymywać się z tego, co najbardziej w życiu kocham i robię dla Was w Internecie.

DZIĘKI WSPARCIU, UDAŁOBY MI SIĘ:

🔥 profesjonalnie i na pełen etat prowadzić działalność Kobusa;
🔥 kupować na bieżąco wszystkie potrzebne materiały, takie jak branżowe książki, płatne artykuły naukowe, prenumeraty czasopism itp., a następnie dzielić się z Wami wiedzą, którą zdobędę;
🔥 opłacić platformę dzięki, której mogę powiadamiać Was o nowych wpisach przez e-mail oraz platformę do lepszego planowania postów w mediach społecznościowych;
🔥 poszerzyć ekipę współpracowników – przekazywałbym im do wykonania coraz więcej zadań, które do tej pory wykonuję sam lub dzięki uprzejmości bliskich i znajomych, oraz wszystkich godnie za ich pracę wynagradzać.
KANAŁ NA YT, PODCAST, NOWE KSIĄŻKI I STUDIA ZAOCZNE W TLE
  • 8 000 zł miesięcznie
  • 7 910 zł brakuje
1%

To, o czym piszę, chciałbym również przedstawiać w bardziej atrakcyjnej i popularnej formie video.


DZIĘKI WSPARCIU, UDAŁOBY MI SIĘ:

🔥 Wszystkie dotychczasowe zadania techniczne i organizacyjne, które wykonuję sam, zlecę fachowcom, dzięki czemu będę mógł poświęcać cały swój czas pracy wyłącznie na pisanie i rozwój nowych projektów, tworzonych z myślą o naszej społeczności.
🔥 Skompletuję sprzęt (kamerę, mikrofon, oświetlenie, itp.) niezbędny do tego, abym mógł założyć kanał, w którym będę dzielił się z Wami zdobytą wiedzą w sposób atrakcyjny, zabawny i… życiowy.
🔥 Stworzę własny podcast, w którym będę rozmawiał z ciekawymi gośćmi o związkach i relacjach.
🔥 Rozpocznę prace nad kolejnymi książkami.
🔥 Rozpocznę nowy kierunek studiów, będą to studia magisterskie z psychologii, oraz zrealizuję niezbędne specjalizacje. To moje wielkie marzenie, jeśli je zrealizuję w niedalekiej przyszłości, będę mógł w sposób jeszcze bardziej rzetelny podchodzić do poruszanych przeze mnie tematów.

A ponadto publicznie relacjonowałbym i komentował cały przebieg studiów, a także udostępniał wszystko, czego się nauczyłem. Opublikowałbym chętnym wszystkie prace i projekty, których będę autorem. Prace dyplomowe i magisterskie postarałbym się przygotować na tyle dobrze, żeby były praktycznie gotowe do wydania jako książki.

Każdy mógłby „przestudiować” razem ze mną psychologię, poznać treść wykładów, bibliografię przedmiotów i treść wszystkich moich prac, od referatów po prace magisterskie. Byłbym Waszym wysłannikiem, aby wynieść z tych studiów do publicznej wiadomości jak najwięcej ciekawych i przydatnych informacji.
ZAŁOŻENIE FUNDACJI I OTWARCIE WŁASNEGO GABINETU PSYCHOLOGII
  • 20 000 zł miesięcznie
  • 19 910 zł brakuje
0%

Statystyki mówią, iż 30% młodych ludzi przeżywa epizody depresyjne – jeszcze więcej chowa niechęć do życia za pozornym uśmiechem i nikomu o tym nie mówi.

Choć codziennie dostaję od Was kilkadziesiąt wiadomości o tym, jak bardzo podnoszą Was na duchu moje posty, to doskonale zdaję sobie sprawę z tego, jak trudno się samemu podnieść, gdy w tym całym pędzie nie ma czasu na zainteresowanie się kimś, kto tego zwyczajnie potrzebuje, aby wziąć się w garść.

Celem mojego życia jest stworzenie fundacji oraz otworzenie własnego gabinetu psychologicznego. W ten sposób mógłbym profesjonalnie pomagać najbardziej rozbitym i pokaleczonym osobom, w sytuacjach, których same nie są w stanie unieść i zmienić, bądź rozwiązać w taki sposób, aby móc czuć się spełnionymi i szczęśliwymi ludźmi.

Jeśli jakimś cudem udałoby się osiągnąć tak wysokie finansowanie, niezwłocznie podejmę niezbędne działania do założenia fundacji pomocowej. Ta suma pozwoli również opłacić kilku psychologów, którzy będą mogli na bieżąco pozostać do dyspozycji online dla osób, które pilnie tego potrzebują.

Czasem jedna rozmowa może zmienić całe życie.
Tylko trzeba mieć kogoś, do kogo można się szczerze zwrócić.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Kobus już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
5 zł
Anonimowy patron
30 zł
Anonimowy patron
5 zł
Gabi Pydych
Gabi Pydych
10 zł
Ania Pawleta
Ania Pawleta
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.